PKO-Klomen Kullananlar Yardım Lütfen

fluffy

💬
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2020
176
172
Merhabalar.
Kadınlar kulübünde yeniyim. Bu konuyu kimseyle paylaşamadığım için buraya yazarak sizlerle paylaşmak istedim. 28 yaşındayım, polikistik over hastasıyım. Neredeyse 2 yıldır evliyim ve doğum kontrol hapı ile korunuyordum. Aslında d.kont.haplarına pko tanısı konulduktan sonra başlamak zorunda kalmıştım yıllar önce. Yaklaşık iki ay önce eşimle bebek sahibi olmaya karar verdik. Hormonlarım normal, eşimde bir sıkıntı yok. Kendi kendime adet göremiyorum sadece. Döngüm git gide uzuyor 40 gün-2ay-3ay gibi süreler adet göremiyorum. Doktorum yumurtlama konusunda sıkıntılar yaşadığımı, kendi çabalarımla hamile kalmamın zor olduğunu söyledi bana. Her ay hayal kırıklığı yaşamak seni yıpratır eğer istersen kontrollü gidelim diyerek klomen tedavisine başlamamız gerektiğini söyledi. Daha önce böyle bir ilaç kullanmadığım için bazı çekincelerim var. Prospektüsüne baktığımda çok fazla yan etkisi olduğu gördüm. Aranızda daha önce bu ilacı kullanan varsa deneyimlerinizi bana aktarabilir misiniz? Çocuk sahibi olmayı çok istiyorum, bu ilacın hamile kalmakta etkisi nasıldır? Gerçekten kilo aldırıyor mu? Sadece Klomen ile hamile kalabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Işin uzmani olmama az kaldı. 🤣 Canım ben 4. Ayıma başladım. Ilk denemede de hamile kalan var, 3. Ay hamile kalan da. Pko yok bende ama bir süredir olmuyordu bu tedaviye başladık. Hap kilo aldırmıyor. 5 gün kullanıyorsun, hap bitince yumurta takibi yapılıyor. Yeterli sayıda yeterli büyüklükteyse çatlatma iğnesi yapılıyor. En az iki gelişmiş yumurta gerekiyor. Sonra ovitrelle catlatma iğnesi yapılıyor. Iste o iğnenin içinde hamilelik hormonu olan hcg olduğundan yan erkileri o zaman yaşamaya başlıyorsun. Her seferinde değişik değişik belirtiler yaşadım. Kesin hamileyim dedim bu sefer, ama nasip olmadı henüz. Kafana takılan şeyler varsa sorabilirsin. Klomenle ilgili bir topik var istersen oraya da gelebilirsin. Seni etiketleyeyim.

Işin uzmani olmama az kaldı. 🤣 Canım ben 4. Ayıma başladım. Ilk denemede de hamile kalan var, 3. Ay hamile kalan da. Pko yok bende ama bir süredir olmuyordu bu tedaviye başladık. Hap kilo aldırmıyor. 5 gün kullanıyorsun, hap bitince yumurta takibi yapılıyor. Yeterli sayıda yeterli büyüklükteyse çatlatma iğnesi yapılıyor. En az iki gelişmiş yumurta gerekiyor. Sonra ovitrelle catlatma iğnesi yapılıyor. Iste o iğnenin içinde hamilelik hormonu olan hcg olduğundan yan erkileri o zaman yaşamaya başlıyorsun. Her seferinde değişik değişik belirtiler yaşadım. Kesin hamileyim dedim bu sefer, ama nasip olmadı henüz. Kafana takılan şeyler varsa sorabilirsin. Klomenle ilgili bir topik var istersen oraya da gelebilirsin. Seni etiketleyeyim.
Çok güzel açıklamışsın teşekkür ederim. :KK16:

3. Kez klomen kullanıyorum. 5 yumurtam oluştu. Çatladı dün. Nasip olsun artık bebek bana da. 14 aydır deniyoruz. Kilo almadım ilacı kullanırken.
İnşallah en yakın zamanda bebişine kavuşursun canım. Ben çok başındayım şimdiden strese giriyorum. Cevabın için teşekkür ederim

Başlarda çok üzülüyor ve stres oluyordum. Sonra sakinlestim ve kendi mutluluğuma odaklandım. Daha iyiyim. Stres yapma benim gibi bunyen ve bozulur sonra.
Asıl daha başında olduğunu bilmek korkutucu olan. Umarım ben de sakinleşip mutluluğuma odaklanabilirim. Teşekkür ederim.

Spermiyogram yaptırdı mı eşin ve rahim filmi cektirdin mi canım sen?

merve merve Yaptırdı canım spermiyogram. Sadece A tipi hareket normalde 20 seviyelerinde olması gerekirken 6 çıktı ama sayı fazla olduğu için sıkıntı olmaz dedi. Rahim filmi henüz istemedi. Eğer gerek görürsem isteyeceğim dedi bana.

merve merve Yaptırdı canım spermiyogram. Sadece A tipi hareket normalde 20 seviyelerinde olması gerekirken 6 çıktı ama sayı fazla olduğu için sıkıntı olmaz dedi. Rahim filmi henüz istemedi. Eğer gerek görürsem isteyeceğim dedi bana.
Çok geciktirmemeye çalış onu da ben geciktirdim hala cekilmedim. Belki de tıkanıklık filan var bilmiyorum. 🤔

Çok geciktirmemeye çalış onu da ben geciktirdim hala cekilmedim. Belki de tıkanıklık filan var bilmiyorum. 🤔
Anestezi ile çekim yapılıyormuş. Doktor şimdilik gerek görmedi, ben de anesteziyi duyunca hiç istemedim tabii. O zaman bir an önce doktorunla görüşmelisin bence.

Anestezi ile çekim yapılıyormuş. Doktor şimdilik gerek görmedi, ben de anesteziyi duyunca hiç istemedim tabii. O zaman bir an önce doktorunla görüşmelisin bence.
Ben bu ay cektirecektim zaten ama diger aya biraktım. Arastirma hastanesine bakıcam olmazsa ozelde kendi hastanemde cektiricem.

Benımde 2. Klomen kullanısım ılkınde 2 yumurtam ıkıncısınde 1 yumurtam olustu bende de pko var ve adet dongum aynı senın gıbı hemen hemen hıc olmuyor gıbı bıseyım ılacsız.. bende bu ay beklıyorum 1 yumurtada olsa ınsan umutlanıyor 🤷🏻‍♀️

Benımde 2. Klomen kullanısım ılkınde 2 yumurtam ıkıncısınde 1 yumurtam olustu bende de pko var ve adet dongum aynı senın gıbı hemen hemen hıc olmuyor gıbı bıseyım ılacsız.. bende bu ay beklıyorum 1 yumurtada olsa ınsan umutlanıyor 🤷🏻‍♀️
Yaa inşallah bu ay olumlu sonuçlar gelir. Ben ilk kez kullandığım için ne kadar işe yarayacak bilemiyorum. Umarım en yakın zamanda güzel haberler alırsın.

Sen daha sanlıymışsın. 🤗 ben de istanbula giderim diyorum burda tedavi ilerlemezse. 🤷🏻‍♀️
Ben bir yıldır hep aynı doktordayım tüm gelişmeleri biliyor ve beni tanıyor. Doktor değiştirdikçe sürekli kendini anlatıp diğer doktorların neler söylediğini anlatmak gerekiyor, çok sağlıklı olmuyor. Sana tavsiyem iyi bir doktor bulup onunla ilerlemen olur canım.

Insallah canım hep beraber alalım.. benımde ayın 17 si ya da 18 i yumurtam catladı dün idrar testi yaptım negatif dr erken daha diyo

X