Pisi pisine işten mi çıkarılacağım?

amirim beni arayarak buna nasıl cürret ettiğimi, ona gerizekalı ve beceriksiz muamelesi yaptığımı, iş ahlakımın olmadığını ve benim gibi birisini departmanında istemediğini söyledi.
inanılmaz... işte profesyonellik böyle zamanlarda belli olur. seviyesiz ve terbiyesiz bir adammış. çok sinirlendim.

konu sahibi işleyiş ve prosedür hakkında pek bilgim yok , ancak size iyi şanslar dilemek ve güzel temennilerde bulunmaya geldim :KK200: :KK200:

İkale gibi mi ?

adına ne dediklerini bilmiyorum ama bizim kurumda (özel sektördeyim) ücretsiz izin verdiler. sonra anlaşma sundular insanlara.
ama mesela kıdem+ihbar verdiler de, o extra paketi 8 maaş yerine 4 maaş verdiler.
onu imzalayıp istifalarını verdiler insanlar da.

adına ne dediklerini bilmiyorum ama bizim kurumda (özel sektördeyim) ücretsiz izin verdiler. sonra anlaşma sundular insanlara.
ama mesela kıdem+ihbar verdiler de, o extra paketi 8 maaş yerine 4 maaş verdiler.

Tamam bizim şirketin uyguladığı sistem de bu. Kıdem + ihbar + 6 maaş verdiler genelde ama şu an işten çıkartma yasağı var, nasıl bir kılıf bulacaklar bilmiyorum.

inanılmaz... işte profesyonellik böyle zamanlarda belli olur. seviyesiz ve terbiyesiz bir adammış. çok sinirlendim.

konu sahibi işleyiş ve prosedür hakkında pek bilgim yok , ancak size iyi şanslar dilemek ve güzel temennilerde bulunmaya geldim :KK200: :KK200:

Çoook teşekkür ederim ne güzel iyi geldi, çok ihtiyacım var çünkü hem üzgün hem de öfkeliyim 🌸

Tamam bizim şirketin uyguladığı sistem de bu. Kıdem + ihbar + 6 maaş verdiler genelde ama şu an işten çıkartma yasağı var, nasıl bir kılıf bulacaklar bilmiyorum.

istifa edene birşey ödenmez kanunu yok ki.. iyi çalışanımdı, gitmek istedi güzellik yaptım :)
bizimkiler amerikadaki merkezden deli gibi korkup her haltı ince ince yaparlar. bu durumu şak diye çözdüler. illa bir açık vardır.
bence paranızı almaya bakın sadece, daha fazla da yazışmayın derim amirle. çünkü size karşı kullanabilir.

istifa edene birşey ödenmez kanunu yok ki.. iyi çalışanımdı, gitmek istedi güzellik yaptım :)
bizimkiler amerikadaki merkezden deli gibi korkup her haltı ince ince yaparlar. bu durumu şak diye çözdüler. illa bir açık vardır.
bence paranızı almaya bakın sadece, daha fazla da yazışmayın derim amirle. çünkü size karşı kullanabilir.

Yok hiç yazışmıyoruz zaten, o da farkındadır bir şey yazarsa kullanacağımın. Ben de kılıfına uyduracaklarını düşünüyorum. Çok teşekkürler.

ik’daki arkadaşım şu an ikale de yasak dedi, bizde zaten genel olarak ikale yapılıyor işe iade davası ile uğraşmamak için. Ama şu an yapılır mı? Başka departman ben de istemem ki, herkesin bir işi, uzmanlık alanı var. İstifa da etmem bir kuruş almadan, ama almam mümkün olur mu işte?

Vive yeter ki işveren istesin neler yapılıyor.
Şuan yasak olmasına rağmen kod 29 dan bile çıkış veriliyor işçilere.
Yeter ki ikaleye yanaşsınlar.
Sen hakkını al, istifa göster o bile mümkün aslında.
Önemli olan işverenin neye yanaştığı.

Vive yeter ki işveren istesin neler yapılıyor.
Şuan yasak olmasına rağmen kod 29 dan bile çıkış veriliyor işçilere.
Yeter ki ikaleye yanaşsınlar.
Sen hakkını al, istifa göster o bile mümkün aslında.
Önemli olan işverenin neye yanaştığı.

İşte onu öğrenirim bugün yarın. Yani departman falan değişip mobbing yaparlarsa mıçtım zaten pandemiden bozulan psikolojim iyice mahvolur. En temizi versin paramı yollasın.

İşte onu öğrenirim bugün yarın. Yani departman falan değişip mobbing yaparlarsa mıçtım zaten pandemiden bozulan psikolojim iyice mahvolur. En temizi versin paramı yollasın.

Zaten mobbinge maruz kalırsan mutlaka kayıt altına al her şeyi.
Diğer türlü de baktın olmuyor, şirketi ikna etme yollarına git.
Emin ol büyük şirketler ikaleye daha sıcak bakıyor.
Yeter ki davalık olup, isimleri çıkmasın.

Ne kadar adiler. Normalde insanların hakkı 8 maaşken biliyorlar ki ücretsiz izinde paraya ihtiyaçları olacak. 4 maaşa kapatmışlar işi :KK43:

Ne kadar adiler. Normalde insanların hakkı 8 maaşken biliyorlar ki ücretsiz izinde paraya ihtiyaçları olacak. 4 maaşa kapatmışlar işi :KK43:

bizim firma çok bilinen ve ekol bir yer olduğundan allahtan çıkanı havada kapıyorlar. uzun zaman işsiz kalan olmuyor. ama yine de çok sıkıcı tabi normalde hakettiğinden az almak.

Yok hiç yazışmıyoruz zaten, o da farkındadır bir şey yazarsa kullanacağımın. Ben de kılıfına uyduracaklarını düşünüyorum. Çok teşekkürler.

Belki o an sinirle söylemiştir, bir şey yapmayadabilir. İçinizi ferah tutmaya çalışın.
Bende öyle olmuştu. Moralimi bozmak için bu kızı gönderin demişti amirim ama sonrası fos.
Hiçbir şey olmadı.

Konuyu takip edince az çok anladım ki işleyiş olarak devlet ve özel sektör aslında çok benzer. Devlette de önce ilk amire gidilir ondan onay alındıktan sonra md.e sonra gn.md.e
Bu sıra bozulursa usulsüz başvuru sayılır duruma göre ceza ve yer değişikliği olur.
Md.onayi alınmadan gn.md.e gitmek baya bir sıkıntı doğurur yani.
Keşke siz de once sadece amire konuyu belirtip, sonra ykb. yolunu deneseydiniz.
Olan olmuş artık. Bulunduğunuz yerde kalmak istiyorsaniz olayı hiç dallandırıp bulandırmayın bir süre sessizlik olması daha iyi gibi.

Herkese merhabalar. Kendimi Pazartesi günü çok saçma bir durum içinde buldum, halen sonuçlanmadı ve hem çok öfkeleniyorum hem de üzgün, endişeliyim. Ben özel bir firmada Üst Düzey Asistanım, yaklaşık 4,5 senedir buradayım. Tamamen üst düzeylerle irtibat halindeyim ve bir yandan da extra işlerim de var. Yönetim Kurulu Başkanına bağlıyız, arada amirim var ve ben onların asistanıyım.

Bu sene için iyileştirme istedim ve beklediğim orandan düşük geldiğini görünce amirime ve YKB’na mail gönderdim. Bilemiyor olabileceklerini, hatta bilmedikleri bana yüklenen bazı extraları yazdım kalem kalem. Bu durumun beni üzdüğünü belirttim. Bir süre sessizlik oldu ardından amirim beni arayarak buna nasıl cürret ettiğimi, ona gerizekalı ve beceriksiz muamelesi yaptığımı, iş ahlakımın olmadığını ve benim gibi birisini departmanında istemediğini söyledi. Ben de ona iş ahlakıma lütfen dil uzatmayın ben hep disiplinle, namusumla ve edebimle çalıştım, departmanda ne olaylar oldu hepsinden haberiniz var beni günah keçisi ilan etmeyin dedim.

Bana seni başka departmana vereceğim dedi ben de bizim iş olarak sizinle ortak çalışmamız lazım o zaman çıkartın haklarımı verip dedim, bir şey demedi.

İk’daki bir arkadaşım ceo’nun mailime “not alalım orana bakalım yeniden” dediğini söyledi. Yani YKB tarafında bir sorun yok ama amirim bunu yediremedi.

Beni başka bir fabrikaya göndermeyi teklif edebilirmiş, eğer red edersem istifa etmem gerekir ve haklarımı alamazmışım. Ben bırakmak istemiyorum paramı haliyle. Zaten saçma sapan bir duruma düştüm bari hakkımı alayım.

Ya da beni mobbing yaparak alakam olmayan bir departmana verecekler, bilmiyorum ve bekliyorum.

Şu an yasak olduğundan direkt çıkartamaz ama iş kanunu hakkında bilgisi olanlar yardım edebilir mi bana? Önüme ne seçenekler gelebilir ve ben ne yapmalıyım?
İi ve işyeri değişikliği için haklı sebepleri olmalı. Bu değişikliğin haklı sebepleri yokken keyfi yapıldığını ispat ederseniz kıdem dahil bütün haklarınjzj alırsınız. Mailleriniz vs sslerini alın be işten çıkış yapmadan mutlaka bir avukattan destek alın. Ayrılacaksanız da öncesinde ihtar çekersiniz eliniz güçlenir.

X