Pis istahliyim

chiLL

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2012
7.732
8.224
Merhaba kızlar
Ömrüm boyu diyet yapmamış ve yapmayada ihtiyaç duymamis bir insandim. Yani ölçüm yapıldığında 4 kilo fazla çıkıyordu ama hiç beni rahatsız etmiyor ve gayet iyi duruyordu yıllarca ^m^ beden giydim.
Evlendikten sonra biraz kilo aldım ve m beden ile l beden arası gittim geldim.
Hamilelik geçirdim XXL oldum.
Doğum yaptım suan 5 ay 10 günlük bir bebeğim var. XL giyiyorum sika sika
85 kiloydum en son tartida diyetisyene gideceğim yine fakat süt ve süt ürünleri bana yasak ve yumurta bu yüzden liste çok zorlaşıyor. . Köfte ve sebze yemeği yazıyor mesela ama benim canım o an onu istemiyor
Hadi zorlayip yiyorum bu sefer arkasindan nutellali ekmek çikolata reçel sürekli bir şeyler çekiyor canım
Gidiyorum bol yağda mısır patlatiyorum
Sabah kahvaltıda yağlı ekmek yiyorum
Bi kaç gün dikkat ettim yediklerime hep sebze yemeği yaptım ama anladım ki sebze yemeği beni doyurmuyor
5 saat için de 3 tabak ıspanak yedim :KK43:
Ekmeksiz yiyince gerçekten abartiyorum
Bu durum artık kalıcı olacak gibi geliyor
Uyanır uyanmaz ne yesem diye düşünüyorum
Patates kizaetiyorum mesela sürekli
Kilo aldiran ne varsa benim canım çıkıyo
Ne yapıcam ben bu işe bilmiyorum
Ama her geçen gün bu iştah bana yerleştiği için çok üzülüyorum kendime soz geciremiyorum .. diyet yapanlar nasıl azmediyor Allah onlara ayrı bir dayanma güçu mu vermiş yoksa onlarda benim gibi böyle şeyler isteyip irademi kullanıyorlar ? Sanirim bende irade de yok .. doğum dan önce diyetisyen troid testi yaptı. Sıkıntı yoktu .. hamileyken de yapıldı ama hamilelik için değerlendirildi.

Bu pis iştah olayı bende de var. Çocuk olmadan kendimi denetim altına almam gerekiyor. Tavsiyeleri takip edeceğim.
konu sahibi size de bol irade diliyorum.

Bende öyleyim
Şu an kilolu değilim ama sonumu görür gibi oldum konuyu okuyunca
Sanırım kolay kolay değişmez ama irade işi biraz

Spor yapıyor musunuz?
Benim de iştahım artışa geçti 4-5 kilo aldım spora yazıldım. Öğlenleri ekmeksiz yiyorum yemekhanede yemeklerimi.
Akşam abartıyorum ama kızartma yemiyorum hiç mesela.

Protein ağırlıklı beslenmeyi deneyebilirsin.
ayrıca ekmeği tamamen bırakma bence, tam buğday ekmeği tüketirsen doyuruculuğun artmış olur.

Merhaba kızlar
Ömrüm boyu diyet yapmamış ve yapmayada ihtiyaç duymamis bir insandim. Yani ölçüm yapıldığında 4 kilo fazla çıkıyordu ama hiç beni rahatsız etmiyor ve gayet iyi duruyordu yıllarca ^m^ beden giydim.
85 kiloydum en son tartida diyetisyene gideceğim yine fakat süt ve süt ürünleri bana yasak ve yumurta bu yüzden liste çok zorlaşıyor. . Köfte ve sebze yemeği yazıyor mesela ama benim canım o an onu istemiyor
Hadi zorlayip yiyorum bu sefer arkasindan nutellali ekmek çikolata reçel sürekli bir şeyler çekiyor canım
Bi kaç gün dikkat ettim yediklerime hep sebze yemeği yaptım ama anladım ki sebze yemeği beni doyurmuyor
Ama her geçen gün bu iştah bana yerleştiği için çok üzülüyorum kendime soz geciremiyorum .. diyet yapanlar nasıl azmediyor Allah onlara ayrı bir dayanma güçu mu vermiş yoksa onlarda benim gibi böyle şeyler isteyip irademi kullanıyorlar ? Sanirim bende irade de yok .. doğum dan önce diyetisyen troid testi yaptı. Sıkıntı yoktu .. hamileyken de yapıldı ama hamilelik için değerlendirildi.

:KK70: :KK70: :KK70: :KK70: sanki konuyu ben açtım okurken o yüzden ağlanacak halimize çok güldüm. :KK70:
midemiz büyüdü malesef o yüzden sürekli bir yeme isteği oluşuyor ben ekmeği çok tüketiyorum çalıştıgım için diyette çok zorlandım 3 ay yaptım kilo vermedim bıraktım yaza işten çıkıp diyete başlayacam inş.

Spor yapıyor musunuz?
Benim de iştahım artışa geçti 4-5 kilo aldım spora yazıldım. Öğlenleri ekmeksiz yiyorum yemekhanede yemeklerimi.
Akşam abartıyorum ama kızartma yemiyorum hiç mesela.
Sezeryan olduğum için ilk 6 ay spor yasak
Biraz yürüyüş yapıyordum ama hava her gün iyi olmuyor genelde hafta da bir yürümüş oluyorum bebek var ya çıkmak kolay degil

Protein ağırlıklı beslenmeyi deneyebilirsin.
ayrıca ekmeği tamamen bırakma bence, tam buğday ekmeği tüketirsen doyuruculuğun artmış olur.
Beyaz ekmek yemem ben zaten hep buğday tüketiyorum ama onu da yemeye calisiyorum ona da bir iki dilim müsade ediyorlar ya incecik dilimlerle

bende haylice pis boğazım malesef.ama istek ve irade ile çözülebileceğini gördüm.
evet önce zorlanıyorsunuz ama sonrasında alışıyorsunuz.
öncelikle 1 hafta şekerli gıdalardan uzak durun.
yemedikçe yeme istetiğinizin azaldığını göreceksiniz.tecrübeyle sabit ki ben tatlı canavarıydım.
tatlı yemek istediğinizde peksimet galeta gibi şeyleri deneyin en kötü ihtimal kabuk tarçınılı ballı çay yapın.
protein ve sebzeyi aynı öğünde tüketmeyin.beni,m şahsi görüşüm.bana iyi gelen bu.
sebzeyi öğlen köfteyi salata eşliğinde akşam yiyin.
ekmeğinizi azaltın.kahvaltıda 2 dilimi geçmeyin mümkünse kızarmış ekmek yiyin.
çok tatlı krizindeyseniz en zararsızları seçin.bitter çikolata gibi.

bu bunları yaparak 23 kg verdim.asla kalori saymadım.gıda ayırmadım.yerine ve zamanına göre yedim.şekeri min.da tükettim enerjimde arttı.

kırılma noktasını yaratın beklemeyin o istek gelecek diye.kendinizi zayıflıkla motive edin ve 1 er beden küçük kıyafet alın.hırs yapın içine girmek içi
n.

Beyaz ekmek yemem ben zaten hep buğday tüketiyorum ama onu da yemeye calisiyorum ona da bir iki dilim müsade ediyorlar ya incecik dilimlerle

tamam işte bir ısırık ekmek, 3 kaşık yemek :)
Köfte, tavuk yap sen bol bol

ayyy boğa burcu musun acaba ? :) bende çok fazla iştahlıyım..midemde saolsun hiç rahatsız olmuyor yedikçe yiyorum..1 ayda 3 kilo aldım 57 kiloyum şuan..kilolu değilim ama rahatsız oluyorum işte..Allah tan ekmek yemiyorum..yoksa halim haraptı..

Diyet değil de sağlıklı beslenmeyi hayatımıza geçirmeliyiz. İrade irade irade diyorum ve sağlıklı yiyecekler bol spor başka türlü ne tek başına bir yiyecek bitki çayı ne de az kısmalar insanı kurtarabilirHoppaYağlı yiyecekler, Hamur işleri, Tatlılar, Beyaz ekmek ve türevleri, Şekerli içecekler bunları kestiğiniz an kiloların gitmeye başladığını göreceksiniz. Kalori hesabı yapabilirsiniz böylelikle firenlersiniz kendinizi eğer istek varsa:21:Spor gün aşırı yapabiliyorsanız her gün en azından 30 dakika - 1 saat yürümeye çalışın evde yapılabilecek sporları deneyin derim. Leslie, Cardio, Jillian, Pilates rahatça yapılıyor 3 aydır yapıyorum çalışan bir bayan olduğum halde akşamları:KK16:

Bebek emiyor mu acele etmeyîn öyle ise

Değilse de protein diyetine başlayın 3 tabak ıspanak kesmez ama ızgara tavuk keser mesela

Sofranız kalabalık olsun

Bakliyatlı salata turp marul mor lahana kereviz turşu vs vs bu tarz ne varsa havuç kısıtlı zira şeker var

Et bolca yağsız az yağlı arada da yine acıkırsan fındık ceviz

Bolca da su midende yer kalmayacak kadar çok

Şekersiz yeşil çay bitki çayı taze zencefil vs vs normal çay da olur hatta sade kahve bile çok olmamak kaydı ile

Bünye alışıyor zaten 5-10 güne

Bunlar emzirmemek şartı ile emziriyorsan yaşında eski haline gelirsin zaten

ayyy boğa burcu musun acaba ? :) bende çok fazla iştahlıyım..midemde saolsun hiç rahatsız olmuyor yedikçe yiyorum..1 ayda 3 kilo aldım 57 kiloyum şuan..kilolu değilim ama rahatsız oluyorum işte..Allah tan ekmek yemiyorum..yoksa halim haraptı..
aynen bende boğa burcuyum ve hiç midem rahatsız olmaz yemekten :mad:

bende haylice pis boğazım malesef.ama istek ve irade ile çözülebileceğini gördüm.
evet önce zorlanıyorsunuz ama sonrasında alışıyorsunuz.
öncelikle 1 hafta şekerli gıdalardan uzak durun.
yemedikçe yeme istetiğinizin azaldığını göreceksiniz.tecrübeyle sabit ki ben tatlı canavarıydım.
tatlı yemek istediğinizde peksimet galeta gibi şeyleri deneyin en kötü ihtimal kabuk tarçınılı ballı çay yapın.
protein ve sebzeyi aynı öğünde tüketmeyin.beni,m şahsi görüşüm.bana iyi gelen bu.
sebzeyi öğlen köfteyi salata eşliğinde akşam yiyin.
ekmeğinizi azaltın.kahvaltıda 2 dilimi geçmeyin mümkünse kızarmış ekmek yiyin.
çok tatlı krizindeyseniz en zararsızları seçin.bitter çikolata gibi.

bu bunları yaparak 23 kg verdim.asla kalori saymadım.gıda ayırmadım.yerine ve zamanına göre yedim.şekeri min.da tükettim enerjimde arttı.

kırılma noktasını yaratın beklemeyin o istek gelecek diye.kendinizi zayıflıkla motive edin ve 1 er beden küçük kıyafet alın.hırs yapın içine girmek içi
n.
Tebrik ederim 23 kilo gerçekten tebrik edilecek birsey üstelik kendi kendinizi yöneterek

Merhaba kızlar
Şu dediklerin seni şimdi zorlamıyor, sıkıntı çıkarmıyor ama yaşın 40 ı bile geçmeden nasıl ayağına takılacak bir bilsen.
Bunları kilo vermek için elden geçirme sağlığın için elden geçir.
Damarlarda kolesterol ve trigiliserid illetinin nasıl biriktiğine aç bak google dan.
Bence zararlı şeyler yerken karşına bir manken resmi değil damarda birikmiş kolesterol resmi koy.
Bile bile sigara içmekten farkı yok bu işin. Ciddiye almalısın.
Pat diye bırakamıyorsan kısım kısım çıkar hayatından.
Mesela yulaf ezmesi al içine kuru meyvelerden doğra balla tatlandır falan ama hazır tatlı yeme.

Bebek emiyor mu acele etmeyîn öyle ise

Değilse de protein diyetine başlayın 3 tabak ıspanak kesmez ama ızgara tavuk keser mesela

Sofranız kalabalık olsun

Bakliyatlı salata turp marul mor lahana kereviz turşu vs vs bu tarz ne varsa havuç kısıtlı zira şeker var

Et bolca yağsız az yağlı arada da yine acıkırsan fındık ceviz

Bolca da su midende yer kalmayacak kadar çok

Şekersiz yeşil çay bitki çayı taze zencefil vs vs normal çay da olur hatta sade kahve bile çok olmamak kaydı ile

Bünye alışıyor zaten 5-10 güne

Bunlar emzirmemek şartı ile emziriyorsan yaşında eski haline gelirsin zaten
Evet emziriyorum yedikleri kilo yapmaz bebege gider diyorlar ya tamamen yalan..
Üstelik bebekle yemek hazırlamak da zor olduğu için çoğu zaman dışarıdan söylüyorum ben kilo almiyim da kim alsın

Bende iştahlıyım ama irademi kullanıyorum irade geliştilebilen bir şey şu şekilde mesela senın gibi canım nutella çektiyse onun yerıne gidip marketten havuç alıyorum, nutellada da şeker var havuçta da ama havuçtaki doğal şeker ve kilo aldırmıyor , bu şekilde beynim mantıklı olanı havuç olarak algılıyor sende dene emin ol başarırsın aslında zor değil.

X