Çorbalar Pirinçli Yoğurt Çorbası

E

esralı

Ziyaretçi
Türk mutfağından..

MALZEMELER
1 adet yumurta
1/4 kahve fincanı pirinç
4-5 tatlı kaşığı yoğurt
1 tatlı kaşığı un
tereyağ
1 çay kaşığı nane
1/2 çay kaşığı pul biber
1 çay kaşığı tuz
5-6 bardak su

HAZIRLANIŞI
Yoğurt, yumurta, un, prinç, tuz ve suyu tahta kaşığı yardımıyla iyice karıştırın. Daha sonra ocakta kaynayana kadar karıştırarak pişirin. Kaynamaya başlayınca ayrı bir kapta hazırladığınız terbiyeyi üzerine dökün ve 5-10 dakika da böyle kaynatın.

Terbiyesi: Tereyağını eritip üzerine nane ve pul biberini atıp karıştırınız.

ben bunu un koymadan yapıyorum canım...ve bazende içine ince bulgur atarım harika olur :)
teşekkür ederim :)

esralı bende aynı bu şekilde yaparım ve gerçekden çok güzel oluyor...
payaşımın için sağol canım...

Çok sık yaptığım bir çorbadır bu
İçine haşlanmış nohutta koyabilirsiniz çok güzel olur
Ellerinize sağlık

ben daha önce denemiştim becerememiştim sonrada bidaha yapmadım ama internetten aldıgım bi tarfi vardı bugun denedim şahane oldu komşularım ne güzelkoktu dedi bende ikram ettim bayada yapmıştım:) ben 6 bardak suyu kaynatıyorum yarım bardak birinçle tuzu kaynamış suya ekledim pirinçler pişene kadar kaynattım diger tafarta 1 yumurta sarısı bi çaybardagı süt 2 su bardagı yogurt 1çay bardagı unu bi kapta çırpıcıyla iyice çıptım sonra haşlanan pirinçten bir iki kepçe hazırladıgım karışıma döküp tekrar çırptım ve yavaş yavaş tencereye döktüm biyerde az salça nane ve yagı kızdırıp ekledim 10 dk daha kaynattım valla şahane oldu kızlarr kayınvaldemde nohut katarr oda güzel oluyo ve yogurt kesmedi çorbayı karıştırmaya bile gerekkalmadıı mükemmel oldduu tavsiye ederim

Bende hep bu şekilde yapardım ama çok zaman alıyor diye fazla yapamıyorum, pirinci önceden haşlayıp diğer malzemeleri sonradan dökücem, böylece karıştırmak için başında bekleyip durmuycam.

X