Pırasa saç !

takiptekikiz19

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2022
175
308
Merhaba arkadaşlar. Konu buraya uygun değilse taşınsın lütfen. Benim için psikolojimi etkileyen bir sorun olduğu için buraya açıyorum. Başlıktan da anlayacağınız üzere saçlarım inanılmaz düz, şekilsiz, kafama resmen yapışık.. Eşim erkek kuaförü onun da tavsiyesiyle birkaç yöntem denedim ama yok fayda etmedi. Saçlarım eskiden gürdü. Dökülme olmadı, yani öbek öbek dökülme yaşadığım bir dönem olmadı, her insan gibi tararken birkaç tel dökülür. Resmen durup dururken hacmini kaybetti. Geceleri yastıkta başımı çevirirken bile saçlarım elime geliyor, o kadar inceler ki uykum kaçıyor (dış görünüşe maalesef aşırı takıntılıyım). Dümmmdüz ve resmen kafama yapışıyor. Çok az değiller ama asla hacimli de değiller..Doktora gittim, kan teslerim yapıldı (düzenli olarak kan tahlili yaptırırım) d vitamini eksikliği dışında bir sorunum yok ki uzun zamandır ilaç kullanıyorum normal seviyelere gelmek üzere. Çok mu takıntı yaptım bilmiyorum.. kuru şampuan vs gibi ürünler denedim anlık faydaları dışında uzun vadede işe yaramadılar. Her gece yatarken örüyorum ki sabaha açtığımda bu kadar hacimsiz gözükmesin. Saçlarımı nasıl hacimlendirebilirim?

herkesin derdi kendine hahah keşke o saç yapısı bende olsa ahh daha ne isterim ki. bence üzülme çünkü hacimli olsa benimkisi gibi duştan sonra havluyu çıkardıgın an elektriklenip yapısıda zaten yarı dalgalı yarı kıvırcık azcıkta düz oldugu için birbirine girip iyice çığrından çıkmasındansa dümdüz saçla kalk yataktan çık dısarı miss gibiii şaka bi yana ince telliyse zaten yapacak bişey yok kesimini değiştir veya tam ortadan ayırmak yerine yandan ayır o şekilde hacimli görünür. ben hepsağdan ayırırım sanki yeterince kabarık değilmiş gibi dahada hacimli görünüyo :/

yaa inan asla istemezsiiin sönük, bi havası olmayan saç işte.. şekle girmez, 1 gün yıkamasan yağı kabak gibi gösterir. Evet yandan ayırmak bi nebze hacimli gösteriyor ama o da yüz tipime yakışmıyor nereden tutsan elinde kalan bi durum

Su dalgası yaptırsaniz baya hacim gelir. Kıvörcık saç seviyorsaniz eğer

ay en büyük sıkıntı ya cidden bir gün yıkama akşama gören bir aydır yıkanmıyor musun sen der insana

Bir ablamizin sözüdür..
"Kılda keramet olsa k.cta çıkmaz" derdi.
İyi görünmeye herkes ister ancak bunu hayatının odağı haline getirip kendini mutsuz etme derim.
Tabi yaş olarak nispeten gencsen, bunu anlaman zaman alabilir.
Zaten biri seni beğendiğinde ; pırasa olarak nitelendirilen saçın bile ona ipek gibi gelir.

Eklentiler

• Screenshot_20230110-180339_Chrome.jpg
    86,5 KB · Görüntüleme: 77
Zamanında okb tedavisi görmüş kadar takıntılıyım maalesef:)) Kimse umrumda değil ki , o beğensin bu beğensin değil amacım derdim.. kendim memnun değilim.

Benim de saçlarım dümdüz ama ben memnunum. Gün aşırı yıkama ters kurutma ve kesinlikle banyodan sonra uyguladığımız serum, kuru yağ gibi ürünleri diplere yakın sürmeyerek kullanıyorum.

Bir yöntem var yeni nesil perm diye geçiyor çok güzel bukleler yapıyorlar arkadaşaım da düz saçlı bir sene severek kullandı yine yaptırcak sanırım baharda. O tarz bi işlemi kaldırabilir mi saçlarınız? Wag maşa bide haciö veriyor ama o da saçı yıpratıyor, örüp açmış gibi bi 20 dk da

D vitamini yönünden beslenin güneş alın ilaçlar saç serumlar vs. bir yere kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…