Pırasa saç !

Bir yöntem var yeni nesil perm diye geçiyor çok güzel bukleler yapıyorlar arkadaşaım da düz saçlı bir sene severek kullandı yine yaptırcak sanırım baharda. O tarz bi işlemi kaldırabilir mi saçlarınız? Wag maşa bide haciö veriyor ama o da saçı yıpratıyor, örüp açmış gibi bi 20 dk da
Saçlarım işlem görmemiş durumda. 1 yıldır ısı uygulamıyorum.. tavsiyeniz için teşekkürler❤️

saçlarım seyrek değil, o kadar hacimsiz ve düz ki azmış gibi görünüyor 😒
o zaman yeni bir perma trendi var. Kore de yıllardır yapılıyormuş. Kıvırcık saç değil fakat biraz aratın istediğiniz şekil veriliyor türkiyede yapan yer muhakkak vardır. Sürekli aynı şampuanı kullanmayın ve saç sirkesi kullanın. O yağlanmayı bayağı alıyor. Ha birde saç şekillendirme işini bigudilerle yapın. Veya fön tarağı şeklinde şekillendiriciler var.

Merhaba bende 2015 ten bu yana böyle ayni sizin gibi üniversiteside uzun kullanırdım hep güzel saçlarim vardi.Şimdi hacim olarak garkedilir sekilde azaldi.Hep kisa kestiriyordum.Uzunda kullaniyorum ama hep eski resimlerime bakiyorum karsilastirma yapiyorum.Yattigimda bozulmazdi bile saçlarim ertesi gün fönlü gibi uyanirdim.Hazirlanmam 5 dakikaydi.Ama şimdi saç yüzünden ciddi piskolojim bozuldu.Yillarca yapmadığım kalmadi.Pekmez kullandim ciddi ise yaradi kan değerlerim zipladi ama yine eskisi gibi değildi.Eksik birşeyler vardi.Hacim olarak değilde hani metrekareye düşen saç miktari diye bir terim var sanki o azalmış.(bu terimi yıllarca araştırdığım için biliyorum)
Kendi yaptiklarima gelince hep saçimi tersten kuruturum yüksek ayarda eskiden de öyleydi.Tamamen kurutunca önce kabarır sonra sönerdi.Şimdi kabarmiyor bile.Şimdi ilk düm düz oluyor düzlestirmeden yatiyorum ertesi gün kafama yapışmış oluyor üstüne düzleştirici uyguluyorum bir kaç saat sonra normal bir sekil almaya basliyor.İlk basık sönük hacimsiz oluyor.
Bazende soguk ayari kullaniyorum onda daha hacimli oluyor soguktan ziyade ılık ayar.Saçlarimi karistirmadan kafami yine eğerek saçimada cok yaklastirmadan makinayi sallamadan hafif nemli kalacak sekilde kurutup toplayip yatiyorum.Ertesi gün düzlestirdigimde daha dolgun hacimli oluyor.Ama tamamen kurutunca sevmiyorum yüzüme gitmiyor . Çok ıslak kalırsada aşırı kabarıyor.Orta noktayi her zaman tutturamıyorum .Bir yerde gidecek olsam sinir krizine girecek gibi oluyorum saçimla ugraşmaktan çünkü eskiden böyle derdim yoktu🤦🏻‍♀️Minyon yüzlüyüm hatlarim ufak çene yapımda sivri olduğu için hacimsiz olunca yakişmiyor maalesef..
Ama makinayi ilik ayarda ve saçınız hafif em kalacak şekilde kurutun ilik ve soğuk ayar şeklini koruyormuş sabitliyormuş.

Bunuda KK de gördüm belki sizede faydası olur.

X