Kekler - Pastalar Peynirli Kek (resimli)

Karpuz

Meleğimm Yanımda...
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2008
1.344
2
ben şahsen bayıldım dıyebılırım... her acıktıgınızda atıstırabılcegınız yumusacık bı kek oluyo tavsiye derim :)
attachment.php

3 adet yumurta
1su bardağı sıvıyağ
2su bardağı yoğurt
1su bardağı rendelenmiş beyaz peynir(ki ezilmişde olur) :)))
1/2 maydonoz
1/2 dereotu
3su bardağı un
1paket kabartma tozu
tuz, pul biber
üzerine çörekotu ve susam

Bi kaba yumurta ve sıvıyağı koyup cırpıyoruz üzerine yoğurt peynir maydonoz dereotu ekleyip karıstırıyoruz en son un ve kabartma tozunu koyup tuz ve pulbiberinide (pulbiberi seviyosanız cekınmeyın bol koymaktan) ekliyoruz bunları ıyıce karıstırıp orta buyuklukte bir kaba koyuyoruz (ben borcama koydum ) üzerine susam ve çörekotu serpip 150 derecede fırına verıyoruz kek gıbı olup olmadıgını kkurdanla kontrol edebılırsınız yaklasık 35-40 dakıka pişme suresi var...
afiyet olsun :)

Eklentiler

• $DSC06395.jpg
    $DSC06395.jpg
    89,8 KB · Görüntüleme: 8.226
Son düzenleme:
güzel görünüyo..ellerine sağlık.

teşekkurler afıyet olsun :kedi:

harika görünüyo
paylasimin icin cok tskler
mutlaka denicem canim saol

saol canım gercekten cok guzel oluyo ben tatlı ve tuzluyu bırarada yıyemeyen bı ınsanım oyuzden peynir ve kek olunca basta tırstım kek sonucta tatlı olur diye kaydirigubbakcemile2ama tabı tarıfte seker yok ve keısnlıkle tatlı olmuyoo kaydirigubbakcemile3
afiyet olsun şimdidennyerimseniben

çok gguuuzel gözukuooo mutlaka deneyıp yazıcamm sonucuu..emeğine sağlıkkkşakkıdı

valla çok gusel oldu ama bıras sönuk olduuuu.resımde kabarık çıktı yada:eek:lmaz:ama lezzet harikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:lepi:

valla çok gusel oldu ama bıras sönuk olduuuu.resımde kabarık çıktı yada:eek:lmaz:ama lezzet harikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:lepi:

canım koydugun kap bıraz genısse ınce olmustur ben orta boy kare bı borcamda yapıyorum zaten cokda kabarık olmuyo ama yınede 2 parmak kalınlıgında fılan oluyo kaydirigubbakcemile3
begenmene sefındım :lepi:

harika görünüyor ellerine sağlık. diyetteyim ama yapamıyorummmm yiyemiyorummmmm.

ye cicim nolcak bişi yok içindeee peynir baharat kalorisi fazla diildir zemuszemus

X