Permalip kalıcı dudak dolgunlaştırma

candela

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
137
2
36
sabah sabah sevgilimden aldıgım taze haberi sizle paylaşmak bilgisi olan varsa da extra bilgi almak istedim.

Yeditepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cihat Nazmi Baran, estetiğin artık dudakta da çok sık kullanıldığını, ancak uygulama sonrası dudakların doğal ve pürüzsüz olması gerektiğini söyledi.
Dudakta şekil bozukluğuna yol açabilen kalıcı slikonlarının yerini haylüronik bazlı geçici dolgulara bıraktığını, ancak bu dolguların da zamanla vücut tarafından emildiği için 6-8 ayda bir tekrar edilmesi gerektiğini belirten Baran, haylüronik içerikli dolguların asimetrik şekilde erime riski bulunduğunu ifade etti.
Baran, son 10 yıldır kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusunun da dolgunlaştırmada kullanıldığını, ama yağın zamanla vücut tarafından emildiğinden dolayı haylüronik asit dolgusu kadar kısa bir ömre sahip olduğunu ve yine asimetri riski taşıdığını söyledi.
Dudak dolgusunda son yöntemin ”Permalip” diye isimlendirilen teknoloji olduğunu dile getiren Baran, yöntemin diğer iki tekniğin tercih edilen yönlerine sahip olduğunu, ancak söz konusu dezavantajları taşımadığını vurguladı.
Permalipin, vücutla tüm uyum testlerinden geçmiş, ödem ve şekil bozukluğuna yol açmayan, ABD’nin saygın kalite uyum mercii FDA onayına sahip, silikon dudak implantı olduğunu belirten Baran, ”Yeni yöntemin en üstün özelliği, gerektiğinde daha küçük ya da büyük boy implantla zahmetsizce değiştirilebilir, sıkıldığında dudaklarınızdan çıkarılabilir oluşudur. Zaman içinde deforme olmuyor, erimiyor ve uzun seneler ilk günkü formunda kalabiliyor” diye konuştu.
Estetik cerrahide uygulanan dolgular için en ağrılı uygulamanın dudak dolgusu olduğunu anlatan Baran, Permalip’le hem sürekli ağrılı bir dolgunlaştırma süreci yaşanmadığını hem de dolgu için sürekli para harcanması gerekmediğini söyledi.
”Doku içinde yayılma ya da patlama gibi bir ihtimal bulunmuyor”
Prof. Dr. Baran, uygulamanın lokal anesteziyle yaklaşık 15-20 dakikada ağrısız bir şekilde uygulanabildiğini, implantların değişik boy ve kalınlıklarda, doğal dudak kıvrımlarıyla uyumlu olduğunu belirtti.
Yumuşak ve tek parça silikondan üretilmiş bir dudak implantı olan Permalipin, ağrılı, pahalı ve tekrarlayan dudak dolgularının aksine, kalıcı, kolay uygulanan ve istenildiğinde çıkarılabilen bir dudak dolgunlaştırma seçeneği olduğunu ifade eden Baran, ”Özellikle komplikasyonların sık sık görüldüğü kalıcı dudak dolgularının aksine, permalip yumuşak ve dudak konturlarınızla uyumlu kalıcı bir teknik olarak öne çıkmaktadır” diye konuştu.
Permalipin değişik boy ve dolgunlukta çok sayıda seçenek sunduğunu ifade eden Baran, hangi boy dolgunun nasıl durduğunun, yapılmış uygulamalara ait fotoğraflarla gösterildiğini söyledi.
Permalip, üretildiği yumuşak silikon ham maddesi sayesinde, daha önce kullanılmış dudak implantlarının aksine, suni bir görünüm yaratmıyor, gülerken ya da konuşurken dudakların sert ve şekilsiz görünmesine yol açmıyor ve dokunulduğunda yabancı bir doku hissi uyandırmıyor. Uygulama sonrasında, dudakların doğal kıvrımları aynen korunuyor, dudak hareketlerinde bir değişikliğe neden olmuyor.
Uygulama 15-20 dakika sürüyor
Uygulama için dudaklar lokal anesteziyle uyuşturulduktan sonra, her iki dudak kenarından seçilen permalip uygun pozisyonda yerleştiriliyor. Gerekli ise aynı işlem alt dudağa da uygulanıyor. Bütün uygulama yaklaşık 15-20 dakika sürüyor. Permalip kalıcı dudak şekillendirme işlemini takip eden gün normal aktivitelere devam edilebiliyor.
Uygulama sonrasında normal doku yumuşaklığına kısa sürede ulaşıyor ve dokunma esnasında dahi hissedilmiyor.
Permalip yumuşak ve tek parça silikondan ve özel bir kapsül içinde olduğundan, doku içinde yayılma ya da patlama gibi bir ihtimal bulunmuyor. Permalip uygulaması sonrasında, dudaklarda hafif bir şişme ve gerginlik görülüyor. Uygulama yapılan kişiye bağlı olarak hafif morluklarla karşılaşılmakla birlikte takip eden birkaç gün içinde bu morluklar geçiyor.
Uygulama sonrasında kısa bir süre için enfeksiyon riskine karşı antibiyotik kullanımı öneriliyor.
İstenildiğinde dudaktan implantın çıkarılması sonrasında dudaklarda bir deformasyon olmuyor.

Ben kendi vücudumdan alınan yağ ile yaptırdım bildiğin ameliyat oldu 1 ay kendime gelemedim doğrusu halen istediğim gibi değil beklenenden çok daha ince oldu o kadar narkoz aldım bari :) kalın olsaydı diyorum şimdi, belli belirsiz birşey oldu.

evet sanırım yeni yöntem ben ankara'da yapan bi doktor buldum 3000 lira istior ama kalıcı neticede geçici için sürekli tekrarlatmak gerekıo bunda öle bişy yok paramı ayarlıyım doktordaım

genel anesteziye gerek olması garip geldi bana..
bence kalıcılardan uzak durun

bir de ben bu konuyu ne zmandır araştırıyorum 2-3 yıl önce araştırırken en fazla 2 yıla kadar kalıcılık olabilir deniyodu şimdi doktorların sitesine baktığımda 7 yıla kadar deniyor yani gelişiyor herşey ama biraz beklemek lazım bence

evet sanırım yeni yöntem ben ankara'da yapan bi doktor buldum 3000 lira istior ama kalıcı neticede geçici için sürekli tekrarlatmak gerekıo bunda öle bişy yok paramı ayarlıyım doktordaım

Canım sen alt üst mü yaptıracaksın ve doktorunun adı ne? Bana alt üst 6000 tl dediler 3000 olsa yaptırırım ama bana bu fiyatı veren Doktor Orhan Murat Özdemir.Senin doktorunun adı ne?

Canım sen alt üst mü yaptıracaksın ve doktorunun adı ne? Bana alt üst 6000 tl dediler 3000 olsa yaptırırım ama bana bu fiyatı veren Doktor Orhan Murat Özdemir.Senin doktorunun adı ne?
Ben yaptırdım orhan murat beye o postu atalı baya olmus ben alt ust 3000 sanıodum eed ama sonradan örendim ki 6000 yaptırdım ama geç oldu buraz. Zaten ankarada baska permalip yapan yok canm

Ben yaptırdım orhan murat beye o postu atalı baya olmus ben alt ust 3000 sanıodum eed ama sonradan örendim ki 6000 yaptırdım ama geç oldu buraz. Zaten ankarada baska permalip yapan yok canm

Nastyciğim senin dudaklar nasıl oldu? Yani memnun musun permalipten?Öncesi ve sonrası çok farketti mi?Biliyorsundur bıktık inen dolgulardan. :/ Ben Antalya'da yaptıracağım alt-üst 3000 tl'ye.Hadi Nural yapacak.

Kızlar kalıcılık süresi hakkında net bir süre bilen var mı ?

Nastyciğim senin dudaklar nasıl oldu? Yani memnun musun permalipten?Öncesi ve sonrası çok farketti mi?Biliyorsundur bıktık inen dolgulardan. :/ Ben Antalya'da yaptıracağım alt-üst 3000 tl'ye.Hadi Nural yapacak.
hayatım tabiki de fark oluyor o fark birde sectiğin implantın boyutuna bağlı ben onceden gülünce dudaklarım kayboluordu sımdı cok memnunum iyice alıştım artık yok gibiler yani hissetmiorum silikonları bence hiç düşünme zararlı filan dıyen oluyor burda bıdı bıdıcı cok ben hıc bır zararını gormedım 2 ay dudagın şiş duracak diye paranı sokaga dökme bence. Permalip en iyi yöntem fotograf atayım 1 dk

bende permalıp dolgu yaptırdım sızınle paylasıyım bana hıç agrı olmıycak dedıler onbesgun felaket agrım oldu dudaklarımın şeklıne gelınce tek kelımeyle berbat arkadaslarım ne yaptırdın sen eskıden daha guzeldın dedı annem kızkardesım sok gecırdı zaten dudagımın şeklını acayıp bozmuştu oyuzden çıkartım çıkartırken okadar agrı olmadı hata çok hafıf bır sızlama esk dudaklarıma donduyum ıçın mutluyu bın kat daha guzel ama belkı yapan doktora görede degışebılır bılmıyorum bıde çok ıhtıyacım yoktu yanı dudagınız çok ınce değilse bence ıyı bır yontem değil paylaşmak ıstedım

benim merak ettiğim dudak kendi dokunuz gibi yumusak duruyor mu, yoksa içinde bir kitle oldugu anlaşılıyor mu kızlarr

benim merak ettiğim dudak kendi dokunuz gibi yumusak duruyor mu, yoksa içinde bir kitle oldugu anlaşılıyor mu kızlarr

ben taktırdım ve cıkardım bılgılendırmek amacıyla yazdım ama pek okuyan olmadı galıba memnun kalmadım dudagımın seklını bozdu sertlık hıssedılıyo ayrıca ama yaptırıpta memnun olanlarda olabılır ben yınede paylaşıyım

doktorun kimdi canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…