pcos'luyum,tahlil değerlerimin sonuçlarına bir bakar mısınız lütfen:(

canım çok tşk edrim.çok sağol. ya bu lh hormonunu düşürme ilaçları ya da kürler yok mu ya(( prolaktinim de önce yüksekti ilaçla düşürdük.

canım çok tşk edrim.çok sağol. ya bu lh hormonunu düşürme ilaçları ya da kürler yok mu ya(( prolaktinim de önce yüksekti ilaçla düşürdük.

rica ederim tatlım İlaç bilmiyorum ama lh ve birçok hormon dengesizliği için hayıt tohumunu öneriyorlar.İstersen bi araştır KK dan ve google dan.Ben aldım birkaç gün içtim.Sonra devam etmedim o yüzden pek iyi referans olamıyorum.Ve sanırım 2-3 ay düzenli kullanılmalı yazıyordu heryerde.
Tedaviye başladınız mı peki?Klomen yumurta takibi filan?

iki yıldır çocuk tedavisi görüyorum ama daha sonuç alamadkcanm ben de hayıt içitim 6 ay boyunca.içtiğim sürece düzenli adet oldum ama bebiş olmadı

iki yıldır çocuk tedavisi görüyorum ama daha sonuç alamadkcanm ben de hayıt içitim 6 ay boyunca.içtiğim sürece düzenli adet oldum ama bebiş olmadı

Esasında demek ki o 6 ay boyunca düzenli yumurtlamışsın ama denk gelmemiştir belki.Ben de başliyim de içeyim bari.İlaçsız hiç adet olamıyorum ben.Hormonlarım da normal seviyede görünüyor sadece Lh Fsh dan yüksek 2,5 katı filan.Ama pko olmak için bu yeterli zaten.Yetmezmiş gibi tüpümün biri tıkalı.Eşimin hız biraz düşük.Şimdi aşılama yaptırıyorum ama öylesine sırf rapor alabilmek için.Benim kesin tüp bebek olacak

canım merhaba bende pıkoluyum ılk adet gordugum gun ıtıbarı ıle ben bununla ugrasıyorum 14 yıldırda duzenlı doktora gıdıyorum 1 oğlum var allaha sukur 2 de hamıleyım sımdık ayrıca troıd ve seker de bunların hepsını pıko yapıyor duzgun ılac tedavısı gorup haftalıkta yumurta takıbı yaptırırsan cok rahat hamıle kalırsın ben ıkısındede o sekılde kaldım

ayyy canım ümitsizliğe kapılma yaaaemin ol birgün bu yazılarımızı hatırlayıp hamdu şükür edip bebişimizi öpecez kocamanaslında haklısın bence de yumurtluyordum hayıtla ama ben ve eşim o aralar ayrı şehirlerdeydik görevden dolayı.bn de ilaçsız adet olamıyorumben de mi yine başlasam:26:

Son düzenleme:

İnşallah canım Allah ım bize o günleri göstersin.Olsun da bi şekilde razıyım artık yani kabullendim tüp müp Bence bu kadar işe yaramışsa mutlaka yeniden başla içmeye canım.Yımırtlama günlerini takip et eşinle zamanlanmış çalışma yapma imkanın olursa eğer bu sefer olabilir.Neden olmasın yani Pko da gebeliğe engel olan şey yumurtlama problemi zaten.Onu da sen hayıtla ekarte etmiş oluyosun. Çok bilmişim değil mi? Ama araştıra araştıra nerdeyse jinekolog oldum vallahi yani :18:

valla canım arayan mevlasını da belasını da bulur....biz de araştıra araştıra jinekolog ve kocakarıları geride bıraktık

kilolu değilim yani zayıfsın bile diyenler oluyo :) adetlerimde düzenli tek sorun tüğlenme şikayetim var 7 aydır bebiiş istiyoruz olmuyo galiba anne olamıcam duygusu kapladı içimi

kilolu değilim yani zayıfsın bile diyenler oluyo :) adetlerimde düzenli tek sorun tüğlenme şikayetim var 7 aydır bebiiş istiyoruz olmuyo galiba anne olamıcam duygusu kapladı içimi
aaaa öyle düşünmeyin..... doktora gitmediniz mi?

t3:normal t4:normal tsh:normal ploraktin:normal lh:birazcık yüksek sanırsam estadiol(e2):normal görünüyor aslında sıkıntılı bir durum yok gibi birde (amh)=anti-müllerien hormon testini yaptırabilirsin ve bir rahim filmi tüm şüphelerini siler diye umuyorum

rahim filmi de çektirdim ama sorun yok...amh ne için ne işe yarıyor:26:

(amh)yumurta sayımı yeterli rezerv olup olmadığına bakıyorlar. Yumurta gelişimine ayda kaç yumurta gelişimini tatamladığına bakıldımı
amh dediğin nasıl yöntemle olur.ben doğudayım şark görevindeym öğretmenim benbulunduğum ilde doktor kısıtlısadece verdikleri klomen ve yumurta takibi....

(amh)yumurta sayımı yeterli rezerv olup olmadığına bakıyorlar. Yumurta gelişimine ayda kaç yumurta gelişimini tatamladığına bakıldımı

yeterli yumurta rezervi varsa acele etme yaşın sanırım küçük herşey normalse rezervde anormal çıkar diye düşünüyorum önce kafndan hamile kalmayı çıkarmalısın biliyorum zor ama başka bir meşkale hobi filan yap kendini şartladığın içinde beyin savunma mekanizmasını devreye sokuyor sanırım onun için hiç düşünmemeye çalış
Aslında çok uzun zaman önce sanırım senin yaşlarındaydım izmirde bir doktora gittim epey yaşlı bir kadındı rahim ağzından biraz salgı aldı ve tahlile yolladı sonra bana bir karışım söyledi basit birşey bununla rahim ağzına kadar içeriyi yıkamamı ve 20 dk. Içinde ilişkinin bitmesini söyledi ben denedim ve iki ay sonra hamile kaldım ama bebek 3,5 aylıkken bebek kalbi durdu ve öldü yani yine anne olamadım bir daha hiç denemedim kendi doktoruma olayı anlattım ve bebe bu yüzden ölmüş olabilirmi dedim hayır alakası yok dedi. Ama yinede tekrar denemedim ilk kez sana anlatıyorum şimdi neredeyse 40 yaş sınırındayım hala ümit ediyorum umudunu yitirme ama çok fazla kafaya takma ben inanıyorum allah ım sana minik bir yavru verecek

amh dediğin nasıl yöntemle olur.ben doğudayım şark görevindeym öğretmenim benbulunduğum ilde doktor kısıtlısadece verdikleri klomen ve yumurta takibi....

sadece bir kan tahlili sanırım orada bunu yapan yer yok yakın illerden birinde yaptırabilsen yada oradaki hastanenin kadın doğum dr. Bir sor belki onlar kanı alıp yollarlar

Merhaba bende pkoluyum iki ay klomen kullandim doktorum hemen asilama dedi baska tedavi uygulamadan bende biraktim rahim filmi cekildim esimin sperm sonucuna cok iyi dedi 3 yumurtam olusup kendi catliyor fakar gebelik olusmuyor .. sogan kurunun iyi geldigini okudum sizin bir oneriniz var mi pkolu olup hamile kalan arkadaslar ne kullandiniz ne yaptiniz bilgi verir misiniz lutfen ..?

geçen yılki tahlil değerlerim:
serbest T3: 3.09
serbest T4: 1.19
TSH: 2.11
Estradiol(E2): 100
FSH: 5.7
LH: 21.1
Prolaktin: 13.9
/////////////
ve bugünki değerlerim:
AFP: 2.47
CA-125: 7.9
ÖSTRADİOL(E2): 130 Y
FSH: 3.34 D
LH: 8.19
PROLAKTİN: 11.83
TSH: 1.32
lütfen bi yardımcı olur msunuz bilgisi olanlar????

her iki deeğerler de adetin 3.günü yapılmış.
geçen yılki tahlil değerlerim:
serbest T3: 3.09
serbest T4: 1.19
TSH: 2.11
Estradiol(E2): 100
FSH: 5.7
LH: 21.1
Prolaktin: 13.9
/////////////
ve bugünki değerlerim:
AFP: 2.47
CA-125: 7.9
ÖSTRADİOL(E2): 130 Y
FSH: 3.34 D
LH: 8.19
PROLAKTİN: 11.83
TSH: 1.32
lütfen bi yardımcı olur msunuz bilgisi olanlar????

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…