Pcos yum hayıt tohumu kullanmaya basladim

34 yaşındayım ve 5 aydır evliyim ,ilk evliliğim.2 ay yoğun bakımda yatmış covid gazisi bir saglik calisaniyim.dugunumden 2 gün sonra covid e yakalandım 2 ay sürdü bittikten sonra kendimi toparlamaya başladım covidken 68 kiloydum covidden sonra 57 ye düştüm sonra işime döndüm ve 1 ayda 72 buçuk kiloya ciktim. Hamile olmak istiyordum 7 8 yıldır düzenli bir adetim vardi ancak aralık 1 de adet olmam gerekirken olmadım ve ilk defa gecikti Allahım InşAllah gebeyimdir diyerek kan testi verdim 0.81 cikti biraz bekledim belki geç döllenme filandir diyerek çünkü arkadaşım 0.60 la hamileydi belki bendede öyledir dedim sonra 15 gün boyunca adet olmadim doktor tarlusal verdi ama ben hâlâ suphelendigim için tarlusali hiçç kullanmadım biraz daha bekledim ve test yaptım yine 0.60 larda bi değer çıktı ardından bi test daha diyerekten 10 gün içinde sağ ve sol bileklerim kan vermekten morarmıştı. Kendime gelmem gerekti ve aptal gibi kollarimdaki morartilardan dolayı eroinman gibi dolaniyordum velhasıl internette araştıra araştıra pcos diye biseye rastladım herkes hayıt tohumu falan kullanıyo filan. Sonra kendi hastanemde 4 doktor a gittim bi tanesi pcos var dedi klemen yazdı ben aslında pek inanmadım o an dr. Sonra doçente gittim fsh 7.76 lh değerim ise 16.55 di. Polikistik oversın dedi. Peki ne yapmam lazım dediğim de ise dalga geçer gibi doğum yapman lazım dedi. Icimden Allah razı olsun çok yardımcı oldun dedim. Tedavisi yok bunun dedi yüzde 70 gün kadınlar da var dedi. 1 yılı tamamla dedi tedaviye başlayalım dedi. Yavvv ne 1 yılı zaten 3 5 ay sonra 35 oluyorum 1 yıl sonra 36 olucam tedavi ol 37 de hamile kal desen 38 de çocuk olack. Ne 1 yılı diye içimden kufrederek kendi başımın çaresine bakarım duruşuyla ama hafiften de umutsuz bi şekilde kümbet gibi kaldım ortada. Herşey nasiptir bebeğim olmasa bile en azından bunu bilmem gerekir. Malesefki bizim doktorlar kesin bise söylemiyor kendi kendine böyle internette araştırıp duruyorsun. Neyse adet olmayınca 3 gün soğan suyu içtim tarlusali kullanmadım ve adet oldum. 3 gün boyuncada isal tarzında tuhaf bi wc deneyimim oldu sanırım soğan suyu icimizdeki tüm kötü toksinleri dışarı atiyordu bi deneyin derim. Neyse sonra bi önceki doktor klemen vermişti kullandım onu günde 2 adet 5 gün boyunca kullan dedi tabi buarada ben hergun ovulasyon test cubugu kullaniyorm 2 aydır hic yumurtlama olmadi. Neyse klemenden sonra 1 haftadır bakıyorum yumurtlama yok. Dr işe yaramazsa gel 1 doz yukselticem oda yaramazsa 1 doz daha yukselticem dedi. Biraz beklicem ama beklerinde aktarsan eşime sperm kalitesi arrttirmak ve hamile kalabilmem için bi karışım yaptırdım 50 tl ye birde bu sayfada hayıt tohumu duymuştum onu da aldım şimdi bugün sabah hayıt tohumu içtim akşam bidaha icicem ancak içer içmez bi terlemeye başladım görmeniz lazım yüzüm fila ter içinde kaldı sonra daha az önce bi ateş bastı gibi bise oldu ve wcye gittiğimde sol kasığımda tartartar etti biseler oynadı gibi oldu şok oldum Allah Allah dedim kendimce acaba hayittan mi oluyo bu dedim işteböyle arkadaşlar bende pco varmış düzenli kullanıcam bakalim ne olacak size yine içtiğim kullandığım şeyleri de yazicam her gün ve bendeki değişiklikleri de aktarılan bugün diyete başladım aldığım kilolari da vericem.
InşAllah buraya hamileyim diye yazmakta nasip olur. Şimdi bu şekilde ben herşeyi yapim takdir Allahımın
Ben de pcosum ve kasımda hayıt tohumuna başlamıştım. Dediğiniz gibi içer içmez bi ateş basması noluyo ya bana durumları oldu. Ertesi sabah da bişiler oluyor diyip tuvalete koştuğumda regl olduğumu gördüm ve şok oldum. Çünkü 29. Günde olmuştum. Benim için erken ve mutluluk vericiydi. 12 saatte bu kadar etkisi olamaz heralde dedim ama yumurtlayana kadar içtim. Malesef yumurtlamayı 25.günde anca gördüm. Nasıl mutluydum piki görünce. Ama gel gelelim değerlendiremedik şaka gibi. Testler de boşa gitti. Ve reglim 41. Günde zahmet edip geldi. Şimdi tekrar hayıtı içsem mi faydası var mı yok mu bilemediğim için arada kaldım. Artık yumurtlamanın da reglin de bu kadar geç olmasına dayanamıyorm. Ultrasonda zaten sol yumurtlaıkta minik minik yumurtalar gözüküyor. Ben bile pcos olduğumu görmüştüm.

Birincisi doktorunu değiştir pko tedavisi bana matofin versi zayıfladım lh 13 du benim 6 ya düştü klomene başladık 4 ay kullandım olmadi ve hsg cekelim dedi çektik ve diğer ay inofolic tozda kullandım hamile kaldim

Evet evet öyleymiş canım zaten polikistik over denilen şey insülini yükseltiyormuş insülini düşürünce de otomatik olarak pco da geriliyormuş ikisi baglantiliymis o yüzden bazi pco hastalarına şeker hastası olmasa bile glifor veriliyormuş ki insülini düşürup gebe kalsın diye Ben şimdi hastanede çalıştığım için sürekli birilerine sorup duruyorum tecrübeleri olan ve benle aynı hastalığa sahip olanlari inceleyip bilgi alıyorum buraya da aktarıyorum nasip kısmet. Belki birinden duyduğumuz şey işe yarayacak.bir de dün bi arkadaşımla rastlastik hastane içinde oda 2 aylık hamile kız in çocuğu olmuyodu 1 yıllık evliydi bi sürü uğraştı sonunda hamile kaldı dün de bana sordu ne yaptin diye dedim pco çıktı diye meğersem onda da varmış pco oda öyle hamile kalmis şimdi onu görüp sorucam ne yapmış nasıl kalmış diye ne yaptığını soramadım yakalayim soru yağmuruna tutacam onu öğrenim sana da soylerim :KK48:
Evet insülin zaten pcosu tetikleyen benim şekerim sınırda çıktı 4 aydır şeker ilacı kullanıyorum gecen ay da hsg çektirdim bakalım sonuç ne olur

Ben de pcosum ve kasımda hayıt tohumuna başlamıştım. Dediğiniz gibi içer içmez bi ateş basması noluyo ya bana durumları oldu. Ertesi sabah da bişiler oluyor diyip tuvalete koştuğumda regl olduğumu gördüm ve şok oldum. Çünkü 29. Günde olmuştum. Benim için erken ve mutluluk vericiydi. 12 saatte bu kadar etkisi olamaz heralde dedim ama yumurtlayana kadar içtim. Malesef yumurtlamayı 25.günde anca gördüm. Nasıl mutluydum piki görünce. Ama gel gelelim değerlendiremedik şaka gibi. Testler de boşa gitti. Ve reglim 41. Günde zahmet edip geldi. Şimdi tekrar hayıtı içsem mi faydası var mı yok mu bilemediğim için arada kaldım. Artık yumurtlamanın da reglin de bu kadar geç olmasına dayanamıyorm. Ultrasonda zaten sol yumurtlaıkta minik minik yumurtalar gözüküyor. Ben bile pcos olduğumu görmüştüm.
Canım hayıt tohumu benim prolaktin değerimi yükseltti bu sebeble de tsh da 6 ya çıktı ama fsh değerim yüksek diye içmiştim ben 9 du içtikten sonra 7 ye daha sonra 6 ya düştü en son yani yüksek olan değerleri düşürüp düştükleri yükseltme gibi bir meselesi var

Birincisi doktorunu değiştir pko tedavisi bana matofin versi zayıfladım lh 13 du benim 6 ya düştü klomene başladık 4 ay kullandım olmadi ve hsg cekelim dedi çektik ve diğer ay inofolic tozda kullandım hamile kaldim
Bende bu ay femara ve inofolic kullanıyorum toz olan inşallah işe yarar ama 12 gün yumurtam 12 mm çıktı pazartesi tekrar bakılacak

Canım hayıt tohumu benim prolaktin değerimi yükseltti bu sebeble de tsh da 6 ya çıktı ama fsh değerim yüksek diye içmiştim ben 9 du içtikten sonra 7 ye daha sonra 6 ya düştü en son yani yüksek olan değerleri düşürüp düştükleri yükseltme gibi bir meselesi var
Napcağımızı şaşırdık artık. Akışına bırakınca da regl 40 günleri buluyor insan sabırsızlanıyor. Yumurtlama da öyle.Allah sağlık versin ne diyelim.

Arkadaşlar Merhaba bende pco luyum ama bnm hafif seviyede. Adet düzensizliği ve kilo problemim yok. Yaklaşık 3 yıldır korunmuyordum 2019 ocakta rahim filmi sonrası hamile kaldım ama maslesef düşük yaptım. Sonra 2020 martta tedaviye başlamak için doktora gittim klomen verdi 3 yumurtam oluştu biri 20 mm di yanlış hatırlamıyorsam çatlatma iğnesi oldum ama o ay hamile kalamadım sonra pandemi sebebiyle tedaviye ara verdim eylülde tekrar gittim hafifi seviyede pco var dedi dr ilaçla yumurtaları büyütüp çatlattığımız sürece sorun yok dedi. O ay çatlatma iğnesi olamadım karantinadaydı eşim. Pco oldugunu öğrenince araştırdım baya pcolu biri nasıl beslenmeli, yumurta kalitesini arttırmak için ne yemeli diye. Clife diye bitkisel bir karışıma denk geldim. Menapoz Adet düzensizliği pco gibi sorunlar için faydalıymış. Zaten doktora gidemiyorum bi deneyim dedim. 2 ay kullandım olmadı yine adet oldum sonra düşündüm belki bu da tek başına yeterli değildir yumurtaları geliştirmek için diye. İlave olarak arı sütü bal polen karışımı, tarçın bal çörekotu karışımı ve çakşır kökü suyu da kullandım. Ama o ay tam ovülasyon dönemimde kv ler taşındı, ben evlerini temizledim cam dolap sildim kocaman kolileri kaldırdım o kadar yoruldum ki bu ayı es geçtim artık bu yorgunlukla mümkğn değil olmaz dedim. Ve sadece 2 kez eşimle birlikte olduk onda da hiç dikkat etmedim hemen kalktım yataktan falan cünkü hiç umudum yoktu. Ama o ay hamile kalmişim. Neyse çok uzattım k. Bakmayın belki birinize faydası olur diye açık açık yazmak istedim. Ne hissettiğinizi çok iyi anlıyorum ve hepinize dua ediyorum inşallah rabbim en kısa zamanda size de bu mutluluğu yaşatsın. İnşallah bi faydam olur bunları sizinle paylaşarak. Siz de bana dua edin lütfen sağ salim kucağıma alayım.

Bebeğin hayırlı olsun Allah sağlıkla kolaylıkla evladını sana kavuştursun inşallah.Allahım Bana ve dileyen herkese versin 🙏.bal çörek otu ve tarçın karışımını ne zaman ve kaç gün yediniz (adet bitimi mi, yumurtlama zamanı mı ) hergün taze karışım mı? miktarlarını da tarif verir misiniz lütfen.

Selam kızlar ben 5 ay boyunca adet görmedim, ultrasonda yumurtalıklarım normal çıktı doktor tahlillerimde de önemli bir sorun olmadığını tekrar gecikirse düzenleyici kullanmam gerektiğini söyledi. Şuan çocuk düşünmüyorum ama yumurtalıklarım biraz yavaş çalışıyormuş. Ne yapmam gerekiyor?

Eklentiler

• A597B806-43B8-4DB2-B4CB-B2F2559F0979.jpeg
    A597B806-43B8-4DB2-B4CB-B2F2559F0979.jpeg
    68,9 KB · Görüntüleme: 84
Kızlar testere dişli aslan pençesi ve civan perçeminide çok öneren var adet düzensizliği hormonlar için ve enfeksiyon için bile ne var ne yoksa söküp atıyor diye yazmış birisi özellikle aslan pençesini doğal olacak felan yazmışlar aktar dan aldıklarımız doğal değilmi

34 yaşındayım ve 5 aydır evliyim ,ilk evliliğim.2 ay yoğun bakımda yatmış covid gazisi bir saglik calisaniyim.dugunumden 2 gün sonra covid e yakalandım 2 ay sürdü bittikten sonra kendimi toparlamaya başladım covidken 68 kiloydum covidden sonra 57 ye düştüm sonra işime döndüm ve 1 ayda 72 buçuk kiloya ciktim. Hamile olmak istiyordum 7 8 yıldır düzenli bir adetim vardi ancak aralık 1 de adet olmam gerekirken olmadım ve ilk defa gecikti Allahım InşAllah gebeyimdir diyerek kan testi verdim 0.81 cikti biraz bekledim belki geç döllenme filandir diyerek çünkü arkadaşım 0.60 la hamileydi belki bendede öyledir dedim sonra 15 gün boyunca adet olmadim doktor tarlusal verdi ama ben hâlâ suphelendigim için tarlusali hiçç kullanmadım biraz daha bekledim ve test yaptım yine 0.60 larda bi değer çıktı ardından bi test daha diyerekten 10 gün içinde sağ ve sol bileklerim kan vermekten morarmıştı. Kendime gelmem gerekti ve aptal gibi kollarimdaki morartilardan dolayı eroinman gibi dolaniyordum velhasıl internette araştıra araştıra pcos diye biseye rastladım herkes hayıt tohumu falan kullanıyo filan. Sonra kendi hastanemde 4 doktor a gittim bi tanesi pcos var dedi klemen yazdı ben aslında pek inanmadım o an dr. Sonra doçente gittim fsh 7.76 lh değerim ise 16.55 di. Polikistik oversın dedi. Peki ne yapmam lazım dediğim de ise dalga geçer gibi doğum yapman lazım dedi. Icimden Allah razı olsun çok yardımcı oldun dedim. Tedavisi yok bunun dedi yüzde 70 gün kadınlar da var dedi. 1 yılı tamamla dedi tedaviye başlayalım dedi. Yavvv ne 1 yılı zaten 3 5 ay sonra 35 oluyorum 1 yıl sonra 36 olucam tedavi ol 37 de hamile kal desen 38 de çocuk olack. Ne 1 yılı diye içimden kufrederek kendi başımın çaresine bakarım duruşuyla ama hafiften de umutsuz bi şekilde kümbet gibi kaldım ortada. Herşey nasiptir bebeğim olmasa bile en azından bunu bilmem gerekir. Malesefki bizim doktorlar kesin bise söylemiyor kendi kendine böyle internette araştırıp duruyorsun. Neyse adet olmayınca 3 gün soğan suyu içtim tarlusali kullanmadım ve adet oldum. 3 gün boyuncada isal tarzında tuhaf bi wc deneyimim oldu sanırım soğan suyu icimizdeki tüm kötü toksinleri dışarı atiyordu bi deneyin derim. Neyse sonra bi önceki doktor klemen vermişti kullandım onu günde 2 adet 5 gün boyunca kullan dedi tabi buarada ben hergun ovulasyon test cubugu kullaniyorm 2 aydır hic yumurtlama olmadi. Neyse klemenden sonra 1 haftadır bakıyorum yumurtlama yok. Dr işe yaramazsa gel 1 doz yukselticem oda yaramazsa 1 doz daha yukselticem dedi. Biraz beklicem ama beklerinde aktarsan eşime sperm kalitesi arrttirmak ve hamile kalabilmem için bi karışım yaptırdım 50 tl ye birde bu sayfada hayıt tohumu duymuştum onu da aldım şimdi bugün sabah hayıt tohumu içtim akşam bidaha icicem ancak içer içmez bi terlemeye başladım görmeniz lazım yüzüm fila ter içinde kaldı sonra daha az önce bi ateş bastı gibi bise oldu ve wcye gittiğimde sol kasığımda tartartar etti biseler oynadı gibi oldu şok oldum Allah Allah dedim kendimce acaba hayittan mi oluyo bu dedim işteböyle arkadaşlar bende pco varmış düzenli kullanıcam bakalim ne olacak size yine içtiğim kullandığım şeyleri de yazicam her gün ve bendeki değişiklikleri de aktarılan bugün diyete başladım aldığım kilolari da vericem.
InşAllah buraya hamileyim diye yazmakta nasip olur. Şimdi bu şekilde ben herşeyi yapim takdir Allahımın
bana da gittiğim hemen hemen her doktor pcos dedi. en son gittiğim doktor senin pcosla alakan yok yumurtaların tembel. kanın yumurtanı beslemediği için düzenli regl olmuyorsun yumurtaların bundan dolayı calışmıyor dedi. bana bebe asprini yazdı. normalde adet söktürücü ilaç kullanmadan hastalanamam ama düzenli bebe asprini içtim ve 1 hafta yumurtam catladı ve kendiliğinden regl gördüm. nacizhane tavsiyem günde 1 kere bile olsa bebe asprinini kullanın ben faydasını gördüm inşallah izde görürsünüz

Selam kızlar ben 5 ay boyunca adet görmedim, ultrasonda yumurtalıklarım normal çıktı doktor tahlillerimde de önemli bir sorun olmadığını tekrar gecikirse düzenleyici kullanmam gerektiğini söyledi. Şuan çocuk düşünmüyorum ama yumurtalıklarım biraz yavaş çalışıyormuş. Ne yapmam gerekiyor?
kesinlikle bebe aspirini kullanın. günde 1 veya 2 kere tok karnına için. ben faydasını gördüm inşallah sizde görürsünüz

bana da gittiğim hemen hemen her doktor pcos dedi. en son gittiğim doktor senin pcosla alakan yok yumurtaların tembel. kanın yumurtanı beslemediği için düzenli regl olmuyorsun yumurtaların bundan dolayı calışmıyor dedi. bana bebe asprini yazdı. normalde adet söktürücü ilaç kullanmadan hastalanamam ama düzenli bebe asprini içtim ve 1 hafta yumurtam catladı ve kendiliğinden regl gördüm. nacizhane tavsiyem günde 1 kere bile olsa bebe asprinini kullanın ben faydasını gördüm inşallah izde görürsünüz
Bebe aspirinini hic duymamıştım ama deneyeceğim çok teşekkür ederim

Canım çok teşekkür ederim Evet bugün başladım diyete bi silkinmenin zamanı gelmişti zaten. Dediğin gibi bol yeşillik yemem lazım. Gerçekten kilo verdiğinde her türlü rahatliyosun bence kilo vermek işe yaracak gibi görünüyor InşAllah sana da banada Rabbim tüm güzel müjdelerini yaşatır da bebek sahibi oluruz. Ben şimdi bi 15 gün bu hayıtı denicem ondan sonra tekrar fsh ile lh değerimi kontrol edicem bakalim dusecekmi bence hayıtı bazı kişiler kullandığında hemen bazılarını ise biraz geçte olsa fayda sağlıyor diye düşünüyorum denicem bakalim olmazsa klemenin 2. Sine baslicam. Bak suan bile içimde bi ateş var anlamadim sıcak basıyor gibi ama anlayamadım. Hayıtın böyle bi etki yaptığını duymamıştım enteresan 🙂
Tohumu yok suyu var aktarda var onu denesek olmaz mı

Merhaba sakin dert etme ben 1.5 sene hamile kalamadım pko yüzünden soğan suyu iyice adetimi geciktirdi klomeni 3 ay kullandım olmadı sonunda c life bitkisel macun kullandım 2. Ayımda çok şükür hamile kaldım içerisinde adaçayı hayır tohumu civan perçemi aslan pençesi çörek otu ve çam bali var inşallah sizlere de vesile olur Allahtan umut kesilmez doktorum bana rahim filmi sonra da aşılama diyordu çok şükür hiçbirine gerek kalmadı doktora söylediğimde o da şaşırdı bi araştırın derim

Nasılsınız cabalarınızi okudum,ayni durum bendede var.durumunuzda değişiklik oldumu
Iyiyim tesekkur ederim ancak henüz bir gelişme yok bugün öğlen rahim filmi çekildim biraz ağrım var. Şimdi bundan sonra ki gelişmeler e bakacam.... bi doktor daha buldum bide ona gidicem bu ayda olmazsa eger

X