Pcos için doğum kontrol hapı kullanımı

lelisirdamore

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2023
3
0
19
Merhabalar hafif pcos teşhisi konuldu doğum kontrol kullanıyorum 1 ay oldu 19 yaşındayım annem hiç kullanmamış nasıl kullanılacağını çok bilmiyorduk regl kanamasınin bitiminden 7 gün sonra sanıyordum diğer kutuya başlamak için megersem ilaç bittikten sonraki 1 haftaymis bir sorun olurmu veya tedaviyi etkilermi acaba

Adetlerin çok mu düzensizdi
Bana da 18 yaşımdan beri hep doğum kontrol verdiler ama bir kere bile içmedim

Adetlerin çok mu düzensizdi
Bana da 18 yaşımdan beri hep doğum kontrol verdiler ama bir kere bile içmedim
Ya 12-13 yasinda adet görmeyince annem goturdu işte pcos gibi felan bekledik olmamı dhea değeri yüksek çıkıyordu 500 felan çıkıyordu hiç dokunulmasa bana yılda 2 kez adet görebiliyorum ama degerlerimde sorun olmadığını söylüyor doktorlar zayıfla dediler 62 kilodan 52 kiloya düştüm ama hiçbir etkisi olmadı testesteron yüksek ondan doğum kontrollerin içindeki östrojen takviyesini alıyormuşum öyle söyledi doktor vücudumun düzen anlayışını değiştirmek için evet çok zararları var doğum kontrollerin özellikle sigara kullanıyorsanız

Sigara ile alakasını duymamıştım ama umarım faydası olur
Evet adet düzenliyor doğum kontrol hapları ama bırakınca bir süre yine denge şaşıyor

Sigara ile alakasını duymamıştım ama umarım faydası olur
Evet adet düzenliyor doğum kontrol hapları ama bırakınca bir süre yine denge şaşıyor
Doktoruma pıhtı hakkında danıştığımda sigara kullanmiyorsan sorun olmaz demişti ondan 15 yasindandir bu şekilde kullanım sağlıyordum regl bittikten sonra başlıyordum ilaca umarım bir sorunu yoktur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…