Pcos & Azospermi

Aysenurmus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2021
111
116
28
Merhaba arkadaşlar öncelikle kendimi tanıtayım 25 yaşındayım yaklaşık bir yıllık evliyim. 10 senedir polikistik overliyim. Eşimin sperm testi sonucunda azospermi teşhisi aldı.fakat henüz kan değerlerine bakılmadı. Üroloji doktoru Ankara üniv.tüp bebek merkezine gitmemizi söyledi. Aradığımızda telefonlara cevap vermediler, randevu almak için ne yapmamız gerek bir bilginiz var mı ?
Azospermi tanısı almış aileler sizlerin yorumu da benim için önemli.
Hem pcos olup ardından da azospermi tanısı almak bizi ruhen yordu.Sizden tavsiye bekliyorum. Nereye gidelim hangi doktora gidelim.Ankarada ikamet ediyoruz. Şimdiden teşekkür ederim 🌺

Merhaba daha önceki başlıkta da yazdım ama öncelik eşinizin azosperm nedenini öğrenmek. yaptırmadıysanız genetik testinizi ( karyotip analizi yani 46 XY mi 47 XXY mi onu öğrenmek ve Y mikrodelesyon analizinizi) yaptırmanız gerekli. Yoksa muhakkak bunları yaptırın. Ardından eşiniz ultrason yaptırsın. Testis boyutu ve kanal yokluğu gibi durumlarla ilgili bilginiz olur. en az 2 spermiyogram yaptırın. ölüm dışında her şeyin muhakkak bir çözümü var. biz de aynı durumdayız. canlı hiç sperm yok 2 test verdik. FSH yüksek.
Genetik bölümünden randevu aldık orda ne söylemem gerekiyor eşimde azospermi var. Kandan mı bakılacak spermden mi

Genetik bölümünden randevu aldık orda ne söylemem gerekiyor eşimde azospermi var. Kandan mı bakılacak spermden mi
Merhaba öncelikle geçmiş olsun
KAdın doğum veya üroloji bölümü genetik test için istem yapıyor doktorun istediği testlere göre kan alınıp yapılıyor
Fakat devlet hastanelerinde genetik testler geç çıkıyor 1 ay veya 45 gün gibi

Merhaba öncelikle geçmiş olsun
KAdın doğum veya üroloji bölümü genetik test için istem yapıyor doktorun istediği testlere göre kan alınıp yapılıyor
Fakat devlet hastanelerinde genetik testler geç çıkıyor 1 ay veya 45 gün gibi
Bizim ürolog o testlere gerek yok dedi. Ben tıbbi genetik bölümünden randevu aldım. Doktor yönlendirdi beni dedim. Halbuki kafama göre gittim. Burda sağolsun herkes çok güzel yönlendiriyor. Doktorlardan öğrendiğimizden fazlası burdaki yaşanmışlıklarda. Sonuç olarak kan testi verdik sonucu bekliyoruz

Babanız için geçmiş olsun. Bu yola çıkarken eşlerimizle mutlu bir hayat dileyerek çıktık. Yolumuza olur da evlatlarımız dahil olabilirse ne mutlu bize, olamazsa bunda da bir hikmet var deyip hayatımıza devam etmeyi bilmeliyiz. Kendinize hiç bir şeyi zehir etmeyin. Eşinizin en büyük destekçisi siz olmalısınız. Bizim hastalığımızda en önemlisi iyi bir üroloji doktoru inşallah denk gelirsiniz. Buradan güzel haberlerinizi alırız❤️
Merhaba tekrardan tüp bebek yaptıranlar arasında zor bir grupta olduğumuzu düşünüyorum ama Allahtan hiçbir zaman ümit kesilmiyor. 9 Martta eşim tese oldu. çok şükür sperm çıktı bende 22 yumurta toplandı. iyi kalite seçilen yumurtalardan ancak 8 tanesi döllendi. 5. güne biri iyi kalite diğer ikisi orta kalite olmak üzere 3 embriyo donduruldu. Size yardımlarınız için teşekkür ederim. Sevgiler.

Merhaba tekrardan tüp bebek yaptıranlar arasında zor bir grupta olduğumuzu düşünüyorum ama Allahtan hiçbir zaman ümit kesilmiyor. 9 Martta eşim tese oldu. çok şükür sperm çıktı bende 22 yumurta toplandı. iyi kalite seçilen yumurtalardan ancak 8 tanesi döllendi. 5. güne biri iyi kalite diğer ikisi orta kalite olmak üzere 3 embriyo donduruldu. Size yardımlarınız için teşekkür ederim. Sevgiler.
İnşallah hepsi sağlıcakla tutunsun hayırlı evlat olsun. Çabalarınız karşılıksız kalmasın🤲🏻

X