Pco muyum değil miyim? Erken menapoz mu var?

Ay allah korusun ya kendimize çok iyi bakacağız çare bu gibi duruyor. Ultrasonda belli oluyor mu pco peki? Cahilim biraz

Ay allah korusun ya kendimize çok iyi bakacağız çare bu gibi duruyor. Ultrasonda belli oluyor mu pco peki? Cahilim biraz
Amin canim , evet . Ultrasonda belli oluyor böyle minik minik birsuru dizilmiş şekilde yumurtalar oluyor . Ama hepsi büyüyüp gelişemiyor. Olgun yumurta boyutunun min. 15 max 28 olması gerekiyor. Bir , iki , üç... kac tane gelişiyorsa , adetinden kac gun catliyorsa artık yumurtlaman oluyorsa gebelik ihtimalin artıyor. Pcosta yumurtlama da düzensiz oluyor, ama benim düzenli sanirim çünkü ovulasyonda adetimin 16. Gunu pik görüyordum. 6 yil bitecek evliliğimde.Ben 4 klomenle 3 gonalf iğneyle asilama oldum . 1 kez de femarayla yumurta takibi yapıldı. Hiç gebe kalamadım. Sonrasında 2 kez tup bebek tedavisi oldum toplanilan yumurtalarimdan hiç döllenme olmadi yumurtalarim olgundu ama gelişimleri olmadi. Hastane ve doktor degistirdim suan 3. Tup bebek hazirligindayim ve öncesinde doktorum bir kez daha asilama denemek istedi sonuç bekliyorum çarşamba günü belli olacak . Bu anlattıklarım sizi korkutmasın lütfen. Bu benim tedavi sürecim ,gorünürde sorun olmamasına rağmen ben hiç gebe kalamadım. Rabbim isteyene , hak edene doğru zamanda hayırlı sağlıklı bebisler nasip etsin

Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için inşallah çabaların sonuç verir ve sağlıkla bebeğine kavuşursun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…