Pco muyum değil miyim? Erken menapoz mu var?

Kediliyimben

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2024
32
11
Merhaba hanımlar, son 1 yıldır regllerim düzensiz erken veya geç geliyor ama Max 5 gün geç ya da 2 gün erken. Bu gebelik sürecinde stres yaptım o yüzden böyle oldu diye düşünüyorum. Çünkü ondan önce hep zamanında her ay regl olurdum... Devlette o kadar dr a gittim kimse pco var demedi. Özeldeki de yumurta tembelliği+pco var diyor. Bu doğuştan olur ve geçmez dedi. Diğerleri neden demedi? Bu konuda dert çekmiş ve tecrübeli olanlar yorumlayabilir mi? Çok taktım bunları ben

Eklentiler

• Screenshot_2024-09-26-01-03-31-833_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    32,1 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_2024-09-26-01-02-03-804_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    43,6 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_2024-09-26-01-01-01-036_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    48,5 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_2024-09-26-01-00-53-176_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    45,4 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_2024-09-26-01-00-44-038_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    47,8 KB · Görüntüleme: 29
Amh düşük nerenin pcosu imiş. Malesef bu erken menapoz demek.

Diğer tabloda amh karşılaştırması var. Bi dr da labaratuvar hatası olabilir çünkü regl değilken yapılmıştı. Bi dahaki regl zamanı gel dedi. Özeldeki bu sonucu görmedi. 1.12 olan önceki sonuca göre asla erken menapoz yok herşey yolunda dedi. Benim kafam allak bullak oldu. Ağlıyorum şuan bile

Merhaba, doktorunuz her kimse tekrar gitmemeniz daha iyi olur bence. Amh 0.53ken bir kadına nasıl pcos denilebilir anlamadım. Bebeğinizin olması için 1 yumurta bile yeter ümitsiz olup kendinizi üzmeyin, sizden çok çok daha kötü durumda olanlar çoktan çocuklarını kucağına aldı bile.

1.12 olan değere pcos dedi özeldeki. 0.53 olanı devletteki düzgün bi cevap vermedi. Özeldeki dr un dediğini dedim olabilir dedi. İnşallah önümüzdeki ay tüp bebek merkezinde test yapsınlar da netleşsin. Yemin ediyorum yoruldum çelişkili durumlardan... Bu şehirde bir Üni hastanesi 2 Dr ,bir de özel var ve Dr sınırlı

İnşallah isteyenlere çektirmeden nasip etsin

Gerekirse başka bir şehirde doktora görünün ama muhakkak iyi bir doktor olsun. İnanın yaşamayan bilmez bu süreci arka planda ciddi bir emek ve maddiyat var, dolayısıyla bilgisiz bir doktorla başlayıp sonrasında hem duygusal hem ekonomik olarak çöküntü çok daha kötü oluyor. En önemli konu doktor tüp bebek sürecinde. Her şey istediğiniz gibi kolaylıkla geçsin umarım

Buna da diyemez. Pcoda 3.5 üzeri filan oluyor. Iyi bir doktorla ilerlersiniz insallah.

Diğer konuna da yorum yaptım yeni. Amh dusuk olduğu için pcos değilsin . Tsh istenilen değerin üzerinde cikmis. Gebelik icin max. 2,5 isteniliyor. Ve süt hormonun da bir tık yüksek cikmis .

Diğer konuna da yorum yaptım yeni. Amh dusuk olduğu için pcos değilsin . Tsh istenilen değerin üzerinde cikmis. Gebelik icin max. 2,5 isteniliyor. Ve süt hormonun da bir tık yüksek cikmis .
Düşürmek için neler yapılır araştırayım. Teşekkür ederim Böyle adam akıllı bi sonuç incelmesi yapmıyorlar ki. Özelde hepsi gayet normal stres yapma dedi.

Merhaba, benim sonuclarıma da yorum yapabilir misiniz amh yüksek korktum. yasım 28 , 9 aydır deniyoruz pco mudur

Eklentiler

• Ekran görüntüsü 2024-09-26 142831.png
    38,5 KB · Görüntüleme: 15
her ay oluyorum regl ben ama bazen 35 gün sürer döngüm bazen 37 bazen de 33
O normal yani döngü araliginiz, benim 28 gunde bir oluyor bazen 26 bazen 27. Gunde o degisiyor . 1 haftaya kadar gecikmeler gecikme olarak sayılmıyor. 1 haftayı geçiyorsa adet düzensizliğine giriyor .

O normal yani döngü araliginiz, benim 28 gunde bir oluyor bazen 26 bazen 27. Gunde o degisiyor . 1 haftaya kadar gecikmeler gecikme olarak sayılmıyor. 1 haftayı geçiyorsa adet düzensizliğine giriyor .
anladım cok tesekkür ederim bi doktora gidip şu pco olayını sorayım öyleysem de ne yapmalıyım bilmiyorum üzüldüm valla ya

anladım cok tesekkür ederim bi doktora gidip şu pco olayını sorayım öyleysem de ne yapmalıyım bilmiyorum üzüldüm valla ya
Benim yaşım da 28 amh 4.21 yumurtaliklarimda pco goruntusu var . Yapabileceğimiz şeyler beslenmeye ve kiloya dikkat etmek . Bol yürüyüş, hareketli bir yaşam tarzınin olmasi. Tedavilerde doktorların sevdiği bir olay . İleri yaşlarda da doğurganlık, çoğul gebelik ihtimalleri artıyor. Dezavantajları ise kilonu korumazsan beslenmeye ve yaşam tarzına dikkat etmezsen diyabet , tiroid gibi hastalıklara yatkınlık oluyor . Ve yumurta kalitesizligi olup gebelik zorlaşıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…