Kekler - Pastalar Patlıcandan Reçel Yapmış Milletiz Çaydan Kek mi Yapmayacağız

Eline emeğine sağlık isabel
Kulakları çınlasın bir ablamız o kadar güzel yapardı ki çaylı keki yemeye doyamazdık, 22-23 yıl öncesine götürdü tarifin :)
Bir ara senin tarifi deneyeyim, kek canavarı eşimde maziye gitsin.

Eline sağlık güzel gözüküyor zaten çok severim çoook.

İlk defa duydum ve çok şaşırdım çaydan yapılmasına.
Ama fotoğrafta çok güzel duruyor en kısa sürede deneyeceğim
Ellerinize sağlık...

İlk defa duydum. Tadında herhangi bir değişme oluyor mu acaba? Normal kekle bi fark var mı arasında ki. Çok da güzel görünüyor elinize sağlık

Aslına bakarsanız çayın tadın dan ve kokusundan ziyade tarçının kokusu,cevizin tadı vs...alıyorsun.Nasıl anlatsam şimdi.Çay ilginç bir aroma veriyor.Tavsiye ederim deneyin mutlaka...Teşekkür ederim

Abla ramazan sofralarinada bekleriz , miss gibi çay geri dönüşümü
Ellerinize sağlık

Hay aklınla bin yaşa.Vallahi doğru diyorsun.Neyse fikir benden yapmak başkasından olsun .
Teşekkür ederim canım

Teşekkür ederim Mune "M..
Çoğu insanı maziye,çocukluğuna götürmüş ne güzel..Ben de çocukluğumdan beri duyardım da ne annem yaptı ne de ben başka yerde yedim.Nasip 45 imde yapmak ve yemek oldu ..
Dene mutlaka gerçekten güzel oldu.Gerçi seninde kekler meşhurdur. K Kazen , anlata anlata bitiremez yıllardır..

teşekkür ederim canım çay benım için mühim çay var huzur var derim hep ,

muhakkak denıyecem bu tarifi , yanınada bir çay demler kocamla afiyetle yariz inşallahhh

Çaylı kek muhteşem bir tat, bende o ablanın tarifi vardı ama yıllar içinde kaybettim gitti, benim adamın üzümlü kek aşkı yüzünden de yapmaya yapmaya tarifi unuttum :))) Sağolsun kardeşim fincan keklerimden yemişlerdi ondan bahsetmiştir.
Senin gibi maharetli bir kadın yaptıysa eminim çok güzel olmuştur, yapmamla kekin kırıntısını görmem bir olur

Patlıcanlı reçel bizim yöreden çıkmış sanırım İĞDIR dan çünkü bizde yılalrdır yapılıyor ve kime desem hayret ediyor
. Ama ben cok severim hatta size bir foto da bırakayım merak eden varsa eğer
bunu teyzem yapmıştı

Eklentiler

• 1895F6D3-8ECD-44DD-96EE-27A3C2BBFD7B.jpeg
    126,4 KB · Görüntüleme: 46
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…