parise gitmek Vize olaylari ?

ikicocukannesiyim

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2024
44
12
29
Kizlar eylulde evlilik yildonumumuz iki gunlugune parise gitmek gibi bi hayalimiz var pasaportlarımız var ama yurtdışına daha önce hiç çıkmadık .vize alabilirmiyiz acaba eylulun sonu için . Süreç nasıl ilerliyor bilgisi olan var mı ?
Uçak bileti baktım gidiş dönüş ama alsam vize çıkmazsa boşa gider falan yardımcı olursanız çok sevinirim

İlle o tarihte gitmek istiyorsanız iyi bir vize ofisine gidip hızlı randevu isteyin. Yıllar önce ben öyle yapmıştım ingiltere için pahalıydı ama aşırı hızlı çıkmıştı. Şimdi daha da zorlaşmıştır ama bir vize ofisiyle görüşün yine de

Başvuru için önce randevu alıyorsunuz, istenen evrakları hazırlıyorsunuz , randevudan sonra tahmini 2 hafta gibi bir sürede olumlu veya olumsuz sonuçlanıyor. Biz geçen yıl gittik . Aracı kurum olmadan kendimiz başvurduk. Daha önce benim ve çocukların yurtdışı çıkışımız olmadığı halde fransadan vize alabildik . Yalnız evrakların titizlikle hazırlanması lazım. En ufak bir eksikte tamamlamanızı da isteyebilirler , başvurunuzu da reddedebilirler . Uçak biletini biz çıkmama ihtimaline karşı iade edilebilir almıştık , otel rezervasyonunu giriş çıkış tarihi ile görmek istiyorlar . Biz mesela sadece giriş tarihi ile sistemden çıktı alıp başvurmuştuk. Evrakta çıkış tarihi de olmalı dediler. Niyetiniz varsa şimdiden randevu almaya bakın. Geçen yıl şansımıza randevu açmıştı 15 gün sonraya alabilmiştik.

Bwn Eylül ayına Paris turu almıştım iptal ettirdim çünkü mayıstan beri randevular açılmıyor temmuz ayı içerisinde 10 dakika kadar iki kez açtı Fransa konsolosluğu randevuları sadece hemen kapandı geri vizeden ziyade randevu en az 1 ay önce alınmalı imkansız yetişmez. Vizesiz ülkelere bakın bence Karadağ çok güzel mesela . Phuket adası vs vizesiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…