'Pantolon giyme ve çalışma' diyen KV..

Köy adabı farklıdır maalesef. Köylerde elalem ne der diye yaşanır ve ölünür ve bu hala çokta değişmiş değil.
Köy için değil aslında. KP emekli imam. Dini nedenle böyle diyorlar. Şehirdeki evine de öyle göremezsiniz...
Dediğim gibi gorumcemin açık gelinine bizim eve böyle gelemezsin demişler...

Vaktinde uğraştı ya, anneannem sınır tanımaz bir insandır; size bulaşmaması için ya onun kafasındaki tam kalıpta olacaksınız işte hanım hanımcık kız- uslu efendi erkek kalıpları vardır, ya da öfkeyle tersleşirseniz onun sonu küsüşmeye varır. Biz onu komikli hale getirdik diyeyim, "Fıkra gibi kadın" yaptık hayatımıza işte karakter komedisine döndü olay. Ne hikayelerimiz var anlatsam. Konuyu da kaydırıp, konu sahibinin konusundan çalmak istemiyorum ama misal birini anlatayım:

Zannedersem 19-20 yaşlardayım, sürekli saç rengimle oynuyorum işte mavi, turuncu, mor filan... Üni. okuduğum sıra, annem de "Orada ne yaparsan yap, buraya gelirken kendi rengine boyayıp gelmezsen eve almam" diye uyarı çekti, çünkü anneannem görse kadının da başını yiyecek "Söz geçiremiyonuz kızınıza" diye. Neyse, uydum bir süre ama rahatsız oluyorum, istemiyorum, saç rengi de öyle ha deyince tekrar açık canlı renklere dönmüyor, bi anneannem için boya bi onun için değiştir filan...

Bi gün denk geldi anneannem kına yakmış saçlarına ama kına taşı mı diyorlar ne o bitmiş, olmuş kadının saçlar turuncu, bi de baş edemiyorum diye kısacık kestirmiş, 90lar punk gençlerine dönmüş, sum 41 solisti gibi geziyor. Neler ettim kadına, "Deri pantolon da giyersin sen, zincir de takarsın sen" diye diye yedim kadını. Ondan sonra da boyadım ettim saçımı, laf edecek olduğunda da turuncu saçlarından dem vurdum durdum. Kabullendi sonra.

İşte arada çatası olursa çatar anca, biz de makaraya sararız.

Köy için değil aslında. KP emekli imam. Dini nedenle böyle diyorlar. Şehirdeki evine de öyle göremezsiniz...
Dediğim gibi gorumcemin açık gelinine bizim eve böyle gelemezsin demişler...
anladığım kadariyla muhafazakar bir ailenin gelinisin
boşver sen onlarin yanina etek giy geç.
koronayi bahane et gitme. yok biz hastayiz size de bulaşırız deyin görmeyin gitmeyin :)

Çalışmanı istemedigini dile getirdiği bir gün sizde ssk mı yatırın maaşımı verin çalışmayayım madem deyin.Allah geçimden versin ilerde ayrılsanız veya eşinizi kaybetseniz sizin kolunuzda altın bileziginizin(mesleginiz) olması size bir sey kaybettirmez tam tersi saglam sekilde yere basar kendiniz ele güne muhtac etmeden gecinirsiniz.Daha refah sekilde yaşarsiniz.Sosyalleşirsiniz.Ileride bes parasiz kalirsaniz yardim edeceklermiymiş yada simdi sen otur maasini ben veririm diyormu?Bak benim 12 yıl doldu bile 8 yil sonra emeklilik primim dolup yaşımı bekleyecegim(evde duramam calisirim)Bana emekliligimde bakacak olan varmı kesin olarak belki herkes benden once göcecek yalniz kalacam.Eve almıyorsa gitme sende . Ya sen ondan önce ölürsen kimin kimden ölecegi belli mi arkadasım.Size nerede saygı?yaslı diye her dedigine he mi diyeceksin bu hayati böyle mi gecireceksin(100 yasını gecirenler var bu ülkede )

Küsüyorsa sıkıntıı gerçide onarın küsmeside bir tatlı olur herhalde tontonların.
Zor birdönemmiş bir boya bir boyayı değiştir sa.çlar gidiyor tabi bu durumda.
Annende napsın be demekki oda çok taraftar değilmiş bu boya işine anneler böyle maalesef.
Anneanneye turuncu gitmiştir kesin sa.çlarda punk modeli olmuş oradan vurdun tabi intikamınıda aldın orada yakışmıştır kesin turuncu renkte:))

Yok zaten calissam mi calismasam mi diye düşünen biri değilim kesinlikle. Benim için kariyer hep önemli oldu, ama eşimi görüp aşık oldum çok fazla nişanlı da kalmak istemedim evlendim işte.
Kendi ailem zaten çalışmam için arkamda. Babam zamaninda 'kizim okumak çok önemli, ileride evlensen eşinin durumu iyi de olsa ne olacağını bilemezsin. Senin diploman, işin dursun o senin dayanagin olur. Kendi ayakları üstünde durabilen biri ol, kimseye muhtaç olma' dedi.
KV dedi diye ayy evet çalışmamaliyim diyecek birisi değilim yani

Tayt giy o zaman pantolon giy der.

Annesi ile babasının son gürlüğü demek ki...

Konu sahibi bak benim içime doğar. Onların oksijen döngüsü tamamlanmak üzere. Kalp kırma eşinle kötü olma. Fazla gitme gelme...

Zaten gorumcelerim benim annemle aynı yaşta Eltimde de öyle.
Ay okadar dinçler ki.. KP 80 yaşında ama geçen ramazan her akşam teravih namazı kılmış ayakta, oturarak filanda kılmaz yani. Sonra KV tarla yapıyor filan. Bir tek merdiven çıkarken dizleri ağrıyor ama beni gömerler gibi geliyor

Kp emekli imammış bundan kaynaklıda senin pantolon giymeni istemiyor ona göre ters bir düşünce çünkü. Sıkıntı şurada bunu daha güzel bir şekilde söylese ayrıca kp ne alaka gelinin giyimine karışıyor siz evlenmeden önce hiç görmedi mi seni.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…