PANKREAS İLTİHABI PANKREATİK

Birden kilo kaybı oldu istahsızlık basladi ama onun duvar baya buyumus camur da varmıs safrayı alalım inceleyelim demisler sizde de demeleri lazımdı ameliyat olursanız rahatlarsınız emşn olun
İnşallah annenize geçmiş olsun ne kadar zaman yasadi bu sıkıntıları birde hangi bölüme.gitti gastroentolojiyemi genel cerrahami

Pankreasin net degerlendirilebilmesi için ercp ve mrcp yapılması gerekli,size bunlar yapildi mi,pankreas cok sinsi seyrediyor.

Pankreasin net degerlendirilebilmesi için ercp ve mrcp yapılması gerekli,size bunlar yapildi mi,pankreas cok sinsi seyrediyor.
Hayır yapılmadı bana safrada çamur pankreas başında hafif yağlı baş bölgesinde ödem yani iltihap var dedi antibiyotik tedavisi verdi iki aydır antibiyotik kullandım ama şikayetlerim mide bulantısı iştahsızlık halsizlik devam ediyor

Öncelikle geçmiş olsun bi salgın varmış geçen hafta biz de yaşadık hayatımda kusmadığım kadar kustum ishal annem ve kardeşimde yaşadı aynı şeyleri meğer bulaşıcıymış ve hala daha da iştahım yok alakası var mı bilmem ama aklınızda olsun diye söylemek istedim

Ben 3ay önce buldum şikayetlerinin nexeni saframda 50kusur taş varmış safra kesen laraskopi ile alındı rahatladim çok şükür safraya iyice baktır canım rabbim şifa versin insallah

Aniden başlayan kilo kaybı oldu bende..Üzüntü atlatıyordum buarada...Buhrandaydım..Yemek yemek zaten istemiyordum ama yesem de sancılanmaya başlıyordum...

Dahiliye doktoruna gittim..Üzüntü mideye vurur dedi...Şurup yazdı mide için net emindi üzüntüden olduğuna...

Bir kaç hafta sonra kilo vermem devam ederken artık yemek hiç yememeye başladım..Zaten umrumda da değildi açıkçası..Yemediğim zaman ağrılar olmuyordu ta ki o güne kadar...

Bir anda durdurulamayan kusma...Aralıksız kusuyorum hem de batırırcasına ve acayip karın ağrısı,sancı...Banyodan çıkamıyorum komaya girdim...Hemen telefonla çabuk yetişin dedim ve beni acile kaldırdılar...

Safram taşlar,çamurlarla doluymuş...Morfin vurdular ve ben ona rağmen yalvarırım bir dk acım hafiflesin dediğimi hatırlıyorum doktora...

Pankreatitmişim..Kaldırıldığımda hastaneye Lipaz 9000 leri görmüş..4 gün falan kaldım hastanede...

En son saframı aldırdım ve kurtuldum sanırım...

Allah'ım size de şifalar versin...İnanın zor bir süreç ama her aşamasında güzel günlere kavuşmayı hayal ettim...Sizinde öyle olacak..

Çok geçmiş olsun benim değerlerim yüksek değil bendeki sıkıntı yemek yiyememek kilo kaybı iştahsızlık halsizlik safrada çamur pankreas başında iltihap ödem dedi doktor ama ne ameliyat deniliyor ne hastanede yatırma 59 kg ya düştüm 67 kg dan dört ayda

Gecmis olsun bende safra camuru sebebiyle safra kesesinden ameliyat oldum alindi Izmir taraflarindaysaniz size bir cerrah onereyim pankreatik cok zor surunduren bir hastalik agrisi dayanilmaz olabiliyor sizin bence bunca zaman ustelik antibiyotige ragmen evde olmaniz safra kesesinde daha cok problem oldugunu dusundurdu bana elbette doktor degilim bilemem sadece tecrubeli hasta diyelim

benim 5 yasindaki kizima cmv bulasti herpes yani 3 hafta her gece ateslendi halsizlik istahsizlik cok cekti 1 ayda anca duzeldi ilaci yok demisti de gecmis olsun

Evet İzmirdeyim bana doktor ursactive ve pankreolaft verdi iki buçuk aydır içiyorum ama şuan oldu yemek yiyemiyorum bulantı var bende hiç ağrı olmadı yok safrada çamur iltihap pankreas başında hafif ödem yani iltihap dedi doktor ama halen yemek yiyemiyorum doktor kim acaba genel cerrah

Siz bu aşamalarda neler yaşadınız safra çamuru sizdede kilo kaybı iştahsızlık yaptımi halsizlik bulantı oldumu

İnşallah annenize geçmiş olsun ne kadar zaman yasadi bu sıkıntıları birde hangi bölüme.gitti gastroentolojiyemi genel cerrahami
sagol canım insalah senindr bu hastalık guzel sonuclanır gecmis olsun Gastroentolojiye gitmiş dahiliyede

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…