PANKREAS İLTİHABI PANKREATİK

Evet şimdi...

Burada bazı eksiklikler var. Elinde sadece Mart ve Nisan ayı sonuçları mı var? Burada karaciğer değerleri ile alakalı bir takım oynamalar var ama her iki sonuçta da CRP tamamen normal görünüyor. Normalde 200 seviyelerini geçer pankreatit ataklarında. O yüzden eksik tahlil mi var diye sordum yanlış anlama. Sorun doğrudan safra kesende tam anlamı ile pankreatit geçirdiğini söyleyemem.Sonuç yine de değişmiyor, safra kesenden kurtulman gerek.

Tam batın emarinda safrada ve pankreasta bişey görmediler ama doktor ultrasyonda pankreas başında hafif yağlı ödem çamur var dedi ağrı atak yok iştahsızlık bulantı halsizlik var genel cerraha gitmedim doktorda yönlendirmedi genel cerraha gitmemmi gerek gastroentoloji doktoru arıyorduk tekrar gittiğim profosor Ekim ayina kadar sağlık sorunu nedeniyle randevularini iptal edince bende başka doktor aramaya başlamıştım peki bu sonuçlara göre bendeki bu şikayetler etkilerimi

Sana da geçmiş olsun. Tez zamanda sen de aldır kurtul.

Kesinlikle Genel Cerrahi doktoruna gideceksin zaten ameliyatı o yapacak. ilk sorunun için gastroentoloji doğru, devamı için yanlış. Seninki domino taşı etkisi olmuş. Zincirleme. Boşuna vakit kaybetmişsin.

Karaciğerde yaglanma ve hemenjom var altı ayda bir kontrole emar cektiricem evet son tahlilim beşinci ayda oldu kan tahlili orada cmv virüsü çıktı 28 Haziran'da gidicektim doktora ama iptal etmiş ekime kadar randevulari safra çamuru bir insanı bu kadar yipratirmi kilo kaybı bulantı iştahsızlık yaparmi çok yoruldum artık kilo almak eski halime enerjime dönmek istiyorum

Hayatım, her yol Roma'ya çıkar. Akut Kolessistit asıl üzerinde durman gereken bu. Karaciğer için devamına bakılacak. Sen önce Genel Cerrahi doktoruna git. Profesör olması gerekmiyor. Herhangi bir hastane, her hangi bir Genel Cerrah. ülkemizde bu vaka çok yaygın.

Öncelikle geçmiş olsun.Sizi korkutmak istemiyorum pankreas hastalıklarının tanısı zor koyuluyor.Babama da başta pankreatik dediler. Daha sonra pankreas kanseri olduğunu öğrendik whipple ameliyatı oldu kendisi.rahat yemek yemesi için stent takıldı.bir sürü mr tomografi çekildik. Tabi sizinki öyle olacak diye bir durum yok sadece pankreas hakkında iyi bilgisi olan bir doktora gidin derim.

Hem BT hem MR da pankreas normal görünüyor. Karaciğer ya da safra ile ilgili ilgili sıkıntınız var gibi görünüyor. Mide bulantısı iştahsızlık bu gibi durumlarda normal. Bence işin ehli bir Dr a görünün.

Çok sağolun sizede gecmis olsun acil şifalar dilerim

Kesinlikle Genel Cerrahi doktoruna gideceksin zaten ameliyatı o yapacak. ilk sorunun için gastroentoloji doğru, devamı için yanlış. Seninki domino taşı etkisi olmuş. Zincirleme. Boşuna vakit kaybetmişsin.

ya konu sahibesiyle aynı şeyleri yaşamışız tam olarak. bende ilk gastoya gittim endoskpide heliko bütün midemi sarmış birde ultrason isteyince çamur çıktı adam direkt genel cerrahiye yönlendirdi çamur varken mide için anti tedavisi uygun olmaz diye. safra kesesi alınınca heliko tedavisine geçilecek.

Bende pankreatit geçirdim durulmaz bi karın ağrısı ile gittim acile gece yatış verildi kana bakılıp iki gün sadece serumla besledim sonra ki gün sadece çorba sonra hafif katı sonra ki gün taburcu oldum çok şükür hamdolsun geçti yağlı yeme bi süre kendini toplayana kadar hazır gıda tüketme demişti. Çok geçmiş olsun acil şifalar size de.

İşte konu sahibinin doktorunun da bunu yapması gerekiyordu zaten. Kızcağız Mart'tan beri uğraşıyor yazık. Helico'da berbat. Mide perforasyonuna kadar götürüyor işi. İkinizede tez zamanda şifa diliyorum.
ya zaten çok meraklısı değilimde yasak ya canım istiyor
Yasak olan her şey tatlı zaten :)

Ben hamileyken siddetli ağrıyla hastaneye yattım safra kesem şişmiş çamur doluymuş pankreasım iltihaplanmış amilaz değerim baya yüksekti. Ben ilk defa hamileligimde karşılaştım öncesinde varsa da bilmiyordum hamilelikte ortaya çıkabiliyormuş. hamileliğim boyunca ciddi diyet yaptım diyeti en ufak kaçırdığımda kusuyordum amilaz yükseliyordu. Hamileligimde ursovef diye bir ilac kullandım safra taşını eritiyor bu ilac.Cerrahım doğumdan hemen sonra safranı alıcaz dedi doğum yapalı 5 ay oldu cerraha iki kez kontrole gittim camur falan yoktu pankreasım da normal çıktı ilacli mr ve ultrasonla bakıldı.doğumdan beri her şey yiyorum cok şükür bir agrım olmadi ama bu olmayacagi anlamina gelmez birkac ay içinde saframi aldırmayı düşünüyorum. Genel cerraha gitmeniz gerekiyor sizin de. Allah şifa versin.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…