PANKREAS İLTİHABI PANKREATİK

Merhaba. Pankreas iltihabını benim bir yakınım geçen sene yaşadı. Tedavisi çok uzun sürdü. Tam iyileştikten safra kesesi ameliyatı da oldu. Çok şükür şu an sağlıklı. Nasıl bir tedavi uygulandı tam bilmiyorum ama üniversite hastanesinde tedavi görmüştü. Zor bir hastalık, fazla sabır gerektiren bir süreç. Allah acil şifalar versin 🤲🏼🌸
Amin çok sağolun evet süreç beni baya yordu beş aydır 😔

Merhaba ben 49 yaşındayım yaklaşık beş ay önce halsizlik iştah kesilmesi kilo kaybı bulantı başladı ilk tespit edilen midede helikobakteri metaplazi oldu üçlü antibiyotik kullandım fakat şikayetlerim devam etti gastroentoloji doktoruna gittim bana pankreatik gecirmissin cmv virüsü bulaşmış bağışıklık sistemin çökmüş dedi yaklaşık üç aydır antibiyotik içiyorum batın emar cekildi pankreatik ile ilgili bişey görünmedi ama doktor ultrasyonda baktiginda safrada çamur iltihap pankreas başında yağlı ödem yani iltihap var dedi iki profosor gezdim şikayetlerim devam ediyor iştahsızlık halsizlik bulantı yemek yiyemiyorum yoruldum artık yemek yemek eski enerjime dönmek istiyorum benim gibi yaşayanlar oldumu cevap alabilirmiyim arkadaşlar lütfen
Merhaba, ben de bu hastaligi yaşadım 7 yil kadar önce. O dönem bir çalışma için yurtdisindaydim. Orada kullanilan yağın farkli olmasi (tum yemekler kuyruk yagi ve pamuk yağından yapılıyordu) , stres ve cok yeme derken pankreatit oldum. Cok zor bir süreç biliyorum☹️Bir kere bu durumdan dolayi acile kaldirilmisligim bile var. Ama bana 3 aylik bir ilac tedavisi uygulandi o donemde. Gunde 3 kez surup ve haplardan olusan ilaclari kullandim. Sıkı bir tedavi uygulandi. Ve yuruyus yapip, bol su içtim. 3 ay sonra hastaligim geçti şükür. Umarım bir an önce şifa bulursunuz🙏💐

Aniden başlayan kilo kaybı oldu bende..Üzüntü atlatıyordum buarada...Buhrandaydım..Yemek yemek zaten istemiyordum ama yesem de sancılanmaya başlıyordum...

Dahiliye doktoruna gittim..Üzüntü mideye vurur dedi...Şurup yazdı mide için net emindi üzüntüden olduğuna...

Bir kaç hafta sonra kilo vermem devam ederken artık yemek hiç yememeye başladım..Zaten umrumda da değildi açıkçası..Yemediğim zaman ağrılar olmuyordu ta ki o güne kadar...

Bir anda durdurulamayan kusma...Aralıksız kusuyorum hem de batırırcasına ve acayip karın ağrısı,sancı...Banyodan çıkamıyorum komaya girdim...Hemen telefonla çabuk yetişin dedim ve beni acile kaldırdılar...

Safram taşlar,çamurlarla doluymuş...Morfin vurdular ve ben ona rağmen yalvarırım bir dk acım hafiflesin dediğimi hatırlıyorum doktora...

Pankreatitmişim..Kaldırıldığımda hastaneye Lipaz 9000 leri görmüş..4 gün falan kaldım hastanede...

Eki Görüntüle 3089058

En son saframı aldırdım ve kurtuldum sanırım...

Allah'ım size de şifalar versin...İnanın zor bir süreç ama her aşamasında güzel günlere kavuşmayı hayal ettim...Sizinde öyle olacak..🌸
Çok geçmiş olsun birşey sormak istiyorum pankreatitmişim dediniz ya bu yaxıda safra kesesi niye alındı onu anlayamadım ve pankreas için ayrı bir tedavi gördünüz mü bilgi verirseniz çok sevinirim ☺️

Çok geçmiş olsun birşey sormak istiyorum pankreatitmişim dediniz ya bu yaxıda safra kesesi niye alındı onu anlayamadım ve pankreas için ayrı bir tedavi gördünüz mü bilgi verirseniz çok sevinirim ☺️
Safra kesesi taşlar ve çamurlarla dolu dedi doktorlar..Büyük taşlarda var ve tekrar yolları tıkayıp sarılık vs.o döngüyü yaşabilirmişim...Zaten ilk komaya girdiğimde ERCP operasyonu geçirdim...Ağzımdan aşağı girerek yolları açtılar..Sonrada bu safranın kurtuluşu yok aldır en acilinden dediler ve aldırdık şükür..

X