Panik Atak

Annemin yillar once panik atagi vardi kalp carpintisi olurdu sanki kalp krizi geciriyomus gibi bayilirdi nefes alamazdi ve acile kaldirirlardi hemde kucakta gotururlerdi . Panik atak varmis uzun bi tedavi surecinden sonra iyilesti .
Peki nasıl bir tedavi süreci oldu? ilaçlamı oldu tedavisi annenizin tamamen iyileştimi peki

kafam da bu sorunu fazlasıyla büyütüyorum galiba sizin başarı yazılarınızı okudukça ben de sizin adınıza çok mutlu oluyorum çok şükür kurtulmuşsunuz ben akşam 10 dan sonra asla ayakta duramazdım uyurdum zaten uykuya da çok düşkün biriyimdir bu saat oldu uykum olduğu halde uyuyamıyorum korkudan yine olacak diye bugün ev işi yaptım çok yoruldum ama yine de uyumaktan korkuyorum herşeyi denedim ama olmuyor :KK43:
Olursa da olur sonra geçer eğer altında yatan sebep vücudunla alakalı değilse. İlk seferlerde çok korkup annemi babamı uyandırıyordum her seferinde sonra onları uyandırmayı bıraktım geçsin diye bekleyip uyumaya çalıştım ben her seferinde. Bunlar geçen sene bu zamanlar oluyordu sonra bir daha olmadı. Sizin de zamanla düzelecek eminimki.

Olursa da olur sonra geçer eğer altında yatan sebep vücudunla alakalı değilse. İlk seferlerde çok korkup annemi babamı uyandırıyordum her seferinde sonra onları uyandırmayı bıraktım geçsin diye bekleyip uyumaya çalıştım ben her seferinde. Bunlar geçen sene bu zamanlar oluyordu sonra bir daha olmadı. Sizin de zamanla düzelecek eminimki.
Akciğer filmi çekildi tiroidlerime baktılar kan testi idrar testi ekg herşeyime baktılar ama hiç birşey çıkmadı psikiyatriste gidin dediler ama belirtiler okadar gerçekçi ki beynimiz gerçekten çok tuhaf gecenin bir körün de nefes nefese kalıyorum eşimi uyandırıyorum o da garibim çaresiz kalıp acile götürüyo beni. benim yüzümden iş yerinde uykusuz kalıyo ona da üzülüyorum kendimi suçluyorum genel de sabaha karşı uykuya dalıyorum o da zar zor oluyor telefonun ışığını falan yakıp yanıma koyuyorum televizyonu açıyorum ki eşim de yanım da olduğu halde gerçekten çok zormuş :KK43: bu hastalıkla baş edebilmekte öyle daha doğrusu bana öyle ama yalnız olmadığımı bilmek bunu yaşayan(yaşamış) olan kişilerin olduğunu bilmek beni gerçekten rahatlatıyor 3 veyatta 4 ay oldu başlayalı ama ben yeni yeni anladım işin ciddiyetini günlük fonksiyonlarımı bile zar zor yerine getirmeye başladım zar zor uyku uyuyorum onda da yarım yamalak uyuyorum yani derin uyku olmuyor korktuğum için vücudum kendini uykuya adapte edemiyor rüya göremiyorum bu yüzden ve uyandığım da yorgun hissediyorum günlük işlerimi yaparken çok zorlanıyorum yoruluyorum :KK43:

sanırım bu rahatsızlık çoğunlukla yakın ölümü olduğu zaman ortaya çıkıyor Rabbim eşinize de acil şifalar versin çekmeyen bilemezmiş gerçekten Allah düşmanımın başına vermesin ilaç tedavisi ve terapiler varmış ben tam bilmiyorum hiç psikolojik destek almadım ama umarım faydası olur tek ümidim doktora gitmek zaten ondan da bir sonuç alamazsam ne yaparım :KK43:
Sonuç alırsınız İnşallah,karamsar olmayın yeter ki çözüm arayın...tekrar geçmiş olsun.

Akciğer filmi çekildi tiroidlerime baktılar kan testi idrar testi ekg herşeyime baktılar ama hiç birşey çıkmadı psikiyatriste gidin dediler ama belirtiler okadar gerçekçi ki beynimiz gerçekten çok tuhaf gecenin bir körün de nefes nefese kalıyorum eşimi uyandırıyorum o da garibim çaresiz kalıp acile götürüyo beni. benim yüzümden iş yerinde uykusuz kalıyo ona da üzülüyorum kendimi suçluyorum genel de sabaha karşı uykuya dalıyorum o da zar zor oluyor telefonun ışığını falan yakıp yanıma koyuyorum televizyonu açıyorum ki eşim de yanım da olduğu halde gerçekten çok zormuş :KK43: bu hastalıkla baş edebilmekte öyle daha doğrusu bana öyle ama yalnız olmadığımı bilmek bunu yaşayan(yaşamış) olan kişilerin olduğunu bilmek beni gerçekten rahatlatıyor 3 veyatta 4 ay oldu başlayalı ama ben yeni yeni anladım işin ciddiyetini günlük fonksiyonlarımı bile zar zor yerine getirmeye başladım zar zor uyku uyuyorum onda da yarım yamalak uyuyorum yani derin uyku olmuyor korktuğum için vücudum kendini uykuya adapte edemiyor rüya göremiyorum bu yüzden ve uyandığım da yorgun hissediyorum günlük işlerimi yaparken çok zorlanıyorum yoruluyorum :KK43:
En yakın zamanda doktora gidin bence. Korktukça zaten tekrarlıyor bence

Evet cok sukur hic bi sıkıntısı yok . Uzun bi sure ilac tedavisi gordu iyilesti . Ayni zamanda bende gecen sene bu zamanlar ağir bir deprasyon gecirdim bir anda ellerim ayaklarim tutmazdi yataktan bile kalkamazdim suan cok şukür cok iyiyyim
Peki nasıl bir tedavi süreci oldu? ilaçlamı oldu tedavisi annenizin tamamen iyileştimi peki

Evet cok sukur hic bi sıkıntısı yok . Uzun bi sure ilac tedavisi gordu iyilesti . Ayni zamanda bende gecen sene bu zamanlar ağir bir deprasyon gecirdim bir anda ellerim ayaklarim tutmazdi yataktan bile kalkamazdim suan cok şukür cok iyiyyim
birşey sormak istiyorum izininizle ben de bu panik atak başladığından beri ağır depresyon da başlamış durum da nasıl anlatsam bilmiyorum yaptığım hiç birşeyden zevk almıyorum sanki bir rüyadaymışım gibi hissediyorum çevremdeki olaylar gerçek değilmiş gibi hissediyorum geceleri uyuyamadığım için çok yorgun oluyorum gün için de kendimi çok çaresiz hissediyorum herşey bana anlamsız geliyor 2 gün sonra psikiyatriste gidicem sizce düzelirmiyim bunlar neden oluyor :KK43:

Sana kendim hikayemi anlatiyim
Belki seninkinin yaninda hafif kalir neler yasiyosun bilemiyorum . 2 sene once kasim ayinda basladi hersey surekli hastalanicam korkusu oluyodu tam gecen sene ekimde rahatsizlandim beynim yaniyodu resmen sanki saclarimdan tavana asmislar gibi gunlerce ölü gibi gezdim hic gecmedi bu yanma doktor doktor gezdim hic kimse bulamadi tedavisini sonra kendimi hasta olduguma inandirdim gercekten de cok siddetli agrilarim vardi cevremde hic biseyim olmadigini pskolojik oldugunu soyleyen insanlara dusmandim cunku canim yaniyodu . Ozamanlar nisanliydim bunlari yasamama tek sebep oydu beni mahvetti onun beni sevmedigini gormek beni bitirdi . Bi doktor tavsiyesiyle antidepresana basladim . Nisanlimdan ayrildim . Evden cikmak istemeyen ben zorlar disari ciktim kendimi zorladim arkadaslarimla gorustum yanliz kalmamaya dikkat ettim gezdim dolastim cok sukur atlattim o ilac sayesinde ve beni kotu etkileyen insani hayatimdan uzaklastirmam sayesinde . Hayatinda seni bu duruma ne getirdi bilmiyorum ama ona cagre bul once

Sana kendim hikayemi anlatiyim
Belki seninkinin yaninda hafif kalir neler yasiyosun bilemiyorum . 2 sene once kasim ayinda basladi hersey surekli hastalanicam korkusu oluyodu tam gecen sene ekimde rahatsizlandim beynim yaniyodu resmen sanki saclarimdan tavana asmislar gibi gunlerce ölü gibi gezdim hic gecmedi bu yanma doktor doktor gezdim hic kimse bulamadi tedavisini sonra kendimi hasta olduguma inandirdim gercekten de cok siddetli agrilarim vardi cevremde hic biseyim olmadigini pskolojik oldugunu soyleyen insanlara dusmandim cunku canim yaniyodu . Ozamanlar nisanliydim bunlari yasamama tek sebep oydu beni mahvetti onun beni sevmedigini gormek beni bitirdi . Bi doktor tavsiyesiyle antidepresana basladim . Nisanlimdan ayrildim . Evden cikmak istemeyen ben zorlar disari ciktim kendimi zorladim arkadaslarimla gorustum yanliz kalmamaya dikkat ettim gezdim dolastim cok sukur atlattim o ilac sayesinde ve beni kotu etkileyen insani hayatimdan uzaklastirmam sayesinde . Hayatinda seni bu duruma ne getirdi bilmiyorum ama ona cagre bul once
bu rahatsızlığın asıl sebebini bilemiyorum neden başladığını yani,ama sanıyorum ki 1 sene önce bir yakınımı kaybettim o vefat ettikten sonra aylarca ağladım sonra bir gece ansızın heryerim uyuştu tam uykuya dalarken oldu bu bir irkilme geldi sıçrayarak yataktan kalktım kalbim çok hızlı çarpıyordu nefes alamadığımı hissettim resmen heryerim uyuşmuştu ve bedenim de bir hissizlik vardı çok kötüydü pencereleri falan açtım sabaha kadar uyuyamadım en son yorgunluktan uyuyakalmışım o günden sonra birdaha olacak korkusuyla bu olayı bir kaç kez daha yaşadım 1 veyahut 2 ay olmadı şimdi tekrardan başladı ve bu sefer daha kötüyüm çünkü depresyona da girmiş durumdayım rüyam da istisnasız hergün kaybettiğim yakınımı görüyorum(korku dolu bir şekil de) beynim sürekli bana oyunlar oynuyor uyandığım da gördüğüm rüyaların etkisinden çıkamıyorum tüm günüm düşünmekle geçiyor bazen de hiç rüya görmüyorum çünkü korkudan derin uyuyamıyorum gece sürekli uyanıyorum geri uyumaya çalışıyorum yalnız asla kalamıyorum eşime yapışık durumdayım sizce durumum çokmu kötü :KK43:

Bence tam da o kayipla baslamis ve uzuntuden olmus . Daha sonrada hep olacak korkusu bilinc altina islemis . Tedavi gorursen duzelecegini dusunuyorum hic korkma icini hep ferah tut herseyin bi yolu var

Bence tam da o kayipla baslamis ve uzuntuden olmus . Daha sonrada hep olacak korkusu bilinc altina islemis . Tedavi gorursen duzelecegini dusunuyorum hic korkma icini hep ferah tut herseyin bi yolu var
çok teşekkür ederim birilerinin bana geçecek bu hastalığı yeneceksin demesine çok ihtiyacım var annem çook uzaklar da onun yokluğu da beni daha çok yalnızlığa ve umutsuzluğa sürüklüyor anneciğimi çok özledim ona sarılsam herşey geçecek gibi sanki :KK43:

Bi sureligine keske annenin yanina gidebilsen . Sana iyi gelecek seyler yapman lazim cunku ama goruyorum ki mumkun degil suan belki gececegine inanmiyosun ama goruceksin once doktora git ilac kullanmaktan hic bi zarar gelmez bu da bi hastalik sonucta

ayyu canım benım kıyamam sana ya bende aynı oyle oldum nefes alamıydum ınan hıc doktorsz ılacsız yendım duayla ıstersen dualarımı ozelden atayım sana benımkı gercekyen duayla gectı o zamanlar bende yenı evlıydım cok kotu bısey nefes alamamak Allah sıfa versın Şafi ısmı ıle kuzum

ayyu canım benım kıyamam sana ya bende aynı oyle oldum nefes alamıydum ınan hıc doktorsz ılacsız yendım duayla ıstersen dualarımı ozelden atayım sana benımkı gercekyen duayla gectı o zamanlar bende yenı evlıydım cok kotu bısey nefes alamamak Allah sıfa versın Şafi ısmı ıle kuzum
Canımmm :KK43: Rabbime sığınıyorum beni kurtarsın diye namaza başlamayı düşünüyorum namaz kılmayı bilmiyorum ama öğreneceğim inşallah eminim onlar da beni rahatlatacaktır bana dualarını atarmısın özelden çünkü gerçekten ihtiyacım var herkes bana daha çok genç olduğumu daha yolun başın da olduğumu söylüyor bunları yaşadığıma kızıyorlar ama bu benim elim de olan birşey değil ki bu hastalığın yüzünden ne makyaj yaptım ne kendime bakabildim duşa girmekten bile korktuğum zamanlar oluyor eşimin yardımıyla yapıyorum bunları bile şuan ağlayarak yazıyorum desteğe ihtiyacım var

Bi sureligine keske annenin yanina gidebilsen . Sana iyi gelecek seyler yapman lazim cunku ama goruyorum ki mumkun degil suan belki gececegine inanmiyosun ama goruceksin once doktora git ilac kullanmaktan hic bi zarar gelmez bu da bi hastalik sonucta
Annem yurtdışına gitti benim bir ablam var onun da benim gibi psikolojik sorunları var onun yanına gitti bebeği var ablamın ona bakmak için :KK43: uzun bir süre gelmeyecek ilaçlarımı alayım dualarla geçecek bu hastalık inşallah önce Rabbime sonra doktorlara emanet edicem kendimi

Canımmm :KK43: Rabbime sığınıyorum beni kurtarsın diye namaza başlamayı düşünüyorum namaz kılmayı bilmiyorum ama öğreneceğim inşallah eminim onlar da beni rahatlatacaktır bana dualarını atarmısın özelden çünkü gerçekten ihtiyacım var herkes bana daha çok genç olduğumu daha yolun başın da olduğumu söylüyor bunları yaşadığıma kızıyorlar ama bu benim elim de olan birşey değil ki bu hastalığın yüzünden ne makyaj yaptım ne kendime bakabildim duşa girmekten bile korktuğum zamanlar oluyor eşimin yardımıyla yapıyorum bunları bile şuan ağlayarak yazıyorum desteğe ihtiyacım var

Kesınlıkle yasa bakmıyor bu dert :KK43: ve evet dusta artıyor gıbı oluyor hemen atıyrum sana duaları

mrblar acaba hangi duaları okudunuz bana da yazabilir misiniz

Hanımlar merhaba öncelikle hemen konuya değinmek istiyorum son 3 aydır geceleri uyurken tam uykuya dalacağım zaman birden irkiliyorum heryerim uyuşuyor nefes alamıyorum bir hissizlik oluşuyor sanki öleceğim sanıyorum kalbim hızlı hızlı çarpıyor ve birdaha da uyuyamıyorum ertesi güne kadar 1 buçuk yıllık evliyim eşim sağolsun bana hep destek oluyor artık uyku uyuyamaz oldum bazen de sabah kalktığım da kalp ağrılarım oluyordu kalp krizi geçirecekmişim gibi 3 gündür doktora gidiyoruz son 1 haftadır acillerden çıkamadık benim yüzümden çevremdeki herkesi huzursuz ediyorum sanırım depresyonum da var herşey bomboş anlamsız geliyor hic bir şeyden tat alamıyorum :KK43: uyumayı çok seven ben uykulara düşman oldum napıcam ben çok çaresizim
çok geçmiş olsun kesinlikle doktora gidip tedavi olursan geçecek ben de ağır bir şekilde geçirdim sevdiklerim ailem perişan oldular benimle ha zaman zaman yokluyor kendimi dıaşrı atınca iyi oluyorum yani bizim gibiler olumsuz şeyler yaşamamalı kanımca tetikliyor ağır olaylarda umarım kötü şeyler yaşamayız rabbim şifa versin hepimize

çok geçmiş olsun kesinlikle doktora gidip tedavi olursan geçecek ben de ağır bir şekilde geçirdim sevdiklerim ailem perişan oldular benimle ha zaman zaman yokluyor kendimi dıaşrı atınca iyi oluyorum yani bizim gibiler olumsuz şeyler yaşamamalı kanımca tetikliyor ağır olaylarda umarım kötü şeyler yaşamayız rabbim şifa versin hepimize
evet canım aslın da bizlerin kafamıza hiç bir şeyi takmaması gerekiyor nekadar düşünürsek okadar kötü oluyoruz en güzeli Allaha sığınmak buradan bi ablam sağolsun bana dualar gönderdi inan bana onlar çok rahatlatıyor ben ara vermek zorunda kaldım yine başlayacağım inşallah

X