Panik atak beni bitirdi

tabularasa55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2013
33
12
Merhaba arkadaslar,
Ben 15 yildan daha uzun bir zamandir panik atak hastasiyim. 6 sene once cok ciddi bi atak yasadim ve 2-3 ayda kendime zor geldim. Sonra gecti ilacla terapiyle. Tam toparladim artik bitti derken 6 sene sonra tekrar panik ataklarim geri geldi. Otobanda araba kullanirken vurdu, vurus o vurus. O donem benim icin zor bir donemdi, 4 ay once cok sevdigim isimi kaybettim ve eve kapandim. Evde esim yok ise gidiyor, ben tum gun bos bos oturuyorum, yurtdisinda yasadigim icin arkadasim yok. Isim beni oyaliyordu kisacasi. Evde tek olunca dusunmekten baska bisey yapmiyorsunuz. Bende hastalik hastaligi da var, kendimi inandiriyorum ciddi bi sorunum olduguna. Daha sonra ataklarima yabancilasma da eslik etmeye basladi. Deliriyorum diye korkum var hep. Terapistim delirmiyosun diyo ama inanmakta zorlaniyorum. Bu panik atak beni depresyona soktu, canim hic bisey yapmak istemiyor. Sadece evde oturmak istiyorum. Yabancilasma nerdeyse 7/24 benimle. Gozumun onunde bir perde ile yasiyorum. Kendimde guc kuvvet bulamiyorum iyilesmek icin. Terapiye devam ediyorum ama hayatimin sonuna kadar boyle kalicam diye de korkuyorum. Bu hastaligi yenenler yorum yapabilir mi? Artk cok yoruldum ve bu halimden daraldim.

Merhaba arkadaslar,
Ben 15 yildan daha uzun bir zamandir panik atak hastasiyim. 6 sene once cok ciddi bi atak yasadim ve 2-3 ayda kendime zor geldim. Sonra gecti ilacla terapiyle. Tam toparladim artik bitti derken 6 sene sonra tekrar panik ataklarim geri geldi. Otobanda araba kullanirken vurdu, vurus o vurus. O donem benim icin zor bir donemdi, 4 ay once cok sevdigim isimi kaybettim ve eve kapandim. Evde esim yok ise gidiyor, ben tum gun bos bos oturuyorum, yurtdisinda yasadigim icin arkadasim yok. Isim beni oyaliyordu kisacasi. Evde tek olunca dusunmekten baska bisey yapmiyorsunuz. Bende hastalik hastaligi da var, kendimi inandiriyorum ciddi bi sorunum olduguna. Daha sonra ataklarima yabancilasma da eslik etmeye basladi. Deliriyorum diye korkum var hep. Terapistim delirmiyosun diyo ama inanmakta zorlaniyorum. Bu panik atak beni depresyona soktu, canim hic bisey yapmak istemiyor. Sadece evde oturmak istiyorum. Yabancilasma nerdeyse 7/24 benimle. Gozumun onunde bir perde ile yasiyorum. Kendimde guc kuvvet bulamiyorum iyilesmek icin. Terapiye devam ediyorum ama hayatimin sonuna kadar boyle kalicam diye de korkuyorum. Bu hastaligi yenenler yorum yapabilir mi? Artk cok yoruldum ve bu halimden daraldim.
Terapinizi bırakmayın 🤲 terapinin yanında ilaç tedavisi de aliyormusunuz

Terapinizi bırakmayın 🤲 terapinin yanında ilaç tedavisi de aliyormusunuz
Evet aliyorum. Ben 10 yildir Lustral kullaniyorum, 6 ay once psikiyatristim ile artik birakmanin zamani geldi demistik. 25 mga indirmistik. Kotu olunca tekrar tam doz 50ye cikardik. Ama bi faydasini gormuyorum acikcasi :KK43:

Evet aliyorum. Ben 10 yildir Lustral kullaniyorum, 6 ay once psikiyatristim ile artik birakmanin zamani geldi demistik. 25 mga indirmistik. Kotu olunca tekrar tam doz 50ye cikardik. Ama bi faydasini gormuyorum acikcasi :KK43:
Aslında lustral da iyi bir ilaç.. faydası olur nefes egzersizleri yapın. Rahat olun herşey iyi olacak 🤲

Merhaba arkadaslar,
merhaba ben panik atağı yenmiş biriyim. Bunu her seferinde gururla söylüyorum. 2 yıldan fazladır birkez bile geçirmedim. En en en önemlisi doktorunuz. Ben iki doktor değiştirdim geçecek demekten başka birşey yapmadılar. Güzel güzel ödemelerini yaptım onlara. Baktım bir çıkar yol yok artık doktorlada çözülmez derken yıllardır görmediğim bir arkadaşımla tesadüf eseri karşılaştım herşeyi anlattım. Heraldi onu da Allah çıkardı karşıma. Bana bir isim verdi git mutlaka diye. Başta önemsemedim. iki doktora gitmişim birşey olmamış hayatım boyunca böyle kalacam sandım. Eşimin ısrarıyla gittim. Allahım iyiki gitmişim. Beni hayata döndürdü adam. Ben o halde pandemiye girseydim çıkamazdım kesin kalp krizi geçirirdim. Herşeyi anlattı, neden oluğunu, olduğunda ne yapmam gerektiğini, bana ödevler verdi, emdr mi ne öyle birşey yaptı birkaç terapi yöntemi birşeyler söyledi. inanmazsınız toplamda 5 6 ay sürmüştür bununda ilk 5 6 haftası hafta bir görüştük. Diğer seanslarda 2 haftada bir 3 haftada bir gibi görüştük. Nerede denk gelse mutlaka tavsiye ediyorum Volkan Öztürk'e gidin. Panik atakla ilgili her konuda mutlaka yazarım. Asla onun hakkını ödeyemem. Siz yurtdışındasınız galiba online terapisi varmı bilmiyorum bir arayıp sorun bence. Numarasını bulamazsanız bana özelden yazın bende var ama değişti mi bilemem tabi ben iki yıldır hiç aramak zorunda kalmadım. Bu hastalık bir illet çeken bilir, çeken herkese çok geçmiş olsun

Yenen var mı merak ettim aynı dertten muzdarip biri olarak yorumları okumaya geldim😵‍💫
evet ben yendim yukarıda yazdım da. kalp krizi diye defalarca acile gitmek mi dersiniz dışarı çıkmaktan korkmak mı mide bulantısı mı baş dönmesi mi hepsini yaşadım. Ama kurtuldum sonunda. En önemlisi doktor. Yukarıda da yazdım

Ben de yendim. Öncelikle panik atak sırasında yaşadığım şeyin fizyolojik olduğunu kabul ettim. Şöyle düşündüm bana karşı koşan bir köpek görseydim vucudum aynı tepkiyi vericekti. Aslında sağlıklı bir tepkiydi ve beni öldürmeyecekti.

Daha sonra panik atak anında 3-3-3 tekniğini uyguladım. O da şöyle oluyor panik atak geldiğinde kendinizi dinlemeden etraftaki 3 nesnenin ismini, 3 nesnenin sesini ve aklınızdan 3 tane de sayı söylüyorsunuz. Bunu ara vermeden 3-3-3 şeklinde yapıyorsunuz ve dikkatiniz başka yöne geçtiğinde farketmeden belirtileriniz azalıyor.

Başta çok zor çünkü çıldıracak gibi dehşet halindeyken kendini istemli şeyi yapmaya yöneldirmek gerçekten kontrol istiyor. Ancak bi kaç kez yapıp başarınca aradan uzun süre geçtiğinde eğer bir atak gelirse, amaaan ya panik geldi yine neyden korktum acaba, sakin ol gibi düşündüğünüzde bile direk geçiyor.

Sanırım insanın kendine yapacağı en büyük kötülük geçmeyeceğine inanmak. Halbuki beyin eğitilebilir ve ufak tricklerle kandırılabilir 🌸.

Bakın şu an gebelikten dolayı çarpıntım ve nefes darlığım var sanki göğsümü biri sıkıyor gibi, ama çok rahat evde tek başıma oturuyorum, işimi gücümü yapıyorum, geçmeseydi bu kadar rahat olamadım sanırım👍

merhaba ben panik atağı yenmiş biriyim. Bunu her seferinde gururla söylüyorum. 2 yıldan fazladır birkez bile geçirmedim. En en en önemlisi doktorunuz. Ben iki doktor değiştirdim geçecek demekten başka birşey yapmadılar. Güzel güzel ödemelerini yaptım onlara. Baktım bir çıkar yol yok artık doktorlada çözülmez derken yıllardır görmediğim bir arkadaşımla tesadüf eseri karşılaştım herşeyi anlattım. Heraldi onu da Allah çıkardı karşıma. Bana bir isim verdi git mutlaka diye. Başta önemsemedim. iki doktora gitmişim birşey olmamış hayatım boyunca böyle kalacam sandım. Eşimin ısrarıyla gittim. Allahım iyiki gitmişim. Beni hayata döndürdü adam. Ben o halde pandemiye girseydim çıkamazdım kesin kalp krizi geçirirdim. Herşeyi anlattı, neden oluğunu, olduğunda ne yapmam gerektiğini, bana ödevler verdi, emdr mi ne öyle birşey yaptı birkaç terapi yöntemi birşeyler söyledi. inanmazsınız toplamda 5 6 ay sürmüştür bununda ilk 5 6 haftası hafta bir görüştük. Diğer seanslarda 2 haftada bir 3 haftada bir gibi görüştük. Nerede denk gelse mutlaka tavsiye ediyorum Volkan Öztürk'e gidin. Panik atakla ilgili her konuda mutlaka yazarım. Asla onun hakkını ödeyemem. Siz yurtdışındasınız galiba online terapisi varmı bilmiyorum bir arayıp sorun bence. Numarasını bulamazsanız bana özelden yazın bende var ama değişti mi bilemem tabi ben iki yıldır hiç aramak zorunda kalmadım. Bu hastalık bir illet çeken bilir, çeken herkese çok geçmiş olsun
Volkan Öztürk instagram yada kendi sayfası var mı ?

Herşeyi anlattı, neden oluğunu, olduğunda ne yapmam gerektiğini, bana ödevler verdi, emdr mi ne öyle birşey yaptı birkaç terapi yöntemi birşeyler söyledi. inanmazsınız toplamda 5 6 ay sürmüştür bununda ilk 5 6 haftası hafta bir görüştük.
EMDR gerçekten çok etkili bir terapi yöntemi ben de çok memnun kaldım. İlacımı da onun sayesinde bıraktım. Ben ACT'ten (kabul ve kararlılık terapisi diye de geçiyor) de çok memnun kaldım. Mutluluk Tuzağı kitabını öneririm zorlanan arkadaşlara. PDF'i de var bulamazsanız ben yollarım bi şekilde 🤓

Merhaba çok geçmiş olsun şifa diliyorum size. Ben de ilaçları bırakacak kadar atlattım üç yıldır da çok şükür kriz yaşamıyorum. Emdr terapisi ayrıca yoga ve nefes teknikleri desteğiyle aştım.

Volkan Öztürk instagram yada kendi sayfası var mı ?
valla bayram telaşı hazırlıklar tati,ldi derken hiç giremedim buraya. Evet varmış. Ben iki sene önce gittim daha doğrusu 2 sene önce pandemiden hemen önce bitmişti ataklarım. İletişim adresi değişti mi aynı mı bilmiyorum. Ofisinin değiştiğini biliyorum da telefon bilgilerinden emin değilim bulunabilir internetten. İnstagram kullanmadığım için sayfasını bilemiyorum isimsoyisim yazsanız çıkar bence

EMDR gerçekten çok etkili bir terapi yöntemi ben de çok memnun kaldım. İlacımı da onun sayesinde bıraktım. Ben ACT'ten (kabul ve kararlılık terapisi diye de geçiyor) de çok memnun kaldım. Mutluluk Tuzağı kitabını öneririm zorlanan arkadaşlara. PDF'i de var bulamazsanız ben yollarım bi şekilde 🤓
evet ebnde çok memnun kaldım emdr den. Bazı olaylar yaşamıştım öyle bişeyki böyle hayal meyal aklıma geliyor sanki ben değil başkası yaşamış gibi :) ACT yi bilmiyorum bir arştırayım. Uzun zamandır ihtiysaacım yok gerçi de yen azından öğreneyim neymiş. söylediğiniz kitabı da alayım pdf den ekrandan gözlerim ağrır okuyamam. Zaten günün birkısmı bilgisayarda geçiyoır gözlük takmaktan yorulkdum :))

Merhaba çok geçmiş olsun şifa diliyorum size. Ben de ilaçları bırakacak kadar atlattım üç yıldır da çok şükür kriz yaşamıyorum. Emdr terapisi ayrıca yoga ve nefes teknikleri desteğiyle aştım.
Kızlar zor durumdayım, stresten anlatamıyorum. Lütfen bana yardım eder misiniz, o doktor Hangi şehirde. Panik atak.baslangicindayim. çok çok korkuyorum. 😔😔 Hayırlısıyla sabah Olsun, doktora gidip ilac almak istiyorum. İyileşmek istiyorum 😔😔 dua edin lütfen

Kızlar zor durumdayım, stresten anlatamıyorum. Lütfen bana yardım eder misiniz, o doktor Hangi şehirde. Panik atak.baslangicindayim. çok çok korkuyorum. 😔😔 Hayırlısıyla sabah Olsun, doktora gidip ilac almak istiyorum. İyileşmek istiyorum 😔😔 dua edin lütfen
geçmiş olsun geçecek onlar inanın geçecek. Hiç geçmeyecek gibi biliyorum banada öyle geliyordu ama geçiyor. Volkan bey İzmirde. Online yapıyor mu bilmiyorum arayıp öğrenebilirsiniz. Çok memnun kaldım ben mutlaka tevsiye ederim.

geçmiş olsun geçecek onlar inanın geçecek. Hiç geçmeyecek gibi biliyorum banada öyle geliyordu ama geçiyor. Volkan bey İzmirde. Online yapıyor mu bilmiyorum arayıp öğrenebilirsiniz. Çok memnun kaldım ben mutlaka tevsiye ederim.
Allah razi olsun. İzmir uzak sayilmaz. Gidebilirim, ne kadar siklikta cagirir sizce tahmini? Muhtemelen ucretsiz izne cikacagim. Gidebilirim. Gecmesine sevimdim ya, bana da biraz da olsa moral oldu. O gun sabah uyandigimda iyi hissettim biraz ve hastaneye gitmedim. Peki siz panik ataktan once yapisal olarak takintili,oz guvensiz vb miydiniz? Ben cok takintili, hep annem, babam, arkadaslarim ne der diye dusunen, kendini sikan biriyim. Onlar gecer mi acaba ve bi soru daha geldi aklima. Siz ilacla mi atlattiniz? Olmadi ilac alicam ilerlemesinden korkuyorum

Merhaba şuan ne durumdasın ? İyi misin

Cok tesekkur ederim. Allah razi olsun. Boslukta gibiyim ama o aksamki halimden daha iyiyim. Cok cok sukur. Regl bitince kuran okucam hemen.dua ediyorum
Bu rahatsızlık gerçekten çok zor yaşayan bilir. Ama yalniz değilsiniz unutmayın, bizim gibi bu rahatsızlığı yaşayan milyonlarca insan var, rabbimin izni ve birazda bizim çabamızla düzeleceğiz inşallah

X