Popüler Konu ÖZMUAYENE

Tesekkurler, ben 6 ayda bir doktora gidiyorum cunku 2 gogusumde kist var malesef. 18 yasinda ameliyat olmustum. Ancak kist deyince korkmak gerekmez, alistim onlarla yasamaya, cocuk dogurdum ve 2 yil emzirdim. Bir degisiklik olmadi kistler ile ilgili

Güzel bir hatırlatma,emeğinize sağlık.

Herseyi düşünüyoruz sağlığımız söz konusu olunca ya umursamıyoruz ya korkuyoruz toplum olarak :/
Adenom kistlerim var her an değişebilir diye 6 ayda bir ultrasona giriyorum çok şükür bir değişiklik yok.

yaş önemlimi bekarım ve 29 yaşımdayım ne kadar risk altındayım biraz rahatlık var bende

Genel kontrol için bayram öncesi ultrason çekmiştim. Renkli Mr da çektirdim.sonuçlar için bu hafta gideceğim.dr yok :işsiz: bekliyorum.ayrıca diş- göz muayenesi de yaptırdım. Arka yirmiliklerim gömülü kısa zamanda gel çekelim :KK57: dedi. erken teşhis hayat kurtarır :KK52:

Şuan emziriyorum kızım 3 aylık. Hatırlatma sayesinde göğüslerimi kontrol ettiö yumru yumru olmuş hep. Acaba emzirmekten mi kitle mi oluştu?

Hatırlatma için teşekkürler emzirdiğim için bir kaç ay sonra başlamayı düşünüyorum .

Bende çektirdim çok şükür temiz çıktı herangi bi sorun yok her kadının baktirmasi gereken bi durum

Elime gelen herhangi bi kitle yok hissettigim herhangi bir agri sizida yok fakat benim nerdeyse iki uc yildir sarimsi bir akinti surekli olir gogus ucumda birde memografi cektirmek istesem gogus dokum okadar yok ki nasil cekerler canim acir mi bilemedim. 26 yasindayim ve bir oglum var. Acaba kontrol amacli hangi bolume ve doktora gitmeli?
Farkindalik icin tesekkurler

Hatırlatma için teşekkürler, kendi kendime ne kadar anlayabileceğim bilmiyorum ama ara sıra muayenemi yapıyorum, çok şükür bişey yok şimdilik. Hayat karmaşasında doktora gitmek zor geliyor açıkçası, aslında en güvenilir yol doktora gitmek.

kontrollerim Temmuz ayındaydı ben hala gidicem :KK43: hiç şakaya gelecek bişi değil yarın arayıp randevu alayım

Rutin kontrol önemli ancak cok da düşunmemek lazim. Hastaliklarin dusunulerek cagirildigina da inanıyorum. Ama erken teşhis hayat kurtarir

Kontrolümü yaptım, şimdilik herşey yolunda görünüyor, teşekkürler KK, arada unuttuğum oluyordu, bilgilendirme mesajı gelmesi bir nevi hatırlatma oluyor, iyi oluyorHoppa

:KK200: Herşey düzgün beslenmeyle başlar, beslenmemize dikkat edelim. Mutlaka emzirme süresini uzun tutalım. Genetik ve aileden kalıtsal olarak gelen öyküler var ise kontrollerinizi aksatmayınız,unutmayın erken teşhiş hayat kurtarır.:KK200:

Son düzenleme:
ailem de meme öyküsü var , ve tüp bebek için ilaçlar kullanıyorum yılda bir defa hastanede elle kontrol ve ultrason cektırıyorum...yalnız devlet hastanesınde kadın dogumda sımır testı yapmıyorlar aıle hekımlerı yapacakmıs bundan sonra ama bunda da yas sınırı var ne kadar dogru bılmıyorum 30 yasından sonra test yaptırabılıyormusuz bu bana sacma geldı hemde cok.....aılesınde oykusu olanlara yas falan sormamaları gerekıyor

X