Özgür olmak yada olamamak

KahveCekirdegi7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2022
2.680
1.074
30
Selam kızlar,

Bu kk da bir süredir açacağım son konu. hem hayatım ile ilgili birkaç önemli karar vermem gerekiyor. hemde terapiye başlıyorum önümüzdeki ay. bu süreçte buraya konu açıp gelen yorumlardan etkilenmemek ve kararlarımı kendim vermek adına bir yıl kadar konu açmayacağım. Birçok arkadaşımın dediği gibi sanırım bende benlik bilinci yok ve sürekli kendi isteklerimi başkaları için geri plana atıyorum. güncel olarak yaşadığım olay en çok gitmek istediğim ülke için bir arkadaşımla tur aldık. sonra kardeşim bana mesaj attı başka bir ülke için. gidelimmi ucuzmuş bilet falan diye. ama benim gitmek istediğim bir ülke değil. Kardeşimde öğrenci olduğu için hani beraber gidelim diyor ki hem gezeriz hemde onun ödemesini de yaparım. Oturdum düşündüm. az daha kabul edip diğer ülkeyi iptal edicektim. beynimde ilk gelen düşünce şu oluyor. Hem kardeşimle gidip onu mutlu ederim. hem yurtdışına çıkmış olurum. hemde turu aldığımız arkadaşım biraz maddi olarak zorlanacaktı bu ülke daha ucuza gelecek onuda memnun ederim diyerekten asıl istedeiğim planı iptal edecektim. Birkaç gün bekledim ve kardeşime başka ülke için plan yaptığımı şuanda maddi olarak bir kaç sene tek bir ülkeye gidebileceğimi ve bununda kendi istediğim yer olmasını istediğimi ertelemeyeceğini söyledim. Yani 3-5 kişiyi memnun etmek için kendi isteiğimi düşüreceğime gerekirse onlar üzülsün benim içimde kalmasın dedim.

Evet benim benlik bilincim yokmuş. Özgürlüğümüde sevdiğim insanları mutlu etmek uğruna feda ediyormuşum. kendimce fedakarlık ama size göre olmayadabilir. Günün sonunda fedakarlık yaptığım herkes kendi yoluna gitti. Şimdi kendim ile baş başayım. Tek korkum özgürlüğümün peşine giderken bir süre sonra karşınıza çıktığımda eğer hala onun gibi kimseyi sevemeyeceğimi düşünüyor olmak. Çünkü aynı hisleri bana saygı duyan gülüşlerime gülüş katan birine hissetmek istiyorum. Güldüğümde beni dürtükleyip o nası gülüş sesli gülme diyen birine karşı değil. Annem gökyüzünden bana baktığında kızım çok mutlu el üstünde tutuluyor incitilmiyor desin. Aynaya baktığımda kendimi beğeniyor olayım. kendi seçtiğim kıyafetler içinde kendi saç rengimle kendi makyajımla kendi ojelerimle gülümseyen o bakımlı güçlü iş kadını.

Gelelim asıl konuya bu yolda bana son tavsiyeleriniz nedir. Aklıma geldiğinde ne yapayım. Birlikte gittiğimiz yerlere başkasıyla gittiğimde ne düşüneceğim. o an onunla olan anılarımı mı yoksa o an kendimi ne kadar sevip beğendiğimi mi? Sürekli ondan kurtulmak için kafamda kötü anıları hatırladıkça psikolojiğim daha çok bozuluyor. Beni her halimle seven bir yol arkadaşım olur umarım. Bugüne kadar kızsanızda verdiğiniz tavsiyeler için teşekkürler.

Bir insanı unutmaya çalışarak unutamazsınız.
İlgi alanlarınızı değiştirin ve hiçbir şeyi, o sizi rahatsız eden konuyu iyileştirmek için yapmayın mesela.
Hayatın akışı böyle diyerek, hayatı gelişine yaşayın.
Enerjinizi değiştirmenin başka yolu yok.
Umarım kararlılığınız uzun sürer.
Yolunuz açık olsun.

Irmik hos geldin, seni gordugume sevindim ama 1 yil kadar konu acmayacak olmana uzuldum :KK43: seni ozleyecegim :KK43:

Bu arada terapi alacak olmana cok sevindim. Gelelim sevgi konusuna sen bu adami sevebildiysen zaten zoru basarmissin bundan sonrasi icin hic korkma.

Unutma konusuna gelirsek 24 saat evirip cevirip ayni adami dusunme. Umarim karsina seni sen oldugun icin seven biri cikar ve cok mutlu olursun.

Terapi almaya karar verdiginiz cok iyi. Terapi süreci icin önerebilecegim: Kendinize sefkat ile yaklasin, iyilesmeye kendinizi kesfetmeye zaman taniyin ve iyilesmenin inisli cikisli bir yol oldugunu göz önünde bulundurun. Iki adim ileri giderken bir adim geri gideceginiz de olacak ama bunlar normal. Moralinizi bozmasin. Hakkinizda hayirlisi❤

Yaaa irmik gitme demek isterdim ama sen bilirsin tabi iyi gelecekse.
O adamı unutacaksın daha iyi biri çıkacak karşına çok dua et bunun için.
Ve son olarak ölüler gökyüzünden izlemez bizi ama seni ruhen hissettiğine eminim. Mutlu ol ve iyi hissetmek için elinden geleni yap. Çok mutluluklar diliyorum ♥️

Yaaa irmik gitme demek isterdim ama sen bilirsin tabi iyi gelecekse.
O adamı unutacaksın daha iyi biri çıkacak karşına çok dua et bunun için.
Ve son olarak ölüler gökyüzünden izlemez bizi ama seni ruhen hissettiğine eminim. Mutlu ol ve iyi hissetmek için elinden geleni yap. Çok mutluluklar diliyorum ♥️
Çok teşekkür ederim

Terapiye sevindim/ umarım verim alırsın.
Gerçekten unuttuğunda anıların da kalmayacak.
Genceciksin neden böyle takıldın bu adama anlamıyorum?
Gençliğimde pek çok ayrılık yaşadım kimle nereye gittim hatırlamadım. Belki aynı mekana başka adamlarla da gittim. Ama hatırlamıyorum. Neden hatırlayayım ki kendine işkence edeylm. Resmen koşulluyorsun ben mesela kendini unutmaya adını anmamaya yönelik koşullardım.
Artık daha iyi bir hayat için kendini ve çevreni değiştirdiğini kendine sık sık hatırlat.

Gençliğimde pek çok ayrılık yaşadım kimle nereye gittim hatırlamadım. Belki aynı mekana başka adamlarla da gittim. Ama hatırlamıyorum. Neden hatırlayayım ki kendine işkence edeylm. Resmen koşulluyorsun ben mesela kendini unutmaya adını anmamaya yönelik koşullardım.
Artık daha iyi bir hayat için kendini ve çevreni değiştirdiğini kendine sık sık hatırlat.
Çünkü en uzun ilişkiydi ve biz bir çok yere gittik o yüzden aklıma geliyor oraya ilerde başka biriyle gidersem diye ne biliyim ondan önce iki ilişkim olmuştu ama lise dönemindeydi gezmedim tozmadım dolayısıyla bende anısında kalmadı

İyi dileklerin için teşekkür ederim

Selam kızlar,

Bu kk da bir süredir açacağım son konu. hem hayatım ile ilgili birkaç önemli karar vermem gerekiyor. hemde terapiye başlıyorum önümüzdeki ay. bu süreçte buraya konu açıp gelen yorumlardan etkilenmemek ve kararlarımı kendim vermek adına bir yıl kadar konu açmayacağım. Birçok arkadaşımın dediği gibi sanırım bende benlik bilinci yok ve sürekli kendi isteklerimi başkaları için geri plana atıyorum. güncel olarak yaşadığım olay en çok gitmek istediğim ülke için bir arkadaşımla tur aldık. sonra kardeşim bana mesaj attı başka bir ülke için. gidelimmi ucuzmuş bilet falan diye. ama benim gitmek istediğim bir ülke değil. Kardeşimde öğrenci olduğu için hani beraber gidelim diyor ki hem gezeriz hemde onun ödemesini de yaparım. Oturdum düşündüm. az daha kabul edip diğer ülkeyi iptal edicektim. beynimde ilk gelen düşünce şu oluyor. Hem kardeşimle gidip onu mutlu ederim. hem yurtdışına çıkmış olurum. hemde turu aldığımız arkadaşım biraz maddi olarak zorlanacaktı bu ülke daha ucuza gelecek onuda memnun ederim diyerekten asıl istedeiğim planı iptal edecektim. Birkaç gün bekledim ve kardeşime başka ülke için plan yaptığımı şuanda maddi olarak bir kaç sene tek bir ülkeye gidebileceğimi ve bununda kendi istediğim yer olmasını istediğimi ertelemeyeceğini söyledim. Yani 3-5 kişiyi memnun etmek için kendi isteiğimi düşüreceğime gerekirse onlar üzülsün benim içimde kalmasın dedim.

Evet benim benlik bilincim yokmuş. Özgürlüğümüde sevdiğim insanları mutlu etmek uğruna feda ediyormuşum. kendimce fedakarlık ama size göre olmayadabilir. Günün sonunda fedakarlık yaptığım herkes kendi yoluna gitti. Şimdi kendim ile baş başayım. Tek korkum özgürlüğümün peşine giderken bir süre sonra karşınıza çıktığımda eğer hala onun gibi kimseyi sevemeyeceğimi düşünüyor olmak. Çünkü aynı hisleri bana saygı duyan gülüşlerime gülüş katan birine hissetmek istiyorum. Güldüğümde beni dürtükleyip o nası gülüş sesli gülme diyen birine karşı değil. Annem gökyüzünden bana baktığında kızım çok mutlu el üstünde tutuluyor incitilmiyor desin. Aynaya baktığımda kendimi beğeniyor olayım. kendi seçtiğim kıyafetler içinde kendi saç rengimle kendi makyajımla kendi ojelerimle gülümseyen o bakımlı güçlü iş kadını.

Gelelim asıl konuya bu yolda bana son tavsiyeleriniz nedir. Aklıma geldiğinde ne yapayım. Birlikte gittiğimiz yerlere başkasıyla gittiğimde ne düşüneceğim. o an onunla olan anılarımı mı yoksa o an kendimi ne kadar sevip beğendiğimi mi? Sürekli ondan kurtulmak için kafamda kötü anıları hatırladıkça psikolojiğim daha çok bozuluyor. Beni her halimle seven bir yol arkadaşım olur umarım. Bugüne kadar kızsanızda verdiğiniz tavsiyeler için teşekkürler.
Terapiye başla ve sakın bırakma. Burada yazılanlar seni biraz kendine dönmeye itmiş, buna sevindim. Yurt dışı gezisi konusunda da doğru kararı vermişsin, tebrik ederim.

Eski sevgili konusuna gelince bunu terapistinle görüşmen en doğrusu, zamanla silkelendikçe toparlanacaksın. Onunla gittiğiniz yerlere gittiğinde sadece yaşadığın an'a odaklan, "geçmiş geçti" diye düşün. Şu an istediğin gibi gülerek sağa sola bakarak insanlarla iç içe olmanın ne kadar güzel olduğunu düşün. Aslında terapiler ilerleyene kadar o yerlere gitmesen çok daha iyi olur sanırım ama tahminimce bulunduğun yerde onunla gitmemiş olduğun mekan yoktur.

Eski konularınızı bilmiyorum.
Ben olsam kız kardeşim ile diğer ülkeye giderdim. Ama ben kardeşim ile nereye gitsem mutlu olurum. Hatta çok çok daha mutlu olurum o yüzden.
X ülkesine gitmek, kardeşin ile Y ülkesine gitmekten daha mutlu edecekse , sen X ülkesine gitmelisin.

Sen X'e gittiğin için bencil olmazsın, ben Y'yi tercih ettiğim için kendimden vazgeçmiş olmam.
Çünkü seni X, beni Y mutlu eder.

Sen Y'ye gitseydin, kendinden fedakarlık yaparak, daha mutlu olacağın bir şeyi yok sayarak giderdin anladığım kadarıyla. O yüzden kardeşine izah edip, ilk planını değiştirmemen senin adına iyi olmuş diye düşünüyorum 🙂
Bol bol tadını çıkartın 🌺

Çünkü en uzun ilişkiydi ve biz bir çok yere gittik o yüzden aklıma geliyor oraya ilerde başka biriyle gidersem diye ne biliyim ondan önce iki ilişkim olmuştu ama lise dönemindeydi gezmedim tozmadım dolayısıyla bende anısında kalmadı
Uzun ilişki olabilir ama daha uzunu da gelebilir.
Dört senelik eski sevgilim şu an meşhur bir markanın seslendirmesini yapıyor. Sabahtan akşama her tv açtığımda sesi geliyor. Pek de bi etkisi yok bana😁
Hele ilk ayrıldığımızda bir dizide yan roldeydi. Bir sahnesi epey internette dolandı. Ama o zamanda etkilenmemiştim. İzin vermemiştim kendime. Oldu bitti, olmayacak işti dedim üzülmemek için elimden gelen her şeyi yaptım. Öyle miydi böyle miydi. Ay şöyle olsa böyle mi olurdu diye kendimi salmadım.

Uzun ilişki olabilir ama daha uzunu da gelebilir.
Dört senelik eski sevgilim şu an meşhur bir markanın seslendirmesini yapıyor. Sabahtan akşama her tv açtığımda sesi geliyor. Pek de bi etkisi yok bana😁
Hele ilk ayrıldığımızda bir dizide yan roldeydi. Bir sahnesi epey internette dolandı. Ama o zamanda etkilenmemiştim. İzin vermemiştim kendime. Oldu bitti, olmayacak işti dedim üzülmemek için elimden gelen her şeyi yaptım. Öyle miydi böyle miydi. Ay şöyle olsa böyle mi olurdu diye kendimi salmadım.
peki 4 senelik ilişkinden neden ayrılmıştın. seninki daha zormuş evet. hergün duymak

adamın kendisini unutursun ama sana hissettirmiş olduğu iyi ve kötü şeyleri, anıları unutmazsın. neden unutasın ki? senin bir hafızan var. sadece, zaman geçtikçe bunları hatırlamak sende bir his uyandırmaz. ne bileyim, özlemezsin, keşke demezsin, nefret etmezsin falan yani hissizleşirsin. yoksa o anıları sen yaşadın neden unutasın? birini unutmaktan kasıt onunla yaşanan şeyleri unutmak değil, onu kalbinden söküp atmak anlamına gelir.

yani şimdi benim de ayrıldığımdan beri başka birini onu sevdiğim gibi sevmediğim biri var. bi çorbacının önüne arabayı çekip çok güzel bi 45 dk geçirdiğimiz bir anımız var. ilk kez o akşam onu kalbimde hissetmiştim, bu sebeple benim için bu "anı"nın anlamı büyük. üzerinden bir sene geçti, o çorbacı da benim evin dibinde. arada annemle çorba içmeye gidiyoruz, işkembe çorbamı kaşıklarken arabayı park ettiğimiz yere bakıyorum mesela sürekli :KK53: güzel bir akşamdı deyip geçiyorum yani napayım ve neden unutayım bu "anı"yı? ha şimdi bedava verseler istemem onu çünkü yalancı biriydi, hayır gelmeyeceğini anlayıp bitirmiştim. artık o değişip düzelmiş bile olsa ben de değiştim ve onunla zaman harcayamam. sen de bir süre sonra böyle düşüneceksin emin ol.

Irmikcim yasadigin seyleri kabullenmekle başla işe. Birini sevmek, hayal kirikligina ugramak, haksizliga ugramak, ayrilik vb. tüm olaylar bizler icin var. Bazen cok yanlis tercihler yapabiliriz, canımız yanabilir, onemli olan bundan ders almak ayni hatayı tekrarlamamak. Yasadigin herseyi kabullen ve icindeki acının gececegini bil. Insan acılarını unutamasaydi birgun bile yasayamazdi. Umarim hersey senin icin daha guzel olur

peki 4 senelik ilişkinden neden ayrılmıştın. seninki daha zormuş evet. hergün duymak
Ay irmik😂😂😂
Neden zor olsun? Bitmiş gitmiş. Üstüne on ilişki daha yaşamamışım evlenmişim. Duysam ne duymasam ne. Çok arabesk bakıyorsun hayata ilişkilere. Biten bitmiş önüne bak. Daha iyisini bulacağım de. Kötü yanları çöktü seninkinin ayının tekiydi bına mı üzüleceğim de geç

Selam kızlar,

sayfalarca boşuna yazmadığımıza sevindim.
bazen tatlı tatlı bazen çileden çıkıp laf sokmalı ne yazıldıysa işe yaramış. kendini sorgulamış ve doğru bir adım atmışsın.
bunun dışında aşkın acısıda aşka dahil irmik. illa unutmaya çalışmak için çaba harcamamalısın zamana bırak kendi hayatına odaklandıkça zaten sevgin azalarak bitecek çünkü sevilecek biri değil sende farkedeceksin.

sayfalarca boşuna yazmadığımıza sevindim.
bazen tatlı tatlı bazen çileden çıkıp laf sokmalı ne yazıldıysa işe yaramış. kendini sorgulamış ve doğru bir adım atmışsın.
bunun dışında aşkın acısıda aşka dahil irmik. illa unutmaya çalışmak için çaba harcamamalısın zamana bırak kendi hayatına odaklandıkça zaten sevgin azalarak bitecek çünkü sevilecek biri değil sende farkedeceksin.
Teşekkürler desteğiniz için

X