Özensizim her konuda …

Ayy yazdıklarınız çok hoşuma gitti ne güzel gerçekten böyle olabilmek yıllardır olmaya çalışıyorum evde yok temizlik yemek bebek derken canım çıkıyor iki ay önce yırtık pijamalarımı attım pijamalarımı sık ve güzel aldım ama hala pijama kombinlerinden kurtulamadım.Nasıl yetişiyorsunuz peki hayat kosturmacasından

Icinden mi gelmiyor canim ? Yani örneğin kırmızı bir elbise giymek istemez misin

Nasıl özendim bilemezsiniz ev giyiminde ne giyyorsnz mesela yada nerden alıyorsunz ben sürekli pijama tshirt

Ev giyimlerim genelde h&m den alıyorum ikili takımlar yada eşofmanlarını çok seviyorum
Bence pijama giymeyin evin içinde, pijamayı kalkar kalkmaz üzerinizden çıkarın, duş alın alt üst uyumlu birşeyler giyinin, inanın iyi gelir
Pijamayla dolansam kendimi hasta hisseder sürekli yatasım gelir benim mesela

Hayatın koşuşturması bitmezki
Koca ömür gelir geçer bu şekilde, yaşamayı unutursunuz
Aslında bunları yaparken beni yoran birşeyde yok, çünkü severek yapiyorum içimden geliyor, zorlayarak yapsam biryerden sonra sallarım bende
Ve inanın özellikle iş dünyasında dış görünüş herşeydir nerdeyse. Aksini idda eden çok olur ama kimse aslında paspal birini istemez karşısında. Şık ve kıyafetinde kendini iyi hisseden insanı enerjisi farklı oluyor ve bu karşı tarafada yansıyor.

Yani benim ev giyimim de yok mesela eski bi kac pijama üstü hem dışarı çıkarken giydiğim hem evde giydiğim tshirtler

Nerde giyicem ki yani gün içinde iki çocukla evdeyim yada parkta kumaşı turu nasıl olucak elbisenin bilemediğim için isteyemeyorum da sanırım
Kırmızı elbise denince aklınıza abiyemi geliyor?
Mesela benim polo yaka, düz gayet spor dize kader kırmızı elbisem var, spor ayakkabılarla çok rahat oluyor, parktada giyilir bir kafede otururkende. Giymek isteyin yeterki

Emin olun bu boy ve bu kiloda olmak isteyen okadar kadın varki
Siz çok şanslısınız, ve eminim çokta güzelsinizdir
ufak ufak biyerlerden başlasınız kendinizi bulursunuz zaten
Çok heveslendim artık bu psikolojiden çıkmak istiyorum tabi bunlar yani böyle olmak kolay olmuyor çocukluk tramvalari, özdeğer eksikliği , ihmal edilmiş çocukluk .. bi çok şey çocukluktan geliyor sanırım mesela dışarda tüm gün oynadığım tozlu kıyafetlerle uyurdum ben kimse duş aldırıp pijama giydirme alışkanlığı kazandırmadı ki .. yani o yüzden bazı şeyler sanırım küçüklükte ..

Ahahaha gerçekten direk gözüme gelen abiye oldu yani iste sanırım konuya uzak olunca bakış açım da haliyle bu kadar oluyor

Yani benim ev giyimim de yok mesela eski bi kac pijama üstü hem dışarı çıkarken giydiğim hem evde giydiğim tshirtler
yanlış anlamayın ama okadar özenenin bir ve sizide kendinize bakmanız için teşvik eden bir eşiniz varken bu şekilde dolanmanız hiç hoş değil, bir kadın olarak beni çok rahatsız eder bu görüntü, bir erkeği düşünemedim

Nerde giyicem ki yani gün içinde iki çocukla evdeyim yada parkta kumaşı turu nasıl olucak elbisenin bilemediğim için isteyemeyorum da sanırım
Anladim hani nerde giyeceğim mantığı ile değil de penye kumaş elbiseler oluyor kısa veya uzun tercihinize göre hem rahat hem de sık altına beyaz bir spor ayakkabı ya da daha şık bir terlik yani neden olmasın inanın enerji çok önemli mesela saçlarınızı hep toplamayin bazen 10 dakika bile olsa biraz salin en azından bazen hafif bir makyaj ile çıkın parka etrafınızdaki anneleri gozlemleyin fikir alın. Örneğin saçlarınız uzun ve bakımı zor ise kısa daha kolay yıkama ve şekillenme suresi olan bir model tercih edin mesela bir küpe takın en basiti ufak değişiklikler sizi çok değiştirecek

Üzüldüm çocukluğunuz için.
Ama artık siz farkındasınız ve bu ruh halinden çıkıp kendi çocuklarınıza örnek olmalısınız bence

Biraz kendimi sevmeyi kendime bakmayı öğrenmem gerekiyor sanırım en basinda
Evet içinizden gelmiyor belliki kendinize özen göstermek. Size komik bir şey anlatayım geçenlerde evde biriken işleri yapmaya başlamadan önce yeni aldığım bir ruju sürdüm tüm evi toparladım eşim geldi ruj mu o dedi evet dedim :) O an çok iyi hissettim bazen arada kendi kendime makyaj yapıp oturuyorum evde benim de pek dışarı çıkma hevesim yok ben de bunu aşmaya çalışıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…