Ozellikle tecrübeli anneler yardım edebilir mi?

Size son kez yazayim. Izmir buyuksehir belediyesine basvurup sosyal yardim karti talep edebilirsiniz.
Ayrica bagli bulundugunuz ilce belediyesiyle gorusup evrak doldurup aninda bez ve mama alma durumunu araştırın. Genelde semt evleri uzerinden basvuru yapiliyor. Bebeklere yapilan yardimlarin gelirle alakasi yok. Hatta kadinlar icin yine gelirden bagimsiz olarak ped veriliyor.

Ayrica size ozelden attigim instagramdaki hanımefendiye ulasirsaniz bilgilerinizi teyit ederek yardim eder.
Çok çok sagolun

Allah razı olsun gerçekten şimdi bir kaç soru sorabilir miyim? Mesela un verme dediler ama ygurt corbasi Bebek maması gibi oluyor zaten buna koyulacak taş çatlasın bir kaşık un bunu yapip icirmemde ne gibi bir sakınca var? Tuz koymayacagim azıcık yağ sadece birde bunu da mı bı kasik vermeliyim zaten 3 kaşık versem doyacak en azından açlığı geçecek.
Bebek sahibi olmamanın üzerinden 6 yıl geçti, herkes elinden geldiğince en iyi şekilde beslemeye çalışır bebeğini çeşitli şeyler biz de denedik. Hatırladıklarım patlıcan son verilecek sebzelerdendi. Bal yine 1 yaş sonrası idi. Kıyma tavuk vb bunlar da (suyu ve kendisi iyice ezilecek kıvamda) 8. Aydan itibarendi sanırım. Ancak siz 7. Ayda imişsiniz yeni başlayacaksınız. Önce bebeğin alışması için ufak ufak haşlanmış sebzeler sulu meyvelerden başlayın maaşınız da gelince et sulu tavuk sulu çorbalar yapar içine un da atarsınız. Önümüzdeki aydan itibaren bir sorun yok. Ama yoksa yapabileceğiniz özel yiyecekler, bebeğinizin alerjisi vs yoksa tattırarak az az fazla çiğnenmeyecek şekilde verin. Blendıra gerek yök ama çatalla iyice ezilecek şekilde olsun.

Son düzenleme:
Sgk ile gorusmeniz lazim o konuyu. Dilekce verdiginiz tarihten itibaren toplu odeme de alırsınız. 1500tl nin aciklamasinda zaten "ölüm ayligi" 8baresi yer alir, eger o paraysa

Themiscan Themiscan bu konuya bi bakabilir misin. Sanirim siz sosyal hizmetlerde gorevliydiniz. Anne boşanmış bebek var 7 aylık mama tedariginde sikinti yaşıyormuş İzmir' de yaşadığını belirtti. Depremzede ve aile üyelerini de kaybettiğini söylüyor

Bebek sahibi olmamanın üzerinden 6 yıl geçti, herkes elinden geldiğince en iyi şekilde beslemeye çalışır bebeğini çeşitli şeyler biz de ki. Hatırladıklarım patlıcan son verilecek sebzelerdendi. Bal yine 1 yaş sonrası idi. Kıyma tavuk vb bunlar da (suyu ve kendisi iyice ezilecek kıvamda) 8. Aydan itibarendi sanırım. Ancak siz 7. Ayda imişsiniz yeni başlayacaksınız. Önce bebeğin alışması için ufak ufak haşlanmış sebzeler sulu meyvelerden başlayın maaşınız da gelince et sulu tavuk sulu çorbalar yapar içine un da atarsınız. Önümüzdeki aydan itibaren bir sorun yok. Ama yoksa yapabileceğiniz özel yiyecekler, bebeğinizin alerjisi vs yoksa tattırarak az az fazla çiğnenmeyecek şekilde verin. Blendıra gerek yök ama çatalla iyice ezilecek şekilde olsun.

Hiç gitmedim ama Menderes taraflarında 1 1bucuk saat vardır küçük yerler oralar😕

Size son kez yazayim. Izmir buyuksehir belediyesine basvurup sosyal yardim karti talep edebilirsiniz.
Ayrica bagli bulundugunuz ilce belediyesiyle gorusup evrak doldurup aninda bez ve mama alma durumunu araştırın. Genelde semt evleri uzerinden basvuru yapiliyor. Bebeklere yapilan yardimlarin gelirle alakasi yok. Hatta kadinlar icin yine gelirden bagimsiz olarak ped veriliyor.

Ayrica size ozelden attigim instagramdaki hanımefendiye ulasirsaniz bilgilerinizi teyit ederek yardim eder.
Bana nokta atışı yapacağım yer soyler misiniz bebeği bırakacağım kimse yok bebek arabası da yok direk anakucagina koyup gideceğim en hızlı yanıtı buyuksehir belediyesi mi verir?

Muhtemelen depremzede oldugunuz icin doktor yardimci olacaktir diyecegim ama olsa şimdiye olurdu baska bir doktora gitseniz, bebeginizin ozel bir durumu oldugunu teshis ederse (ki gelişim geriligi var) odenen bazi mamalar mevcut.

bunu mutlaka doktorunuzla gorusun.

Su sutu geri getirme isini de yazan arkadasla ozelden mesajlasin, boyle konunun icinde karisiyor, birbirinize cevap vermiyormussunuz gibi oluyor.

Ayrica köy yerindeymissiniz, cevrenizde tanimiyorsunuzdur ama bir sorusturun belki sut anne olacak bir anne vardir. Bir sorusturun.

Bu arada hanimlar, ben de bir 2 yas annesi olarak yazdiklarinizi okudugum icin bisey danisacagim, benim kizima sebze meyve karisik baslamistik ek gidaya ve su an sebze dusmani (yani hepsine degil ama cok secici) biz karisik basladigimiz icin mi sebze yemiyor bu cocuk?
Su an bi tane 50 gunluk bebegim var, ona da ayni hatayi yapmayim bana bi akil verin :) konu karismasin diyorsaniz mesajda atabilirsiniz.

G Gencanne00 bebelac canim

Muhtemelen depremzede oldugunuz icin doktor yardimci olacaktir diyecegim ama olsa şimdiye olurdu baska bir doktora gitseniz, bebeginizin ozel bir durumu oldugunu teshis ederse (ki gelişim geriligi var) odenen bazi mamalar mevcut.

bunu mutlaka doktorunuzla gorusun.

Su sutu geri getirme isini de yazan arkadasla ozelden mesajlasin, boyle konunun icinde karisiyor, birbirinize cevap vermiyormussunuz gibi oluyor.

Ayrica köy yerindeymissiniz, cevrenizde tanimiyorsunuzdur ama bir sorusturun belki sut anne olacak bir anne vardir. Bir sorusturun.

Bu arada hanimlar, ben de bir 2 yas annesi olarak yazdiklarinizi okudugum icin bisey danisacagim, benim kizima sebze meyve karisik baslamistik ek gidaya ve su an sebze dusmani (yani hepsine degil ama cok secici) biz karisik basladigimiz icin mi sebze yemiyor bu cocuk?
Su an bi tane 50 gunluk bebegim var, ona da ayni hatayi yapmayim bana bi akil verin :) konu karismasin diyorsaniz mesajda atabilirsiniz.

G Gencanne00 bebelac canim

Sorunuza yanit vereyim. Benim kizda et yemegine cok düştü bir ara. Bende hic zorlamadim hep et pişirdim birsure. Sonra bigun sebze pisirdim, onu yedi. Simdi yine karisik duzene geri döndük. Israrla onune sebze koyunca yemiyor 2 yaş bebeleri

Bana nokta atışı yapacağım yer soyler misiniz bebeği bırakacağım kimse yok bebek arabası da yok direk anakucagina koyup gideceğim en hızlı yanıtı buyuksehir belediyesi mi verir?

Buyuksehir belediyesine internetten basvurabilirsiniz. Ilce belediyeyede yuzyuze gorusmeye gidebilirsiniz

Bu linkten basvuru yapabilirsiniz. Ayrica;

Eklentiler

• Screenshot_20231011-003122_Free Adblocker Browser.jpg
    Screenshot_20231011-003122_Free Adblocker Browser.jpg
    82,2 KB · Görüntüleme: 22
Sorunuza yanit vereyim. Benim kizda et yemegine cok düştü bir ara. Bende hic zorlamadim hep et pişirdim birsure. Sonra bigun sebze pisirdim, onu yedi. Simdi yine karisik duzene geri döndük. Israrla onune sebze koyunca yemiyor 2 yaş bebeleri
Yani kan degerleri, kilosu falan cok iyi, sadece cok secici, burdakileri okuyunca buyuk bir hata yapmışım gibi hissettim. Gerci doktorumuz her randevuda beni teselli ediyor ama olsun. tesekkur ederim bu arada, konuyu dağıtmayım ben.

Yani kan degerleri, kilosu falan cok iyi, sadece cok secici, burdakileri okuyunca buyuk bir hata yapmışım gibi hissettim. Gerci doktorumuz her randevuda beni teselli ediyor ama olsun. tesekkur ederim bu arada, konuyu dağıtmayım ben.

Yemek konusunda ben hic sıkıntı yasamiyorum. Bu yuzden bisure ne istiyosa onu verin diyebilirim. Benim kiz 22 aylik, dün sebze yemek istemediyse bugun aynisini versem yine yemez. Hatirliyorlar. O yuzden sıkılana kadar et veriyorum 1 hafta falan. Sonra sebzeye dönüyoruz. Degerleri iyiyse cokta takmayin derim

Themiscan Themiscan bu konuya bi bakabilir misin. Sanirim siz sosyal hizmetlerde gorevliydiniz. Anne boşanmış bebek var 7 aylık mama tedariginde sikinti yaşıyormuş İzmir' de yaşadığını belirtti. Depremzede ve aile üyelerini de kaybettiğini söylüyor
Manisa da avukatım. İzmir bulunduğum yere yakın. Bir arkadaşlara sorayım nereden destek alabilir İzmir’de diye.
Nafakayla ilgili de sıkıntısı varmış. İcra takibi yapmış mı acaba konu sahibesi daha önce ?

Manisa da avukatım. İzmir bulunduğum yere yakın. Bir arkadaşlara sorayım nereden destek alabilir İzmir’de diye.
Nafakayla ilgili de sıkıntısı varmış. İcra takibi yapmış mı acaba konu sahibesi daha önce ?
İlk konuda bi kaç şey sormuştu fakat biz bebeğe yoğunlaştık birincil olarak. 😔 ilgilendiğiniz için çok teşekkürler. Gecenki konudan akkima siz geldiniz 😔

X