Ozellikle tecrübeli anneler yardım edebilir mi?

Avans istedim olumsuz oldu iki ogunluk mama var bir kaşık patates biraz yoğurt benim derdim bu gece yarın defiginize bakacagim
Meyve var mı şuan evde meyve sularindanda tattırabilirsin evde pirinç unun varsa onu yap zararli falan ama günü kurtarsin bi kac gün yemesinden bir sey olmaz

Evet 1500 TL yardimda aliyorum ama dediğim gibi bu ay hastane masrafımiz çok okdu birde bize bir dernek yardım ediyordu orası kapandi bez yardımı hiç gelmedi ama mama konusunda ettiler. Bugün yine gittim dilekçe yazdım ben beklerim de bebek beklemez gelse bile bu arada ne yapmam ne vere lazım bileyim dedim
Neden emzirme konusunu düşünmüyorsun? 2 sene bu çocuğa mama lazım. Ben senin yerinde olsam atlamıştım bu konunun üzerine.

Tatlım destekle ama gene az gelir günde 2 kere 1 yemek kaşığı versen o bebe gene doymaz. Yani bugün yarın biraz mama varsa elinde yogurtkada idare edersin ama ya sonrasi. Mamaya devam etmelisin
Avans istedim vermediler 1inde maaş alacagim bu süreçte bir şekilde çözüm bulacagim artık bilmiyorum telefon satsam 100 TL bile etmez ama ayarlayacagim biseyler.

Kusura bakmayın arkadaşlar ama maddi olarak uygun olmadığını söyleyen yalnız bir anneye organik bebek ürünleri önerileri havada uçuşmuş.

Bebeğiniz 7 aylık imiş. Özel bir hastalığı yok ise patates havuç kabak gibi sebzelerden başlayarak haşlayıp iyice ezip verebilirsiniz. Ezilebilen yumuşak meyvelerden (şeftali gibi) yine iyice ezip küçük küçük verebilirsiniz. Zaten tepkilerinden anlarsınız yavaş yavaş. Önemli olan ilk aşamada yumuşak kolay yutulabilir minik porsiyonlar vermek. Yoğurdu da verebilirsiniz. Bunları sırayla tattırıp yoğurtla karıştırıp verin.
Bu tadım süreci bir ay sürer zaten. Daha sonra tavuk sulu et sulu karışımlar için uygun döneme de gelmiş olacak. Siz de daha uygun olacaksınız o dönemde.

Kusura bakmayın arkadaşlar ama maddi olarak uygun olmadığını söyleyen yalnız bir anneye organik bebek ürünleri önerileri havada uçuşmuş.

Bebeğiniz 7 aylık imiş. Özel bir hastalığı yok ise patates havuç kabak gibi sebzelerden başlayarak haşlayıp iyice ezip verebilirsiniz. Ezilebilen yumuşak meyvelerden (şeftali gibi) yine iyice ezip küçük küçük verebilirsiniz. Zaten tepkilerinden anlarsınız yavaş yavaş. Önemli olan ilk aşamada yumuşak kolay yutulabilir minik porsiyonlar vermek. Yoğurdu da verebilirsiniz. Bunları sırayla tattırıp yoğurtla karıştırıp verin.
Bu tadım süreci bir ay sürer zaten. Daha sonra tavuk sulu et sulu karışımlar için uygun döneme de gelmiş olacak. Siz de daha uygun olacaksınız o dönemde.
Allah razı olsun gerçekten şimdi bir kaç soru sorabilir miyim? Mesela un verme dediler ama ygurt corbasi Bebek maması gibi oluyor zaten buna koyulacak taş çatlasın bir kaşık un bunu yapip icirmemde ne gibi bir sakınca var? Tuz koymayacagim azıcık yağ sadece birde bunu da mı bı kasik vermeliyim zaten 3 kaşık versem doyacak en azından açlığı geçecek.

Size son kez yazayim. Izmir buyuksehir belediyesine basvurup sosyal yardim karti talep edebilirsiniz.
Ayrica bagli bulundugunuz ilce belediyesiyle gorusup evrak doldurup aninda bez ve mama alma durumunu araştırın. Genelde semt evleri uzerinden basvuru yapiliyor. Bebeklere yapilan yardimlarin gelirle alakasi yok. Hatta kadinlar icin yine gelirden bagimsiz olarak ped veriliyor.

Ayrica size ozelden attigim instagramdaki hanımefendiye ulasirsaniz bilgilerinizi teyit ederek yardim eder.

Kendi ailemi depremde kaybettim bir çok akrabamla birlikte. Ben ise gitmiyorum bir anaokukuna yemek yapiyorum sabah kahvaktilik öğle ve ikindi servis gelip alıyor
Başın saolsun Allah sabır versin size, sen güclü bir annesin üstesinden geleceksin inşallah geçecek bu günlerde. En azindan evindesin bebeginlesin yol masrafin yok sigortanda varsa bebegin buyuyene kadar idare edersin biraz buyusun çorbalara falan gecti mi yemek işinde rahat edersin mamalar gercekten cok pahali

Arkadaş sütünü getirebiliriz. Yeniden emebilir demiş. Bu konuda karsılıksıksız yardım edicek ne kadar güzel. Bence bundam faydalanmalısın.
Undan birsey olmaz verebilirsin, parası olmayan annelere sütü yarı yarıya sulandırıp vermesi öneriliyor. Kan ilacı aile hekiminden iste ve düzenli kullan

X