Ozellikle Cocuk Baktiranlar ya da Bakanlar Yorum Yaparsa Sevinirim.

Neden iki bin diyosun ki? Haftada 55 saat az bir süre değil. Zaten 45 saat yasal olanı. Bu kadar ezdirmeyin kendinizi. Ki şu anda en makul aday sizsiniz anlattiklariniza göre. Çocuk bakım piyasasını bilmiyorum ama asgari üreten az ve haftalik çalışma saati fazla olan bir iş kabaca bakınca. 2 bin az diyorum.yarım gün krese verseler zaten çocuk başına bin TL den fazla. Neyse siz bilirsiniz.
Tesskkur ederim ama vereceklerini sanmiyorum. Ki acikcasi bu kadar bakmayin diyen insanlari da dusunuyorum. Belki de haklilar.

buradaki insanlara inanamıyorum gerçekten. elbette ülkenin şartları, insanların emeğe bakış açısı kötü, o yüzden normalde bu işin karşılığında hak ettiğiniz parayı maalesef alamazsınız ama 1500 tl'de şaka gibi olur.

Bence 2500 şehir faktörünü de göz önünde bulundurmak gerekirse. ama siz yarım güne 900 alıyorsanız mümkün değil bu parayı düşünmüyorlardır.
Yarim gun tek cocuk o para ama.

Asgari ücretten az verilmesi sorun artı sigorta yapılmalı ama kim takıyor bunu maaşımı bakıcıya mı vericem oluyor e o zaman çıkıp evde kendin bakıcaksın kimsenin hakkını yemeye hakkı yok ama kanun hak hukuk tanımaz kaynıyor ülkemizde .
Kreşe verseler en kötü şuan servisti bakım ücretiydi 1500-2000i buluyor bunu 2 ile çarpınca rakamlar değişiyor.
Konu sahibi sizde para için yapmaya devam etmeyin bu işi lütfen mutlu değilsiniz ve severek yapmıyorsunuz sabrınız ve sinirleriniz yıpranmış umarım başka bir iş bulur da çıkarsınız.

En gec eylulde cikacagimi biliyorlar. Bastira bastira soyluyorum her defasinda . O lafimin arkasindayim nedenini de aciklayayim. Bir gun kardesinin sacini yakmaya calisti (ailesi varken) annesinin is telefonunu saklayip bulamadan ise gitmesini sagliyor (oyun ona kalsin diye), baligi lavaboya atmis, kardesinin dis macununu tuvalete batirmis, kardesinin uzerine ayna devirdi (dusunemeyevek kadar salal biri degil) yemekleri cope atiyor, sutu lavaboya dokuyor, bir gun fare olusunu bulup sokakta eve getirmis kardesinin yatagina koymus... vs vs... bide bunlar yetmezmis gibi herseye donup bagirarak cevap veriyor bende sabirla iste kitap okusun, ders calissin modundayim ve soyledigiminde arkasindayim gercekten kendi cocugum olsa bu kadar sabirli olmazdim.
Anne görmüyor mu bunları?
Normal yyaramazlıklar değil bence bunlar.
Bir pedagogdan yardm almalı.
biseye tepki veriyor bence çocuk.

Asgari ücretten az verilmesi sorun artı sigorta yapılmalı ama kim takıyor bunu maaşımı bakıcıya mı vericem oluyor e o zaman çıkıp evde kendin bakıcaksın kimsenin hakkını yemeye hakkı yok ama kanun hak hukuk tanımaz kaynıyor ülkemizde .
Kreşe verseler en kötü şuan servisti bakım ücretiydi 1500-2000i buluyor bunu 2 ile çarpınca rakamlar değişiyor.
Konu sahibi sizde para için yapmaya devam etmeyin bu işi lütfen mutlu değilsiniz ve severek yapmıyorsunuz sabrınız ve sinirleriniz yıpranmış umarım başka bir iş bulur da çıkarsınız.
Aynen ben de böyle düşünüyorum. Asgari ucret bile değil sigorta yok yol yok. Yok maasimin hepsini mi vereyim? E böyle diyen kişi maaşı günü gününe yatıyor.sigortası maaşına göre yatıyor.yol yemek yardımı var o var bu var.ee başkasına gelince maasimi ona mi vercem???? Pes ya pes yani

Sabahlari yuruyuse cikar, parka gider. Sonra gelip ders calisir kitap okur bunlari sorunsuz yaptiysak aksam voleybol oynar ya da kart oyunu falan oynardik. Ama acikcasi son 10 gundur gercekten sabrimin zorlandigini hissediyorum. Hani olaylari aksam dusjnuyorum bazen otizmli olsa ya da 3 4 yasinda yaptigi seyin kotu oldugunu bilmeden yapsa sikinti yok ama kiz acik acik kardesini istemedigini belirttigi anlar var ve bu surecte yaptigi herseyin ona zarae verecegini biliyor ama cok enteresan an geliyor sahipleniyorda. Cocuk diyorum bazen sonra tekrar benzeri kotuluk yapinca ister istemez sinirleniyorum.

Aynen ben de böyle düşünüyorum. Asgari ucret bile değil sigorta yok yol yok. Yok maasimin hepsini mi vereyim? E böyle diyen kişi maaşı günü gününe yatıyor.sigortası maaşına göre yatıyor.yol yemek yardımı var o var bu var.ee başkasına gelince maasimi ona mi vercem???? Pes ya pes yani
Aynen öyle kendinin 1 gün eksik yatsa sigortası söylenir hakkıdır ama evde çalışan daha mı az kıymetli onun yaptığı iş değil mi ? Emek hırsızlığına hiç gerek yok :)

Ben kardeşimin kızını gecen kresden almaya gittim.
Çocuklardan biri 4 yasında falan dusmus dizi kanamış,öğretmen krem sürmeye getirmiş mudur odasına.
Gayet rahat dusmus dedi verdi içeri,cocuk tabi kıyamet sekilde ağlıyor.
Erkek çocuk.
Öğretmen dondu gayet soğuk kanlı,tamam X abartma bukadr ağlanacak bisey yok dedi gitti.
Hani orda öğretmen sarılacak,sakinlestirecek falan diye bekledim:)
O cok buyuk buyuk kurumlarda da kus kondrmuyorlarmıs eğitimciler yanı:)
Guzel bakıyorsunuz bence 2 çocuk 2500 den aşağı tatmin etmez yanı.

Ben kardeşimin kızını gecen kresden almaya gittim.
Çocuklardan biri 4 yasında falan dusmus dizi kanamış,öğretmen krem sürmeye getirmiş mudur odasına.
Gayet rahat dusmus dedi verdi içeri,cocuk tabi kıyamet sekilde ağlıyor.
Erkek çocuk.
Öğretmen dondu gayet soğuk kanlı,tamam X abartma bukadr ağlanacak bisey yok dedi gitti.
Hani orda öğretmen sarılacak,sakinlestirecek falan diye bekledim:)
O cok buyuk buyuk kurumlarda da kus kondrmuyorlarmıs eğitimciler yanı:)
Guzel bakıyorsunuz bence 2 çocuk 2500 den aşağı tatmin etmez yanı.
Ya soyle diyeyim sabah odasinin kapisini kilitlemis ki kapilarin anahtari yok daha onceden kilitli kapiyi ters yonden kapatti diremedik cilingir geldi eve. Neyse uyardim kilitleme diye dondu bagirdi cevap verdi. Uyardim. Ki gercekten sabahtan beri sinirden agliyorum. Istemsizce gozumden yas akiyor. Konuyu o spordayken acmistim simdi cikiyoruz soyunma odasinin kapisini kilitlemis ve acamamis icerde kaldi yarim saat!!! Bak.dedim sabah seni uyardim. Hala tavri ayni ama.

Sabahlari yuruyuse cikar, parka gider. Sonra gelip ders calisir kitap okur bunlari sorunsuz yaptiysak aksam voleybol oynar ya da kart oyunu falan oynardik. Ama acikcasi son 10 gundur gercekten sabrimin zorlandigini hissediyorum. Hani olaylari aksam dusjnuyorum bazen otizmli olsa ya da 3 4 yasinda yaptigi seyin kotu oldugunu bilmeden yapsa sikinti yok ama kiz acik acik kardesini istemedigini belirttigi anlar var ve bu surecte yaptigi herseyin ona zarae verecegini biliyor ama cok enteresan an geliyor sahipleniyorda. Cocuk diyorum bazen sonra tekrar benzeri kotuluk yapinca ister istemez sinirleniyorum.

Yaş farkı az olduğu ve farklı cinsiyetler olduğu için çocukların bu dönemlerinde bu tür zıtlaşmalar çatışmalar yaşanabilir. Kavga ederler 5 dk sonra birşey olmamış gibi sarılırlar kendi eziyet eder ama başkasına birşey dedirtmez sahiplenirler. Çocuk dünyası anlık duygularla biçimleniyor malesef.
Bu abartılı davranış biçimlerinde ki tutumun nedeni aileden yeterli ilgiyi göremedikleri için, sizin de belirttiğiniz gibi habire bakıcı değiştiği için disiplin ve psikolojik problemleri olabilir.
Çocuk yapıp 3-5 kuruşa baktırmaya çalışıcaklarına çocuklarıyla ilgilenip bir uzmana götürsünler siz de başka bir iş bulun o çocuklara da yazık böyle.

Benim tanıdığım bir kaç kişi tezgahtarlık yapıyor, haftada bir gün izin ve gece 10 lara kadar aldıkları maaş asgari ücret; lütfen abartmayalım ben devlet memuruyum sizlerin söylediğine göre maaşımı komple bakıcıya vermem gerek. ....
[/QUOTE
Bakıcınıza asgari ücretin altında veriyorsanız hak yiyorsunuz zaten.

Ya soyle diyeyim sabah odasinin kapisini kilitlemis ki kapilarin anahtari yok daha onceden kilitli kapiyi ters yonden kapatti diremedik cilingir geldi eve. Neyse uyardim kilitleme diye dondu bagirdi cevap verdi. Uyardim. Ki gercekten sabahtan beri sinirden agliyorum. Istemsizce gozumden yas akiyor. Konuyu o spordayken acmistim simdi cikiyoruz soyunma odasinin kapisini kilitlemis ve acamamis icerde kaldi yarim saat!!! Bak.dedim sabah seni uyardim. Hala tavri ayni ama.
Ay cok fena..
Anne keşke görüp önlem alsa..

Ya annesi
Yaş farkı az olduğu ve farklı cinsiyetler olduğu için çocukların bu dönemlerinde bu tür zıtlaşmalar çatışmalar yaşanabilir. Kavga ederler 5 dk sonra birşey olmamış gibi sarılırlar kendi eziyet eder ama başkasına birşey dedirtmez sahiplenirler. Çocuk dünyası anlık duygularla biçimleniyor malesef.
Bu abartılı davranış biçimlerinde ki tutumun nedeni aileden yeterli ilgiyi göremedikleri için, sizin de belirttiğiniz gibi habire bakıcı değiştiği için disiplin ve psikolojik problemleri olabilir.
Çocuk yapıp 3-5 kuruşa baktırmaya çalışıcaklarına çocuklarıyla ilgilenip bir uzmana götürsünler siz de başka bir iş bulun o çocuklara da yazık böyle.
Is ilanlarina bakmaya basladim. Tesekkur ederim yorumunuz icin.

Baskasinin cocuguna oyle degilim tabiki, hatta sabrima ve tavrima annesi bile sasiriyor. Ama ben mesela cocuk yapmak istemiyorum artik cunku kendi cocuguma bu kadar sabirli olamayacagimi ve haksizlik yapacagimi biliyorum. Birde bu birikim sizce oyle davransam cocuklar beni sever mi? Annesi her firsatta seni cok seviyorlar diyor.
söyleminiz bana hOş gelmedi. kendi çocuğunuz veya bir başkasının Kİ farketmez

X