Ozellikle Cocuk Baktiranlar ya da Bakanlar Yorum Yaparsa Sevinirim.

Bence siz çocuk falan bakmayın paraya ihtiyacınız varsa başka işlere yonelin .. görünen o ki sabrinizin bittiği noktada tokadı patlayacaksınız.. her çocuk özeldir bir çocuğun hiperaktif olması yaramaz olması farklı şeyler yapması onun dayağı hakettiği anlamına gelmez .. dayak eşeğe bile atılmaz çocuk işi sabır ve sevgi işidir

Yerinizde olsam 5000 de verseler yapmam
İki çocukla yok doktora, yok denize aile de bayağı rahat anlaşılan
Evin yakınında bir parka falan gidilebilir de in bin otobüsler, yollar ben olsam yapmazdım, çocuğa yaramaz , kendi çocuğum olsa bu kadar tahammül etmem dediniz diye gelen tepkileri görüyorsunuz, başınıza bir iş gelse aile ben rahat davrandım demez, kör ölür badem gözlü olur, bu konuları iyice netleştirin bence
Haklisiniz ama konu acarken elestiriyi goze aldim ki cocuklarin yaptiklarini soyluyorum kimse donup ona boyle cocuk mu olur demiyor. Insanlar koca konu icinden bir cumleyi secip burdan vuralim.modundalar ona takilmiyorum. Gelelim diger meseleye ben gecen yaz baktim sonra biraktim 3 ay kadar o 3 ayda 3 bakici degismis biri bacagini kirmis digeri zaturre olmus. En son doktora giderken 20 dk annesi geldi doktor ilk defa ikisini de bu kadar iyi goruyorum. Kilo boy her sey mukemmel disler harika falan dedi. Hani tablo yapiyorum boyle dis fircalamaya kitap okumaya vs. Spora da dolmusla gidip geliyoruz. Bir sekilde dayaniyorum ama dedigim gibi aldigim ucret tatmin etmeyince bunaltici oluyor.

Merhabalar...
Daha once konu acmistim maddi yonden biraz sikintili oldugum bir donem. Ve ben cocuk bakiyorum. Pazarlik yapamam oyle bir ozelligim hic olmadi ne yazikki. Ama su aralar cidden cok sikilip bunaldigimi hissediyorum. Bu ay tam gun oldu gecen kadin bana sordu ama aklimda bir fiyat yoktu bisey diyemedim. Kadina biraksam kesinlikle ölü bir fiyat verecek eminim ki cokta iyi biri cok seviyorum ama hakkimi alamazsam verimli olmayacagimi da dusunuyorum.
Simdi anlatayim 2 cocuk var biri 8 digeri 5 yasinda ikisi de anlasamiyorlar surekli kavga halindeler. Surekli ciglik atma bagiris cagiris ki buyugu kendi cocugum olsa gercekten bu tavirlarina saglam bir sopa yerdi (kesinlikle cok sabirli biriyim). Ailede cocuklarin farkinda ki benden sonra bakici dayanmamis (bir donem cikmistim) Haftada uc gun cocuklardan birini spora goturuyorum. Digeriyle de ugrasiyorum orda. Onun disinda ev isi vs istemediler ki karismam da ama cocuklari banyo yaptiriyorum temizlikleribi dislerini kontrol ediyorum kac defa doktora da ben goturdum. Baska kimse bunlarla ugrasmaz. Bunun disinda seyi inkar edemem evde ne varsa ye sende ic sende diyorlar arada kart para birakip disarda yiyin sana da degisiklik olur diyorlar. Sinema vs goturuyorum.Sabah 7.30 aksam 18.30 arasi burdayim. Su ana kadar daha sabirliydim ama son zamanlarda sabrim kalmadi farkindayim ama bir sekilde dayanmaya calisiyorum. Sizce ucret ne olmali bu durumda? Ya da kadin daha asagida bir rakam teklif ederse nasil bir konusma yapmaliyim.
asgari ücret+ ssk ve yol parası olmalı..

Bence siz çocuk falan bakmayın paraya ihtiyacınız varsa başka işlere yonelin .. görünen o ki sabrinizin bittiği noktada tokadı patlayacaksınız.. her çocuk özeldir bir çocuğun hiperaktif olması yaramaz olması farklı şeyler yapması onun dayağı hakettiği anlamına gelmez .. dayak eşeğe bile atılmaz çocuk işi sabır ve sevgi işidir
Sinirlendigim zaman kendimi sakinlestirmeyi biliyorum bir cocuga tokat attigim zaman cekecegim vicdan azabini da tahmin edebiliyorum ama yine de tavsiyeniz icin tesekkur ederim.

Haklisiniz ama konu acarken elestiriyi goze aldim ki cocuklarin yaptiklarini soyluyorum kimse donup ona boyle cocuk mu olur demiyor. Insanlar koca konu icinden bir cumleyi secip burdan vuralim.modundalar ona takilmiyorum. Gelelim diger meseleye ben gecen yaz baktim sonra biraktim 3 ay kadar o 3 ayda 3 bakici degismis biri bacagini kirmis digeri zaturre olmus. En son doktora giderken 20 dk annesi geldi doktor ilk defa ikisini de bu kadar iyi goruyorum. Kilo boy her sey mukemmel disler harika falan dedi. Hani tablo yapiyorum boyle dis fircalamaya kitap okumaya vs. Spora da dolmusla gidip geliyoruz. Bir sekilde dayaniyorum ama dedigim gibi aldigim ucret tatmin etmeyince bunaltici oluyor.

valla annesi babası çocuğa her şeyi söyler de siz dersiniz kabahatli olursunuz
bakıcıların zaten çoğu tuhaf insanlar arkadaşımınkilerden biliyorum
hepsi fix bir yerini kırar gelmez, zatüree olur, bişey olur yani...
sanırsın ortopedistlerin en iyi müşterisi bakıcılar :KK70:
kendileri olmasa kocaları hasta olur... yani iyi bakıcı bulmak çooooooook zor
hele izmir daha da ufak şehir

inanın aynı maaşa başka birinin hem de tek çocuğuna bakarsınız kafanız rahat olur.

Haftasonu 2 gün tatilseniz, 2 çocuk bebek değiller. 1500 düşünüyorlardır. Hfta sonu ctesi dahilse 2000 olsun. Aile madden çok iyi durumda ve cimrilik yapıyorsa farklı, zor yetiriyorlar da mecburen baktırıyorlarsa farklı

Haftasonu 2 gün tatilseniz, 2 çocuk bebek değiller. 1500 düşünüyorlardır. Hfta sonu ctesi dahilse 2000 olsun. Aile madden çok iyi durumda ve cimrilik yapıyorsa farklı, zor yetiriyorlar da mecburen baktırıyorlarsa farklı

zor yettirdiklerini de sanmıyorum
yok spora götür, yok denize götür.
ay keşke istanbulda olsanız inanın çocuğumu olunca size emanet ederdim :KK36:

valla annesi babası çocuğa her şeyi söyler de siz dersiniz kabahatli olursunuz
bakıcıların zaten çoğu tuhaf insanlar arkadaşımınkilerden biliyorum
hepsi fix bir yerini kırar gelmez, zatüree olur, bişey olur yani...
sanırsın ortopedistlerin en iyi müşterisi bakıcılar :KK70:
kendileri olmasa kocaları hasta olur... yani iyi bakıcı bulmak çooooooook zor
hele izmir daha da ufak şehir

inanın aynı maaşa başka birinin hem de tek çocuğuna bakarsınız kafanız rahat olur.
Ya bunda soyle bir guzellik var anne baba ya da anaanne evde olsa bile kurallarimi esnetmiyorlar. Cocuklari seviyorum bide kiz cocugu onun cekiciligi var biraz da kavga etmeseler anlassalar otururum yine sesimi cikarmam ama son 2 haftadir surekli eve bas agrisiyla gidiyorum. Ve gider gitmez uyuyorum.

zor yettirdiklerini de sanmıyorum
yok spora götür, yok denize götür.
ay keşke istanbulda olsanız inanın çocuğumu olunca size emanet ederdim :KK36:
Tesekkur ederim bu kadar elestiri arasinda yorumunuz ilac gibi geldi.
Ya asil meslegim ogretmenlik ki aslinda cocuklari cok sever hatta tapardim bu aralar sabah cocuk bak aksam yegen bak birde dedigim gibi buyuk cocuk cok normal degil. Hani bunu ben degil eve temizlige gelen kisi de soyluyor bir gun yarim gun izin aldim kadin lutfen uyut git diye yalvardi resmen.

1500e bakacagimi sanmiyorum. Aile cok iyi durumda eve 10000den asagi girdigini sanmiyorum.

Bebekten beterler bu arada diyorum ya 10 dakika yanlarindan ayrilsam birinin bi yerinde cizik oluyor. Benden once gelen kadin odasina kilitlemis kadini isten cikarmalaeri lazim mantiken sadece uyarmislar.

insanlara çok kolay geliyor çocuk bakmak sanırım
ayrıyetten sopalık lafına takılmak da yersiz, arkadaşlarım da hem de kendi çocukları için arada diyor öyle de duyan da sanacak pata küte çocuk dövüyoruz.
neyse büyük çocuk çok da kolay değil hele böyle özel istekler de varsa.
diyorum ya 2020 -bari asgari ücret versinler- ya da başka bir aileye bakın.

1500e bakacagimi sanmiyorum. Aile cok iyi durumda eve 10000den asagi girdigini sanmiyorum.
En iyisini kendin bilirsin tabii. Sonrasında çalılacağın yeri ayarlayıp öyle çık. Yıllar önce çok iyi bir işim vardı, keşke bizimle çalışsan diye bir çok teklif alırdım. Tartıltığım bir gün işi bıraktım nasılsa çok teklif var diye. Tık yok kimseden. 21yıl oldu başka işe girmedim:)))))

En iyisini kendin bilirsin tabii. Sonrasında çalılacağın yeri ayarlayıp öyle çık. Yıllar önce çok iyi bir işim vardı, keşke bizimle çalışsan diye bir çok teklif alırdım. Tartıltığım bir gün işi bıraktım nasılsa çok teklif var diye. Tık yok kimseden. 21yıl oldu başka işe girmedim:)))))
Bu durumu iyi bilirim. Ama onlara yeni bakici bulmak icin zaman tanirim o arada da bende is ararim.

X