Özel okul ve pandemi

Biz de sizin bildiğiniz kadar biliyoruz aslında. Eğitim kadrosu buna dahil...
An be an yaşayıp göreceğiz neler olacağını...
Ama özel okula yazdırayım deyip işin içinden çıkmak ruhunu rahatlatmak doğru değil. Kendini düşündüğün kadar çocuğu düşünmelisin. Özel okullar 1. sınıftan itibaren İngilizce görmeye başladı. Siz bu açığı kapatabilecek durumda mısınız? Yoksa başka bir sorunla yüz yüze geleceksiniz.

Kayıp değildir bence evden de
Şekle
Evden desgeklenip degisik kaynaklardan sorular görürse hic te kayıp olmaz .Bu sene sıkı çalışıp özel okul.bursluluk sınavlarına da hazırlanabilir, gerçi çoğu çok fazla vermiyor ama %40 %50 alsa elinizi epey rahatlatır.
Benimki de 5.sinifa geçti gecen baharda bursluluk sınavlarına girdi indirim alamasa gonderemeyecektim. Bu şekilde ilerleyebilirsiniz .hepimize kolay bi sene olsun inşallah

Burs kazanırdı ben kronik hasta olduğumdan sınavlara sokmadım. Bu sene aşılıyız girecek sınavlara . Veren oldu glrmeden de yüzde 25 . Okul uzaktı istemedik

Öğrenci devletteki dersine katilmadiysa bu devlet okulunun suçu mu?
Mebin yoklamayi zorunlu kilmamasi.
Öğrenci kendi iç disiplinini saglamadiysa velide kontrol etmiyorsa bunun özel ve devletle alakali olduğunu düşünmüyorum.
Yeğenim 9 yaşında devlete gidiyor hiçbir canlı saatini kaçırmadı .
Çocuk kendi ayarlayip hadi ben gidiyorum dersim var diye gidiyor.
Şuan bile hafızayla matematik vs tarzı online egitimi var hala saatini kaçırmaz.
Devlette öğretmen o canlı saatte dersinde oluyor mu oluyor gelmiyorsa bunuda öğrenci ve ailesi düşünecek.

Öğretmen değil ilkokul öğrencisi velisiyim. Kızım özel okulda (her şehirde bir çok şubesi olan bir okul). Yüzyüze eğitime geçildiği dönemlerde 4 gün gidildiği de oldu 2 gün gidildiği de. Çoğunlukla 4 gündü. Bakanlık izni olduğu söylendi. 2 günlük olduğu dönemde filyasyonda sıkıntı yaşanması neden gösterildi. Online da da yüzyüze eğitimde de dersler 9’dan 15:30’a kadar devam ediyordu. Başka okullara giden çocukları olan arkadaşlarım da var, onlar da böyle eğitim veren vardı. Yazan arkadaşın reklam amacıyla böyle yazdığını düşünmüyorum. Devlet okullarında online eğitimin öğretmenin özverisine bağlı olduğunu düşünüyorum. Biz akademik olarak eksik kalmadık. Evde özellikle de ilgilenmemiz gerekmedi. Devlet özel ayırmaksızın çocuğunun geride kaldığını düşünen arkadaşlarım var.

evet haklısınız, farklı şeyler söylemiyoruz zaten. kimi devlet okulları proje okulları olmaları veya şehir merkezinde olmaları veya idarecilerinin üst kademelerle bağlantıları sayesinde kaynak açısından daha şanslı. devlet okullarında bile bir standarttan söz etmek mümkün değil bu anlamda. o yüzden gene dediğim gibi iş okulda bitiyor özel devlet fark etmeksizin. benim herhangi bir zorunluluğum olmamasına rağmen her öğrencimin ders takibini tek tek yaptım, online derslerde devamsızlığı olanlarla birebir iletişime geçtim, sıkıntılarını elimden geldiğince çözmeye çalıştım ve idarem de bu konuda destekledi. Desteklemese elbette daha zor olurdu ama gene de elimden geleni yapardım. Ama sırf adı özel okul diye her okul bu işi layığıyla yürütemiyor. Bunun farkına varmak gerek kurum seçerken. Konu sahibi özel mi devlet mi diyor ama hangi özel okul hangi devlet okulundan bahsediyoruz onlar önemli. Benim oturduğum ilçedeki devlet ilkokullarına çok büyük talep var mesela her yerden veliler geliyor kayıt ettirebilmek için uğraşıyorlar. İnşallah yüz yüze eğitim kesintiye uğramaz da bir takım eşitsizlikler en aza indirgenebilir. Göreceğiz...

Ay hocam konuşulacak ve umutsuz olduğumuz o kadar şey var ki.
Gördüğüm istisnasız her çocuk yurt dışı planları yapıyor geleceği için.
Kızım bu sene üniversite sınavına girdi
Beklediğini olmasa da meslek olarak istediği alternatifi kazandı çok şükür
Ona her ne kadar belli etmesem de mesleğini yapabilme konusunda umudum yok
Her sene binlerce mezun veriyor üniversiteler
Şanslı ve kendisine donanım katan bir yerden tutunuyor

Bu sene 1.200.000 öğrenci barajı bile geçememiş. Ne kadar vahim değil mi?
Geçende dershanede ki rehber öğretmenle konuşuyoruz, ÖSYM tarihinin en zor sınavıydı dedi
Pandemi var, yüz yüze eğitim iki senedir sekteye uğramış, sınava girecek öğrenci yığılması var.
Ve ÖSYM tarihinin en zor sınavını yapıyor. Neden?
Neden onca çocuğun hevesi, hayali, motivasyonu kırılsın?
Şimdi de baraj puanı düşürüldü?
Özel üniversitelerin kontenjan açığı için yapıldığını düşündürdü bana bu gelişme
Yoksa 140-180 bin puan alan öğrenci hangi gelecek vaat eden bölüme girebilir ki.
Forum konusu değil belki ama içim şişti artık ülkemin gündemi yüzünden.

Oğlum kurumsal bir özel okul gruplarindan birinde ,bu yıl 2.sınıfa geçti .1.sinifi cok verimli şekilde geçirdik biraz da biz destek olduk tabi ki ve ok haftanın 4 günü açıktı Eylül -Kasım arası sürekli gitti ki devlet okullarının kapalı olduğu zaman dilimiydi.Kasimda ara dönemden sonra Şubat ara tatile kadar kapalıydı sonra yine 4 gün açık şekilde devam etti.İsteyen online isteyen yüzyüze gitti.Ders takibi açısından da özel okulu tavsiye ederim . Paranız boşa gitmiyor.

Eşim özelde öğretmen 5 gün boyunca dersleri vardı hatta h.sonlari sınav öğrencileri için ayrıca kursları devam ediyordu

Hanımlar belli başlı hassas konular var, mesela içerikte eğitim, öğretmen, aşı vs olunca hiç şaşmıyor tartışma çıkıyor, rica ediyorum üsluplarınıza dikkat edin, polemiğe girmeyin ve siyasi içerik sayılabilecek yorumlar yazmayın.

Umarım okullar tamamen açılır ve hiç kapanmaz.Aşı olmayan öğretmenler de ya mecbur tutulsun ya da ücretsiz izne çıksın,çok korkan da öğrencisini göndermesin madem çok biliyorlar evden eğitime de devam edebilirler.
Aşı olmayanların keyfi yüzünden ne okulların kapanmasına ne de her sene sürekli aşı olmaya gönlüm var.Aşı olmayanların canı kıymetli vücutlarına bilmedikleri maddeleri almasınlar! ama biz sürekli aşı olalım öyle miBiz de aşı olmaya bayılmıyoruz bir an önce herkes sorumlu davransın şu salgın bitsin istiyoruz.
Bir buçuk yıldır öğrenciler ekran başında mahvoldu aşı olmayanlar yüzünden okullar açılmazsa hakkımı ne MEB çalışanlarına ne de aşı olmayan duyarsızlara helal etmiyorum

Pandemi koşullarında özel okulların online eğitimleri çok daha sıkı bir şekilde uygulanıyor.
aksine eba başında uyuklayacağına aktif olarak sıkı tedbirlerle eğitim görmesinin daha önemli olacağını düşünüyorum.

Hayır özel okul olunca ben kenara çekilmeyi düşünmüyorum, tabi ki yine çocuğumu destekleyeceğim, destekledim de zaten hep.
Kızım da başarılı Bi çocuk ama kendi haline bırakmadım tabi ki onu, ben de üstüme düşeni fazlasıyla yaptım ve çok şükür güzel idare ettik pandemide.
Açığımız tabi ki olacaktır ama yine elimden geleni yapacağım

Sağlık bakanı açıklama yapmış bide, bu yıl 100bin bile olsa vakalar okullar açık kalacakmış. Aç kapa yapmayacaklarmış çünkü aşı var artık demiş. İnşallah öyle olur gerçekten de

Ögretim üyesinde Demet Akalın kafası var te Allahım

Ortaokul kademesinde neredeyse 1.5 yıl yüzyüze eğitim olmadı. Tam kapanma uygulandı. Online dersler devam etti. En bilinen kurumsal özel okuldan bahsediyorum. Ücret de hicbir indirime gidilmeden talep edildi.
Bu sene devlete aldım ben çocuğumu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…