Özel okul ve pandemi

Kişisel saldırı falan yok. Hangi okullar merak ediyorum çünkü sadece burda okuyorum bunu. Bu mesajı gören başka veliler de yazabilir yani özelde okuyan çocukları hangi okullara gittiler dört beş gün haftada..
Açık olan okul vardı ki her gün gitti öğrenciler. Ceza yediler ama yüne de açtılar okulu. Kuzenim o okulun öğretmeni oradan biliyorum özelden yazabilirim size hangis olduğunu

Açık olan okul vardı ki her gün gitti öğrenciler. Ceza yediler ama yüne de açtılar okulu. Kuzenim o okulun öğretmeni oradan biliyorum özelden yazabilirim size hangis olduğunu
Evet lütfen yaZar mısınız...

Doğa, ted, bahçeşehir ve tevfik fikret lisesinde dört beş gün gidilmedi. Devletteki uygulamalar geçerliydi. Amiral gemisi bunlar özel sektörde. Hangi okul gitti mesela gerçekten çok merak ediyorum
Kızlarımın gittiği ilkokulda (özel) haftada 4 gün, çarşamba hariç, yüz yüze eğitim verdi. Okulların açık olduğu dönem.
Ekleme yapayım: çarşamba günleri okul temizlendiği içinde boş geçmedi, online eğitim yapıldı.

Son düzenleme:
Oğlum lise 10. sınıf öğrencisi.
Geçen senede okullar açılmayacak muhabbeti vardı. Eşimde boşuna ödeme yapacağız diye düşündü.
Ama ben devlet okulu istemedim
Tam tersi yüz yüze eğitimden uzakken hiç değilse online eğitim daha iyi olsun kanaatindeydim
İnanın öyle de oldu

Her gün 9-15 dersleri vardı, çocuğun gidişatı ile ilgili sık sık bilgilendirildik
Ödev kontrolleri yapıldı, yapılmayanlar sisteme işlendi rahatlıkla takip edebildik
Girmediği derslerde hemen geri bildirim aldık (ben çalışıyorum takip edemiyordum)
Devlet okuluna giden çok yakın tanıdıklarımız var
Onların durumu ile karşılaştırdığımda eğitim/takip/adaptasyon anlamında çok daha iyi geçti geçen senemiz

Ama 2.sınıf öğrencisi olsaydı belki fikrim değişebilirdi.
Morpa kampüs, doping hafıza tarzı yerlerden destek almak yeterli olabilir diye düşünebilirdim.

Doğa, ted, bahçeşehir ve tevfik fikret lisesinde dört beş gün gidilmedi. Devletteki uygulamalar geçerliydi. Amiral gemisi bunlar özel sektörde. Hangi okul gitti mesela gerçekten çok merak ediyorum

Benim oğlan gitti. Tabiki okul ismi vermeyeceğim ama okullar açıldığında büyük oğlum devlet lisesinde o 2 gün giderken küçük oğlum özel ilkokulda o çarşamba hariç 4 gün gitti.

Merhaba hanımlar bu yıl okullar açılacak mı sizce, aramızda öğretmen olup bu konuyu daha yakından bilenler vardır belki.
Geçen yıl Devlet okulları açılıp kapandığında bile özel okullar açık mıydı, 2gün yerine 4 ya da 5 tam gün mü gidiyorlardı, bilginiz varsa benimle paylaşırsanız mutlu olurum.
Bu yıl ilkokul 2.sınıfa gidecek kızımı özel okula yazdırmak istiyorum ama uzaktan eğitime dönüş yapılıp bilgisayar karşısından ben bir şeyleri öğreteceksem de o kadar parayı da boşa dökmek istemiyorum çünkü geri de alamıyoruz bildiğim kadarıyla.
Okuyan,fikir veren, yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler ❣️❣️❣️
Bence online olacak bile olsa hata en çok ozaman özel okulu tercih edin.
Pandemi başladığından beri ufak tefek aksaklıklar dışında eğitim hiç aksamadı. Öğretmenler çok özverili çalıştı. Hiç birinin hakkını yiyemem. Çocuklar ekran başında sıkıldımı, evet hemde çok. Sosyal ortamdan uzak kaldılar tabiki ama ders anlamında çok iyi gittiler.
Komşumun Devlet okulu birinci sınıfa giden kızıyla kıyaslıyorum, öyle çok verimli bir yıl geçiremedi. Bugün canı istemedi girmedi derse, bugün canı sıkıldı erken çıktı dersden diye anlatıyordu annesi...

Kızlarımın gittiği ilkokulda (özel) haftada 4 gün, çarşamba hariç, yüz yüze eğitim verdi. Okulların açık olduğu dönem.
Ekleme yapayım: çarşamba günleri okul temizlendiği içinde boş geçmedi, online eğitim yapıldı.
Bütün sınıf mı geldi yani dört gün? Yoksa iki gruba ayrılmışlar mıydı? Burdaki bahçeşehirde devlette nasılsa öyleydi

Okullarin açık olduğu dönem özelde olan büyük kizim 4 gün gitti.Yukarida adı geçen zincir okullarin birinde.

İlkokul da olan küçük kızım ise devlette.Malesef aradaki fark uçurum diyebilirim çok net...Haa istisnalar vardir her iki kısımda da ama bu geneldeki uçurumu değiştirmiyor.

Oğlum lise 10. sınıf öğrencisi.
Geçen senede okullar açılmayacak muhabbeti vardı. Eşimde boşuna ödeme yapacağız diye düşündü.
Ama ben devlet okulu istemedim
Tam tersi yüz yüze eğitimden uzakken hiç değilse online eğitim daha iyi olsun kanaatindeydim
İnanın öyle de oldu

Her gün 9-15 dersleri vardı, çocuğun gidişatı ile ilgili sık sık bilgilendirildik
Ödev kontrolleri yapıldı, yapılmayanlar sisteme işlendi rahatlıkla takip edebildik
Girmediği derslerde hemen geri bildirim aldık (ben çalışıyorum takip edemiyordum)
Devlet okuluna giden çok yakın tanıdıklarımız var
Onların durumu ile karşılaştırdığımda eğitim/takip/adaptasyon anlamında çok daha iyi geçti geçen senemiz

Ama 2.sınıf öğrencisi olsaydı belki fikrim değişebilirdi.
Morpa kampüs, doping hafıza tarzı yerlerden destek almak yeterli olabilir diye düşünebilirdim.
benim de anlatmak istedigim az çok buydu, biz de benzer şeyleri yaptık. özel okulları övmek degildi amacım yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın, benim akrabalarım da durumu olmadığı için veya mantıklı bulmadığı için devlet okullarına gönderiyor çocuklarını ve ben bu eşitsizliğin ortasında şahit oldum olana bitene. fakat bunu anlatmaya çalışırken özel okul provokatörü ilan edildim. tekrar kusura bakmayın. elbette ki işini özenle yapan öğretmenler var, ilgilenen öğretmenler var devlet okullarında fakat çoğunluğu özel okul yönetimlerinde olduğu gibi bir baskı altında ve düzenli olarak ilgilenemiyorlar (belki de öğrenci sayısı vb gibi meb'in idare edemediği birçok faktör yüzünden). o yüzden meb'in süreç yönetmedeki başarısızlığı özel okullarda bir nebze daha iyi idare edildi geçtiğimiz sene.

çok kötü niyetli yaklaştınız niyetim o değil, neden olsun. aradaki eşitsizlikten ne kadar rahatsız olduğumu anlatmak istedim. inanın biz de bunları bayıla bayıla yapmıyoruz, üstten gelen baskı var her özel sektörde olduğu gibi. bunları yaşarken babamı, amcamı ve eniştemi covidden kaybetmiş sıradan bir ögretmenim. ama başımda yöneticilerim vardı, ağlayıp işe gidip veli aramaları yaptım. devlet okulunda eğitim gören kuzenlerim 2 derse girdi 5 derse girmedi kimse arayıp sormadı. anlatmak istediğim buydu.
Özel okulda öğretmenlere baskı çok. Arkadaşım çalışıyor o anlatır hep notlar bile fazla veriliyor okuldan kaydı alınmasın diye maalesef. Ted vb gibi okullar ayrı tabii

Mevcut 15 in altında kaldıysa 4 gün gittiler oğlumun okulunda .İlk dönem devam eden öğrenci fazla olduğu için 2 gün gitti ama mevcudu 15 ve altı olan sınıflar 4 gün gitti .2.donem oğlumun sınıfı tam 15 kişiye düştü ve 4 gün gittiler .Çarşamba da on line eğitim oldu

Evet tüm sınıf gittiler. Sınıf mevcutu 17, 3 çocuk uzaktan eğitime devam ettiler. Yüz yüze eğitime katılmak istemeynler için sanal sınıf kuruldu.
[QUOTE= Sizin sınıf mevcudu zaten devletteki bir grup kadar. Özel okul olduğu için değil az mevcutlu oldukları için gitmişler. Yani pandemi sürecinde bir sınıfta olmasına izin verilen mğrenci sayısı zaten buydu. Teşekkürler cevap için

Özel okulda öğretmenlere baskı çok. Arkadaşım çalışıyor o anlatır hep notlar bile fazla veriliyor okuldan kaydı alınmasın diye maalesef. Ted vb gibi okullar ayrı tabii
Tedde bile veliyi pohpohlamak esas valla bizzat şahit oldum. Çok kişisel konular bunlar

Mevcut 15 in altında kaldıysa 4 gün gittiler oğlumun okulunda .İlk dönem devam eden öğrenci fazla olduğu için 2 gün gitti ama mevcudu 15 ve altı olan sınıflar 4 gün gitti .2.donem oğlumun sınıfı tam 15 kişiye düştü ve 4 gün gittiler .Çarşamba da on line eğitim oldu
Konu sınıf mevcudu tamamen, anladım mevzuyu. Kalabalık sınıflar gidemeniş bu şekilde

26 kişiydi kızımın sınıfı 17 kişi uzaktan eğitimi seçti. Kalanı 2 ye bölündü. Pazartesi salı ve perşembe cuma olarak. Oysa birleştlrilebilirdi. Sonra glden çocuk 5 e düşünce son ay öğretmen birleştirdi de evdeki çocuklar biraz fazla ders görebildi. Ama sene boyu 8 çocuk anca gitti. Onlar için 18 çocuk feda edildi. Sistem sorunlu öğretmenler değil

Bu arada ister özel ister devlet okulu olsun veliye büyük sorumluluk düşüyor. Eğer evde ben destekleyeceksem özele vermenin anlamı ne demek çok saçma. Yuz yuze de olsa on line da olsa hangi okulda olursa olsun veli desteği şart.
Ben devlet okulunda çalışıyorum 20 kişiden sadece 1 öğrencim katılmadı on line derslere .
Bir aradım iki aradım İnternet sorunu yok .Kuzenini buldum eba yüklettim tarif ede ede her hafta sifre kaybetti aldım.verdim yeniden .Sonuc yine devam etmedi .Sebep öğretmenim kardeşim eba yi silmiş.
Ben de siz bilirsiniz dedim kendi tercihi .
Oğlumun okulunda da on line a düzenli devam etmeyen oldu bir aradi iki aradi ogretmen sonra o da sen bilirsin dedi .
Gördüğüm arkadaşlarım hep elinden geleni yaptılar ama bi yerde tıkandığı durumlar oldu .
Özelde ders sayısı daha fazlaydı dil dersleri agirlikliydi o yüzden tercih ettim 5 e başlayacak oğlum bu sene de özel tercih ettik .Insallah açılır ve açık kalabilir

X