Özel okul ve pandemi

Devlette her sınıf öğretmeni (bu dönemde en çok ilkokul çocukları sıkıntı çekti) gerekli özveriyi göstermedi.
Sağlık sebebiyle gitmeyen birinci sınıf öğrencisi oğlum da dahil üç tane felan olmasi lazım sınıfta okula gidemeyen resmen öğretmen bir kenara attı.
İlk başlarda üç gün canlı derse aldı sonraki yasaklarda sadece çarşamba aldı canli derse keyfine okuldan bağlanmak yormuş.
Ne derslerden ne ödevlerden bihaber geçti yıl.
Sorulara cevap bile vermedi.
Kendim öğretmeni oldum artık.
Şikayet edecektim ama canlı derste gördüğüm o iki küçük evladına acıdım yeminle.
Çocuğumun hakkını helal etmiyorum.
Bu sürecte aynı okulda öğretmen olan okula gidemeyip evden beş gün canlı ders yapan hocalar da oldu. Helal olsun diyorum ayakta alkışlıyorum.
Kesinlikle bu bir gönül işi.

Beşinci sınıf dördüncü sınıfla hemen hemen yakın.
İyi bir okula kaydederseniz kayıp olmaz.
Düzenli test kitabı alın konuları öğrendikçe çözsün.
Siz bilemediklerinde gayet yardimci olursunuz konular kolay çünkü.
Ortaokul ve liselerde hocalar daha dikkatli takip etti ama ilkokulda öyle olmadı.
İşini seven öğretmenlerimiz çok iyi yürüttü sadece.

4. sınıf öğretmenimiz harikaydı çok verimli geçti online da olsa.ortaokulda her derse farklı öğretmen giriyor ya nasıl olur diye endişelendim.kendim de ingilizce öğretmenliği yapmıştım ortaokullara ama uzun zaman oldu.1 yıldan bir şey olmaz sanırım haklısınız.seneye taşınırım iyi bir okulun yakınına.teşekkürler ilginize

Özeller genelde açıktı, benim 17 günlük tam kapanma dışında hep okula gitti. Özel okullarda mevcut az olduğu için 2 gün gitme olayı olmadı , hergün gittiler.

Online da olsa okula gidilen dönemde iki gün bir grup gitti çarşamba ortak online diğer iki gün gitmeyen grup canlı derse bağlandı.
Benim tanıdıklarım bu şekilde yürüttü.
Okula gidilmediginde zaten toplu herkes ortak online katıldı.
Aksi olsa zaten bir grup bazı dersleri göremez diğer grupta öbür dersleri göremez sıkıntı olur.
Okul idaresinin önemi de çok büyük tabi burda.
Süreç tabiki zor da çocuğunuz öğrenmeye hevesliyse düzeni varsa yapar her türlü.
Devletin bursluluk sınavına da girsin.
Özel okulların sınavları zaten okul başladıktan birkaç ay sonra başlıyor onlara da girsin.
Yapan çalisan çocuk için yollar açık.

pandemi de yakınımda olsun istiyorum .bir şey olursa okulda vaka falan hemen gidip alırım.servis yerine arabayla götürüp getiririm.virüs çok artacak çünkü.risk çokk maalesef.seneye aşılar gelişir hapı vs çıkar rahatlarız

Benim yigenim haftaya gidecek 1.sınıfa yazıldılar ozelde.
Okuma yazma bilmiyor cğnkü pandemide gitmedi okul öncesine.
Okul telafi icin erken baslatıyor belli saatler gidecekmis
ücreti ders saatine göre almıyor mu ?Nasıl kafasına göre eksiltiyor?Hak yiyor ama ayıp yani

O konuda haklısınız. Ben de kendim götürüp getireceğim.
Büyüğü 8.sinif mecbur gidecek o yüzden özele yazdırdım.
Küçüğü de söylediğim sebepten ötürü aldım o okuldan onu da özele yazdırdım artık şansına onun da..
Okulun şubesi yakinimiza açıldı.
Açılışa özel ikisini tek çocuk ücretine kaydettik seneye Allah kerim.

Okula gitmediği için sanırım ilgilenmemeyi hak gördü kendine.

bana yakın okullar çok pahalı yemek servis 70 bine dayanıyor.bu sene devlete gitsin gerekirse özel öğretmen buluruz matematik için.diğer derslerde zaten ben yardım ederim.

bana yakın okullar çok pahalı yemek servis 70 bine dayanıyor.bu sene devlete gitsin gerekirse özel öğretmen buluruz matematik için.diğer derslerde zaten ben yardım ederim.
O kadar ücret bizi de aşar.
Baya çokmuş.
Matematikte yeni nesil sorular biraz zorlayabilir evet ama bazı çocuklar çok da güzel yapıyor o soruları..
Yeğenim 6.sinifti geçen yıl gayet kendi hallediyor her dersini yeni nesil sorular da dahil maşallah.
Aynen gerekirse hoca daha mantıklı.
Önce bir görmek lazım çocuk ne durumda.

çocuk sınıfın daima en iyi 3 öğrencisi arasındaydı.gerilemesinden korkuyorum.evde sınıf kurar anlatırım artık napalımmm. ücretsiz ders verdiğim öğrencim de vardı ortaokul öğrencisi.ama o kadar ilgisizdi ki hiç bir canlı derse de katılmıyormuş.bend e pes ettim 3 ay sonra.ne halin varsa gör dedimm.

Maşaallah o zaman.
Anladığım kadarıyla tek çocuk.
Her türlü yurutursunuz.
Geçen yıl iki çocukla online evde kafayı sıyırma durumuna geldim.
Küçük için ayrıca öğretmen oldum.
Özel durumu var ona yetmeye çalıştım.
Birinci sınıf çocuğu okutabilirim bu yıl sistemi kaptım.
Büyük öğrenmeye dirençli beni ayrıca yordu.
Bakalım maceralar yeni basliyor daha.
Yeni nesil sorular arasında delirmezsek şayet.

canları sağ olsun da hepsi hallolur bir şekilde.

kızsak söylensek eleştirsek bir şey değişiyor mu yokk.o yüzden ilk planım pandemiden kurtulmak olduu benim.çocuklarda var hastanelerde maalesef virüsten yatan.en büyük endişem covid e yakalanmak

peki anne ya da baba gidiyor mu
uyum dönemi deyince ben biraz farklı anladım =/

Pandemi surecinde eger imkaniniz olursa özel okul diyorum ben.Her acidan devlet okullarina gore daha disiplinli daha sistemli bir uzaktan egitim sureci gecirdik,oglumun okulu verdigimiz paranin hakkini verdi.Tabiki benim destegimle ama ögretmenin planli programli gitmesi cok onemli,çocuk ögretmenin o baskisini hissetmezse ders calismiyor ne yazikki.Eger devlete gonderiyorsaniz ögretmen gerekli ilgiyi göstermiyorsa egitim hakkinizi arayin,sorumlulugunu yerine getirmesi gerekiyor elbette eldeki imkanlar dahilinde ama birsekilde dersini isleyip ödevini verip kontrol etmek zorundadir yapmiyorsa sorusturma gecirir ve ciddi ceza alir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…