Özel hayatım hakkında

naneli nargileciğim sürekli görüşmek sana sürekli acı verecek...ne zamana kadar sürekli görüşerek yürüteceksin..tükenirsin...bir gün sana gelipte ben evleniyorum görüşmeyelim artık derse daha çok yıkılmazmısın....
yanlış anlama ama kendi ağzınla mantıklı kararlar veremiyorum şu anda demişşin..
bence seninki aşktan öteye bir takıntıya dönüşmüş..çünkü bende yaşadım gözüm birşey görmüyordu...
içim acıdı mı evet acıdı..kimin acımıyor ki...
sen sürekli döndükçe o nasılsa benden vazgeçemez deyip senden daha çok tavizde koparmak isteyebilir canım...
elbette karşına çok daha iyi yaralarını saran biri geldiğinde çok şükür hayırlısı buymuş diyeceksin ..çünkü ben iyiki olmamış dedim....burada bir sürü ibret hikayesi var...
diyelim ki oda dini nikah inadını bıraktı resmi nikah olayına girdi...ama özellikle o senin inancına burun kıvırıyor gibi sanki..yarın öbür gün sorunlar çıktığında senin değerlerine pabuç gibi dilde uzatabilir..
ne büyük aşklar yaşayanlar gün gleip biribirini tanıyamaz hale geliyor...günün birinde nefret ettiğin adama dönüşecek belki o...
o vakit kaybolan yıllarına ağlarsın....senin şanssızlığın çok sofu bir adama denk gelmiş olman...

Böyle bıçak sırtı bir konuya haddim olmadan kısa ve öz olarak, mantığını dinle diyor, hayat kısa ama ahiret ebedi diyorum. Dilerim bu imtihanı kazanan sen olursun.

Bizim diretmemiz dini nikah konusunda değil ki. O inanıyor ki, Allah farklı dinlerden olanların evlenmesini yasakladı, ona göre benim hristiyan olmadan bizim evlenmemiz mümkün değil. Konu, sadece şeklen bir dini nikah değil. Ben bu konuda biraz daha açığım ama onunla konuşmalarımızda, farklı dinlerden olup da resmi nikahla evlenirsek, Allah'ın gazabına uğrayacağımızdan ve Allah'a karşı geldiğimiz için ahiret hayatımızın, sonsuz hayatımızın mahvolacağından korkuyor. Bunun ihtimali bile delirtiyor onu.

Aşk deyince susanlardan oldum hep..
Kendim de aşkım için herşeyi yaparım..:asigim:
Ancak beni değiştirmesini kabul edemem..
Olduğum gibi sevmeli o da beni..
Dinim,inancım,ırkım ya da değerlerimle beni yargılarsa onun aşkından şüphe duyarım..:nazar:
Çok olumlu bir mesaj olmadı senin için biliyorum..
Umarım sen kendi adına en doğru kararı verirsin..:teselli:

bu konuda o kadar çok şey söylenir ki,
ama çok ince,çok hassas bir konu...
herkesin inançları,değer yargıları farklı olabilir...
onun için ;
bence en güzel kararı,sakince ve mantıklıca
düşündükten sonra SıZ vereceksiniz...
ve inşallah sizin için en güzelini ve en hayırlı olan kararı
vermenizi diliyorum...
sevgiler...

X