Öz türkce kiz isimleri

İlay çok güzel

Kizlar Beril isminin kokeni ve anlami hakkinda bilginiz var mi? Tdk kisi adlari sozlugunde yer almiyor.Iki farkli anlama rastladim.Emin olamadim.

Gül yüzlü demek sanırım Gülce bende çok sevmiştim o ismi ama eşim sevemedi
Adıyla yaşasın kızın
Gülce güle benzeyen gül gibi demek..fakat kime soylesem gülsün insallah hep diyorlar :) gülmmek anlami daha cok geliyor insanlarin aklina benimde oyle gelmisti ilk okudugumda :)

Kizlar Beril isminin kokeni ve anlami hakkinda bilginiz var mi? Tdk kisi adlari sozlugunde yer almiyor.Iki farkli anlama rastladim.Emin olamadim.
Canım yiğenimin ismi Türkçe kökenli ama sanırım başka dil de daha varmış sonradan öğrendik. Cömert, eli açık, azimli , değerli taş anlamları var

Kızlar Merhaba;
Bizimki de kız netleşti
İsim olarak;
İlbilge
Birce
İdil
İdilBilge
Şuan olasılıklarımız. Babası çift isim istiyor ama maalesef soyadımız 14 harfli çocuğa ikinci isminde yükünü yüklemek istemiyorum.
İdil Birce olsun dedi ama ikisi uyumlu gibi gelmedi ; İdil Bilge daha uydu sanki .
Hala devam ediyor isim savaşları yeni öneriler var mı?

Hepsi çok güzel.
Ilbilge farklı olmasından daha hoş geldi bana.

Idil Birce daha uyumlu ve daha kolay söyleniyor Idil Bilge'den.

Ne güzel konuydu..Devam etmemis.Ben de kızımın adını İpek koydum.Burda isim bakıyordum..ilay ismini çok beğenmiştim ama eşim beğenmedi ..ikincisi kız olursa ona ısrar ederim artık

Yeni bir seçenek benden MAYSA.. Türkmen dilinde yazın açan çiçek demekmiş..

Çok güzel konuymuş. Bende öneride bulunmak istiyorum.
Selen
Yıldız
Ayça
Bunlar benim beğendiğim türkçe kız isimleri ama kesin bu diyip içime sinmiyor malesef Duru gibi bir kız ismi bulamadım başka hem zarif hem net

Ben de Maysa ismini cok severim :)
Kızıma düşünmüştüm ama eşim beğenmedi .Şu an çok yaygınlaşmış bir isim değil ama bence tınısı çok güzel .Uydurma bir isim de değil.Anlami da güzel.Ama çok kullanılmadığı için insanlar yadirgiyor..

Duru ismini ben de çok istemiştim .Anlam itibari ile de bir kız çocuğuna çok yakışıyor bence ve içinde kalın harfler olmasına rağmen söylenişi de çok naif.Ama esimi ikna edememiştim..Begenmemisti .Bir de Duru ismi çok kullanılıyor .Birkaç akrabanın koyduğunu öğrendim .Sonra vazgeçtim ama ben de gerçekten çok beğeniyorum bu ismi..Ben de kızıma İpek ismini koydum .Şu an bazen kız isimlerine bakıyorum ..İkinci bebeğim nasip olur da olursa bir de kız olursa adı ne olur diye.Ben de hem Türkçe olan hem de evet bu isim olabilir diyebilecegim bir isim bulamadım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…