Öz türkce kiz isimleri

Duru ismini ben de çok istemiştim .Anlam itibari ile de bir kız çocuğuna çok yakışıyor bence ve içinde kalın harfler olmasına rağmen söylenişi de çok naif.Ama esimi ikna edememiştim..Begenmemisti .Bir de Duru ismi çok kullanılıyor .Birkaç akrabanın koyduğunu öğrendim .Sonra vazgeçtim ama ben de gerçekten çok beğeniyorum bu ismi..Ben de kızıma İpek ismini koydum .Şu an bazen kız isimlerine bakıyorum ..İkinci bebeğim nasip olur da olursa bir de kız olursa adı ne olur diye.Ben de hem Türkçe olan hem de evet bu isim olabilir diyebilecegim bir isim bulamadım..

Benim eşimle sevgili olduğumuzdan beri bi kızım olursa adını Duru koyacağım hayalim demiştim. Eşim istemedi benim de o da Elif istedi ben de sevmiyorum Elif ismini ama birbirimizi ikna edemedik tek isim istiyordum malesef iki isim oldu Elif Duru. 👨‍👩‍👧 Ben de simdi inceliyorum ikinciye kızım olsa ne olurdu diye türkçe isimlere gerçekten Duru gibi tamam budur diyebileceğim bir isim yok. Bu 3 isim arasından da yok ama hiç yoktan beğeniyorum yine. İpek ismi de kibar ama böcek falan anlamı var çok ısınamıyorum bu isme yoksa benim adımla ipek ismi baya uyuyo düşünebilirdim beğensem. ☺️

Benim eşimle sevgili olduğumuzdan beri bi kızım olursa adını Duru koyacağım hayalim demiştim. Eşim istemedi benim de o da Elif istedi ben de sevmiyorum Elif ismini ama birbirimizi ikna edemedik tek isim istiyordum malesef iki isim oldu Elif Duru. 👨‍👩‍👧 Ben de simdi inceliyorum ikinciye kızım olsa ne olurdu diye türkçe isimlere gerçekten Duru gibi tamam budur diyebileceğim bir isim yok. Bu 3 isim arasından da yok ama hiç yoktan beğeniyorum yine. İpek ismi de kibar ama böcek falan anlamı var çok ısınamıyorum bu isme yoksa benim adımla ipek ismi baya uyuyo düşünebilirdim beğensem. ☺️
Ben ipek bocegim diye seviyorum.İpek böceği de naif bir böcek öyle hamam böceği gibi değil😃😃😃Ben de hep söylenişi kibar olsun ,kızım da kibar olsun diye geçirdim içimden.İpegin anlamı kibar,zarif,ince olsrak geçiyor sözlüklerde.Anlam olarak da tam istediğim gibi bir isim dedim.Eda ismini beğeniyorum ama Eda nin kokeni de yanlış bilmiyorsam arapça ..

Ben ipek bocegim diye seviyorum.İpek böceği de naif bir böcek öyle hamam böceği gibi değil😃😃😃Ben de hep söylenişi kibar olsun ,kızım da kibar olsun diye geçirdim içimden.İpegin anlamı kibar,zarif,ince olsrak geçiyor sözlüklerde.Anlam olarak da tam istediğim gibi bir isim dedim.Eda ismini beğeniyorum ama Eda nin kokeni de yanlış bilmiyorsam arapça ..

Evet eda türkçe değil diye biliyorum. İpek ismini siz sevdiyseniz sorun yok güle güle büyütün. 😘

Kizim 9 aylik oldu adini Gülce koyduk gül gibi kizim benim :) ilk aklima gelendi türkce kokenli degil fakat bana hep gulen yuzu animsatti ben turkce varsayiyorum :)))))))

Kizim 9 aylik oldu adini Gülce koyduk gül gibi kizim benim :) ilk aklima gelendi türkce kokenli degil fakat bana hep gulen yuzu animsatti ben turkce varsayiyorum :)))))))

Gül, Gülce, Derya, Yasemin falan Türkçe kökenli olmasa da Türkçe isimler bence canım. Türkiye'de herkes Gül'ün anlamını biliyor sonuçta.

Gülce nin kökeni Türkçe değil mi ya??Arapça mi?Sağlıkla buyusun kızınız..🙂

Cok begendigim isimler arasinda bade ,vera(turkce degil maalesef :) ) ,ilke,gokce,gorkem vardi bir daha kiz olsa vera koyarim 🥰ama nazimin verasi

Gülce cok eski bir isim ama yeni konulmaya baslandı

Kizimda gülce😍
Cok severek koyduk duyanda bayılıyor
Gül gibi güle benzeyen demek
Evet kesinlikle ben ilk okudgmda ismi gozlerim doldu nedense..herkes cok begeniyor bizde de 🙂

Bir de Mina'nın anlamı şeytan taşlama alanı. Çocuğuna neden taşlanılacak yer ismi koyar ki bazıları? Hem de şeytanı çağrıştırıyor.
Yanlıs biliyorsunuz mina nin cok anlami var bir tanesi de ask sevgi demek.arapca olarak seytan taslama yani farkli dillerde farkli anlamu var

X