Oyun bağımlılığı bir çözüm bana

Maddi değeri yüksek charlar itemler falan vardır oyunlarda bunları ya parayla elde edersiniz yada saatlerce oynarsınız falan yani böyle maddi değeri olan birşeyi varsa yada birilerinin charını patlattıysa insanlar peşine düşmüş olabilir.

Oyun bağımlılığı da tıpkı diğer bağımlılıklar gibi. Çocuğa yüklenip bırak oynama diyerek geçmeyecektir emin olun. Size tavsiyem iyi bir psikolog yardımı alin. Psikiyatri de olabilir. Artık devlet hastanelerinde bile oyun bağımlılığı için birimler var. Çocuğunuz yaşı henüz küçük. Nelere karıştı bilemem çok işin içinde olup oyunlara hakim değilim. Ama lisede çalışan bir öğretmen olarak, çocuğun bilgisayarı oturma odasında olsun, telefon herkesin aynı alanda kalsın. Mutlaka ama mutlaka uzman yardımı alin. Çocuğunuzu sosyal çevre edinebileceği ortamlara gerçek ortamda sokun. Sevdiği şeyde olabilir yazılım kursu vs gibi. Takım ya da bireysel oyunlarda olabilir. Yüzme basket vs. Çocuğunuza yeni ilgi alanları oluşturun. Oturup oyun oynayabileceği saatlerde birlikte film akşamları yapmaya çalışın. Çok çok zor bir durum. Allah sabır versin. Eşinizle de konuşun. Çocuğunuzun bir çıkmazda olduğunu kabul edip yardım alın. Siz yardım etmezseniz malesef eden birileri çıkacaktır 😔 Allah esirgesin gençlerimizi ya. Pırıl pırıl çocuklar hepsi. Bir de size kitap onereyim. "Dijital dünyada e-beveyn olmak" daha iyi eserlerde vardır belki ama benim elimin altında olup beğendiğim bir kitap. Geçmiş olsun. İyi haberlerinizi almak isterim.

X