OYALIYOR MU?

Büyük oğlum biliyor evet, tanıştılar. Bir itirazı yok. Küçük oğluma söylemedim henüz.
Yanlış anlamayın ama eğer ilişkinizde mutluysanız evlilik şart mı sizin için? Yani bence evlilikte en çok sorumluluk kadında siz zaten iş güç bi düzene oturmuş çocuklar büyümüş, hali hazırda hala gençsinizde. Çocuk istemeyen biri sizin çocuklarınızlada aynı evde zor anlaşır

Oyalamayı falan da gectim kanka sen bu işi neden istiyorsun, adam mıymıntı🤐🤐karakter olarak da fazlasın, dunyalığım da fazla demissin eee senden bariz az olan biriyle ne yapıcaksın🙄ayrıl gitsin kendine daha uygun bir şeyler bak
Çünkü söyle, benimle ilgilenmeyen ve aldatan bir eşten sonra evcimen ama evet bir erkeğe göre miyminti biriyle kesişti yolum. Diğer özgür ve cesaretli profilden o kadar ağzım yandı ki, olayın para olmadığını da yaşayarak gördüğüm için ilk kriterim güveniyor olmak ve seviliyor /seviyorum olmaktı. Bunları da karşılıyor aslında, haksızlık edemem. Ama fazlasını isteyerek aslında onda olmayan şeyler istiyorum...

Arkadaşlar merhaba öncelikle.
2 erkek çocuk annesiyim. Beş sene önce boşandım ve iki yıldır da hayatımda biri var. O daha önce evlilik yapmamış ve benden bir yaş büyük bir bey. Ben ilişkinin başından beri ilerisi olan bir birliktelik istediğimi belirten taraftım. Çocuklar var evet ama benimle gelecek düşünmeyen biriyle sadece takılabilecek bir aile yapısına da sahip değilim diye hep bunu dile getirdim.

Asıl konu ise-bu yaz sonu aileleri tanıştırırız derken o bir kaza geçirdi,iki ay çalışamadı-yeni normale dönebildi. Bu tanışma işini sorduğumda işin durumu belli değil bir yılbaşını bekleyelim dedi önce. Sonra ben sıkıştırınca 'tereddütlerim var,geçinebilecek miyiz,sana yetebilecek miyim? ilişkimizin bu halinden mutlu değil misin? evliler mutsuz ne acelemiz var, henüz daha iki yıl olmuş vs gibi yanıtlar verdi....

35 yaşında bu arada.

Bana karşı ilgili,alakalı ama bir gelecek planlayamayacak kadar tedirginse bu ilişkiyi üzülerek de olsa sonlandırmam gerekiyor gibi hissediyorum.

Çocuk sahibi olmayı düşünmüyor zaten. Genel olarak da kaygılı bir tip.Cesaretli gözü kara değil-kılı kırk yarar ve benim onu sıkıştırdığımı söyledi güzellikle. O halinden memnunmuş ve bir şikayeti yokmuş,ama konfor alanından da çıkması gerektiğini biliyormuş.

Ben en azından 2025 yılında şu ayda atıyorum nişan yapacağız diye planlamak istiyorum dedim-hayat böyle bir şey değil bak başıma neler geldi (kazayı kastediyor) planladığımız her şey olmuyor vs dedi. O zaman ayrılalım net bir yol çizemiyosak dedim,beni kaybetmek istemiyormuş,yılbaşına kadar bekleyelim işinin durumu netleşşin öyle tekrar konuşalım dedi.

Kabul görmemiş ve dahası ilişkinin kadını değil erkeği gibi hissediyorum.
Şimdi tereddüt ettiği neyse beş ay sonra da edecektir. Zaman mı kazanıyor sizce? Nasıl bir tavır sergilemeliyim?

İlişkide verici taraf benim Çok coşkulu ve eli açık seviyorum ve bu daha da üzüyor beni.

Yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim. Gerçeğe ihtiyacım var.
Takılıyor gayet açık değil mi
Evlenme niyeti olduğunu da sanmıyorum

Yanlış anlamayın ama eğer ilişkinizde mutluysanız evlilik şart mı sizin için? Yani bence evlilikte en çok sorumluluk kadında siz zaten iş güç bi düzene oturmuş çocuklar büyümüş, hali hazırda hala gençsinizde. Çocuk istemeyen biri sizin çocuklarınızlada aynı evde zor anlaşır
Alakasız olabilir bu söylediğim ama ben akrep burcuyum. Sevgim de öfkem de öyle güçlü ki, arada kalan hiçbir şey, duygu içime sinmiyor. Bu adam beni seviyorsa o zaman benimle yaşlanmayı istemeli diye düşünüyorum. En iyi halimle laylaylom herkes takılır ama biz o yaşları geçtik artık. Hayatın sadece iyi yanlarında değil, her anında yanımda olacaksa olsun istiyorum ve sanırım ben onun sevgisini bu şekilde ölçüyorum. Yeterince sevseydi ne olursa olsun benimle olmayı secerdi... Beni üzen şey de bu zaten

Şartların eşit olduğu bir insanla kurarsınız yuva.
Ama evlilik nedir biliyorsunuz. Bir taraf aşırı muhafazakar diğer taraf sekülerken nasıl mutluluk gelmiyorsa sizin durumda da gelmez.
Adam babalık ne bilmiyor.
Bebek büyütmek ne bilmiyor.
Bir çocukla yaşamak ne bilmiyor.
Sizi sevse de çocuklarınız onun için aynı olmayacak. Sizin hislerinizi hissetmeyecek zaten.
Nasıl bir aile kurabilirsiniz ki?
Adamın da çocuğu olur çocuk nedir, ne yapar, nasıl büyüt bilir. Zorluğunu yaşamıştır. Sizinkilere de aynı toleransla yaklaşabilir.
Siz çocuksuz olsanız iki oğlan çocuğu olan adamla evlenmeyin size derdim mesela. Ki burada velayet sizde çocuklar da adamla yaşayacak hep. Bunu kolay kolay kimse yaşamak istemez.
Mutlaka denginiz olan sizinle aile kurmak isteyen biri olacaktır. Olmayacak şeyi zorlayıp tekrar boşanıp bir ayrılık daha yaşatmak çocuklara mantıklı mı?

Afedersiniz, karşı tarafın ne hissedeceği, nasıl yaşayacağı neden konu sahibesinin sorumluluğunda? Bu adamın kendi beyni yok mu? Yapmayın etmeyin arkadaslar, eşşek kadar 35lik bir adam bu, çocuk istemiyorsa 2 çocuklu kadınla olmazdı olur biterdi. Madem istemiyordu baştan girmeyecekti. Belki baştan yapabilirim dedi sonra fikri değişti ona da eyvallah çık delikanlı gibi söyle o zaman, bayramdan sonraya kaldı bu iş diyip oyalamak ne demek??? Her şeyi mi kadınlar düşünüp planlayacak, bütün hayatlar bütün evlilikler mi kadınların sorumluluğu dahilinde yapmayın Allah aşkına kadınlar eşşek kadar adamların anası, dadısı falan değil , erkekler de gariban beyinsiz yaratıklar değil. Erkekler işlerine gelince işyerlerinde kadınlara gayet güzel mobbing uygulayıp safdışı dtmeyi biliyorlar amma iş ikili iliskilere gel8nce birden 5 yaşında cocuk oluveriyorlar sahip çıkın ablası!!!

En son Konuşmamız, ocak ayından sonra dediğim gibi konuşuruz dedi. Ben de ona yeni yila ilişkimize dair bir adım atmış olarak girmek istiyorum. Bunun adına söz mü dersin nişan mı dersin orasını sende ama sevgilim adıyla senelerce hayatinda9olmana izin vermeyeceğim dedim.

O da tamam dedi. Şimdi bu durumdan da mutlu değilim ki...

Benim Zorumla evlenme teklifi etse ne olacak.
Yola istekli insanlarla çıkılır, ikna edilmislerle değil gibi bir soz vardı. Ona benzedi iş.

Alakasız olabilir bu söylediğim ama ben akrep burcuyum. Sevgim de öfkem de öyle güçlü ki, arada kalan hiçbir şey, duygu içime sinmiyor. Bu adam beni seviyorsa o zaman benimle yaşlanmayı istemeli diye düşünüyorum. En iyi halimle laylaylom herkes takılır ama biz o yaşları geçtik artık. Hayatın sadece iyi yanlarında değil, her anında yanımda olacaksa olsun istiyorum ve sanırım ben onun sevgisini bu şekilde ölçüyorum. Yeterince sevseydi ne olursa olsun benimle olmayı secerdi... Beni üzen şey de bu zaten
Bu noktadan sonra siz istiyorsunuz diye yapılan evlilikte mutluluk getirmez. Bence şu zaman bu zamanı geçmiş olay karşınıza alın konuşun. 4-5 ay geçmesini beklemekle şimdinin bi farkı yok. Bu yaptığı oyalamak kullanmak oluyor. Varsa bi çekincesi bu maddi manevi açık açık söylesin koskoca adam sonuçta.

En son Konuşmamız, ocak ayından sonra dediğim gibi konuşuruz dedi. Ben de ona yeni yila ilişkimize dair bir adım atmış olarak girmek istiyorum. Bunun adına söz mü dersin nişan mı dersin orasını sende ama sevgilim adıyla senelerce hayatinda9olmana izin vermeyeceğim dedim.

O da tamam dedi. Şimdi bu durumdan da mutlu değilim ki...

Benim Zorumla evlenme teklifi etse ne olacak.
Yola istekli insanlarla çıkılır, ikna edilmislerle değil gibi bir soz vardı. Ona benzedi iş.
Bence yılbaşında da durum burdan farklı olmayacak cunku adamın ileriye taşımakla ilgili gönlü yok gibi. Bitirmek en doğrusu eğer evlilik olmadan olmaz diyorsanız.

Arkadaşlar merhaba öncelikle.
2 erkek çocuk annesiyim. Beş sene önce boşandım ve iki yıldır da hayatımda biri var. O daha önce evlilik yapmamış ve benden bir yaş büyük bir bey. Ben ilişkinin başından beri ilerisi olan bir birliktelik istediğimi belirten taraftım. Çocuklar var evet ama benimle gelecek düşünmeyen biriyle sadece takılabilecek bir aile yapısına da sahip değilim diye hep bunu dile getirdim.

Asıl konu ise-bu yaz sonu aileleri tanıştırırız derken o bir kaza geçirdi,iki ay çalışamadı-yeni normale dönebildi. Bu tanışma işini sorduğumda işin durumu belli değil bir yılbaşını bekleyelim dedi önce. Sonra ben sıkıştırınca 'tereddütlerim var,geçinebilecek miyiz,sana yetebilecek miyim? ilişkimizin bu halinden mutlu değil misin? evliler mutsuz ne acelemiz var, henüz daha iki yıl olmuş vs gibi yanıtlar verdi....

35 yaşında bu arada.

Bana karşı ilgili,alakalı ama bir gelecek planlayamayacak kadar tedirginse bu ilişkiyi üzülerek de olsa sonlandırmam gerekiyor gibi hissediyorum.

Çocuk sahibi olmayı düşünmüyor zaten. Genel olarak da kaygılı bir tip.Cesaretli gözü kara değil-kılı kırk yarar ve benim onu sıkıştırdığımı söyledi güzellikle. O halinden memnunmuş ve bir şikayeti yokmuş,ama konfor alanından da çıkması gerektiğini biliyormuş.

Ben en azından 2025 yılında şu ayda atıyorum nişan yapacağız diye planlamak istiyorum dedim-hayat böyle bir şey değil bak başıma neler geldi (kazayı kastediyor) planladığımız her şey olmuyor vs dedi. O zaman ayrılalım net bir yol çizemiyosak dedim,beni kaybetmek istemiyormuş,yılbaşına kadar bekleyelim işinin durumu netleşşin öyle tekrar konuşalım dedi.

Kabul görmemiş ve dahası ilişkinin kadını değil erkeği gibi hissediyorum.
Şimdi tereddüt ettiği neyse beş ay sonra da edecektir. Zaman mı kazanıyor sizce? Nasıl bir tavır sergilemeliyim?

İlişkide verici taraf benim Çok coşkulu ve eli açık seviyorum ve bu daha da üzüyor beni.

Yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim. Gerçeğe ihtiyacım var.
Bu ilişki evliliğe gitmez. Ama zaten bence gitmemeli. Daha önce evlenmemiş, 35 yaşına gelmiş çocuk istemeyen adamla evlenip boşanmış 2 çocuklu bir anne denk değil. Yürümez

Çünkü 2 senedır aileme türlü bahaneler uydurup görüşüyorum kendisiyle. Ve hayatımda olacaksa aile olalım istiyorum. Yada hiç olmamasını...
İyi de adam istemiyor evlilik. Zaten çocuk istemeyen biri, 2 çocukla aynı eve giremez. Adam hakkında da blr tane olumlu özellik yazmamışsınız. Israrınızın sebebini anlayamadım. Ayrılın gitsin

İyi de adam istemiyor evlilik. Zaten çocuk istemeyen biri, 2 çocukla aynı eve giremez. Adam hakkında da blr tane olumlu özellik yazmamışsınız. Israrınızın sebebini anlayamadım. Ayrılın gitsin
Olumlu özellikleri düzgün bir aileye sahip olması, beni hepsiyle tanıştırmış olması. Güvenilir olması (her insan şaşar beşer - şimdilik bir yanlışını görmedim diyelim), hayatımın merkezinde olması. Her an görüşemesek de sık İletişimde olmamız ve birlikte vakit geçirmekten keyif alıyor oluşumuz. Birbirimizi seviyoruz. Onda sorun yok. Sadece yol ikimiz aynı istikamette ilerlemiyor artık.

Neden yilbasi?

Terfi bekliyodur, atama bekliyodur, para bekliyodur, ailesinden birinin ameliyatini bekliyodur evet ocak ayini bekleyelim der

Bide erkekler evlilkk konusunda daha net oluyorlar. Evlenmek istiyolarsa altindan girip üstünden cikip ikna etneye calisiyolar. Sizin sevgiliniz baya kaçıyor.

Olumlu özellikleri düzgün bir aileye sahip olması, beni hepsiyle tanıştırmış olması. Güvenilir olması (her insan şaşar beşer - şimdilik bir yanlışını görmedim diyelim), hayatımın merkezinde olması. Her an görüşemesek de sık İletişimde olmamız ve birlikte vakit geçirmekten keyif alıyor oluşumuz. Birbirimizi seviyoruz. Onda sorun yok. Sadece yol ikimiz aynı istikamette ilerlemiyor artık.
Bu yazılanlar bir arkadaşta da olması gereken şeyler . Pekiyi bu kişi çocuklarına babalık/ abilik yapabilir mi? Onlarla iyi anlaşabilir mi? Evi tek başına geçindirebilir mi? ( Sen çalışıyorsun ama bence bir erkeğin evi tek başına geçindirecek gücü veya en azından özgüveni olmalı)

Ayrıca adamın gelirinin senden aşağıda olması şimdi sorun olmasa da evlenince sorun olabilir. Erkekler bunu problem edebiliyor.

Bu yazılanlar bir arkadaşta da olması gereken şeyler . Pekiyi bu kişi çocuklarına babalık/ abilik yapabilir mi? Onlarla iyi anlaşabilir mi? Evi tek başına geçindirebilir mi? ( Sen çalışıyorsun ama bence bir erkeğin evi tek başına geçindirecek gücü veya en azından özgüveni olmalı)

Ayrıca adamın gelirinin senden aşağıda olması şimdi sorun olmasa da evlenince sorun olabilir. Erkekler bunu problem edebiliyor.
Agbilik yapabilir evet, eğer ki isterse elbette.

Neden yilbasi?

Terfi bekliyodur, atama bekliyodur, para bekliyodur, ailesinden birinin ameliyatini bekliyodur evet ocak ayini bekleyelim der

Bide erkekler evlilkk konusunda daha net oluyorlar. Evlenmek istiyolarsa altindan girip üstünden cikip ikna etneye calisiyolar. Sizin sevgiliniz baya kaçıyor.
Söyle, yılbaşında iş yeri yer değiştirecekmis. Ayrı şehirlerdeyiz. İşe devam mı edecek yoksa başka bir iş mi bakacak orası net değilmiş. İşini değiştirmesi gerekirse bulunduğum şehirden iş bakacağını söyledi. Bu olumlu bir düşünce aslınsa ama yine de zaman kazanmak için de söylenmiş olabilir.

Söyle, yılbaşında iş yeri yer değiştirecekmis. Ayrı şehirlerdeyiz. İşe devam mı edecek yoksa başka bir iş mi bakacak orası net değilmiş. İşini değiştirmesi gerekirse bulunduğum şehirden iş bakacağını söyledi. Bu olumlu bir düşünce aslınsa ama yine de zaman kazanmak için de söylenmiş olabilir.

Sevgiliniz bunu size bir gerekce olarak sunsaydi konunuza eklemez miydiniz?

Hayatınızın merkezinde olması gereken çocuklarınız, sevgiliniz değil. Adamın olumlu özelliklerini saymışsınız ama ben dişe dokunur bir şey göremedim. Adam işin içine girmeden bilemezdi iki erkek çocukla hayatın ne kadar zor olabileceğini, artık biliyor ve evlenmek istemiyor doğal olarak. İki oğlum var eşim bile bazen eve geç gelsem daha iyi olur diye sitem ediyor çok zor işler bunlar. Hep verici olursanız alma verme dengesini böyle bozarsınız ve kovalayan kişi olursunuz. Ya beklentinizi rafa kaldırın ya da ayrılın. Bir kere ağzınız yanmış gitmiş bu sefer de iki çocukla çocuksuz adamı bulmuşsunuz. Olacak iş mi bu?

Mesele yuva kurmak da değil aslında. Biri olacaksa tam manasıyla olsun yada olmayacaksa hiç olmasın görüşündeyim sadece. Bilmiyorum belki de hata mı yapıyorum. Evlenmeden bu şekilde sürdürmek de bir seçenek. Ama gönlüm benimle daha fazlasına razı olmayan bir adamla kendini oyalana diyor. Seviyorum evet, aldatılan bir kadın olarak yeniden güveniyor olmanın konforunu yaşıyorum belki de. Ama cesareti olmayan bir aşık var karşımda. Ve haklı kendince evet...
Tam manası ile olmasi nasıl oluyor evlenmeden bilmiyorum şahsen bu konuda sizi anlayamam .aldatılan bir kadının konforu kısmını da açıklarsanız. Genel olarak fikirlerinizi anlayamadığımı söyleyebilirim

X