Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Kizlar bi hafta once intrnetten ovulasyn testi sprs ettm ama hala gelmedi dunde adetmn basldgi gunden itbren 12.gnumdu eczaneden 5li aldim ve dun su falan icmstm oylesine yaptm ve silik cikti aksam 8 gbi
Bugun iki saat sivi tuketmeden yaptim ve dunkune gre sanki braz daha belli gbi
Resme sizde bakarmsnz yormlarnizi beklyrm

Bir onceki gunde olmustu canim o gun testim yoktu yapamadim ama ertesi gunu fazla bi akintiydi ve beyazdi yogundu o gun yaptim cift cikti. Dahada olmadi akintim

Aynen canım ben de akıntımdan anlayıp ovu testi yaptım daha idrarı damlattığım gibi koyuldu çizgiler.. Ertesi gün de akıntım oldu daha olmadı. Testi yinelediğimde silikleştiğini de gördüm zaten.

Kizlar bi hafta once intrnetten ovulasyn testi sprs ettm ama hala gelmedi dunde adetmn basldgi gunden itbren 12.gnumdu eczaneden 5li aldim ve dun su falan icmstm oylesine yaptm ve silik cikti aksam 8 gbi
Bugun iki saat sivi tuketmeden yaptim ve dunkune gre sanki braz daha belli gbi
Resme sizde bakarmsnz yormlarnizi beklyrm

Daha birşey yok canım testi yapmaya devam et.

Aynen canım ben de akıntımdan anlayıp ovu testi yaptım daha idrarı damlattığım gibi koyuldu çizgiler.. Ertesi gün de akıntım oldu daha olmadı. Testi yinelediğimde silikleştiğini de gördüm zaten.

Daha birşey yok canım testi yapmaya devam et.

Benmde aynn oyle oldu canimm. Bakalim sabredip iki gun daha beklersem test yapicam

kızlar testlerime bakın + Koyduklarımda ılıskı oldu bu aksamda oldu ılıskı ben acaba bugunmu yumurtladım gün gün koycam artık fikirlerinizi almaz için

$7539_10151674135617325_1919210430_n.jpg $7539_10151674135617325_1919210430_n.jpg

Canım 13. gün ovulasyonun gerçekleşmiş gibi görünüyor. İlişkin de oluş zaten.

peki bu aksam gene test yapıcakmıyım sılıklesirse gene ılıskı olsunmu ? birde yumurtlama tamamen bitince hiç cıkmıca dimi diger testlerimi harcamıyım olmassa diger aya saklarımda 10 tane kaldıda ovulasyn testim

kızlar testlerime bakın + Koyduklarımda ılıskı oldu bu aksamda oldu ılıskı ben acaba bugunmu yumurtladım gün gün koycam artık fikirlerinizi almaz için

Eki Görüntüle 1013063 Eki Görüntüle 1013063

eger bu testler dogruysa biz hep adetimden sayarak 14-15 e önem gösteriyorduk demek daha erkenmiş bakalım dogrumu dogruysa bu ay anlayacaz zaten hayırlısı olsun. ama kafama takılan dün ilişkim oldu bu aksamd yapmam gerekcekmı gene test yapıpmburaya koycam ama merak ediyorum kızlarrrrrr

Olsun tatlim üzülme bende henüz bisey yok bel agrisi dişinda bende adet olucagim sanirim ama olsun uzulmek yok ve bi daha ki ay testte yapmiycam oluruna birakcam artik Rabbim ne yazdiysa o olur ne yapalim

Naber tatlim ben regl oldum butun beklentiler bu ayda suya dustu benim.bir dahaki aya kismetse sende durum ne bari sen ver guzel bir haber issallah 😊

QUOTE=zeytinilelimon;34361585]Gecikme yasadin sonucta bence slabilirsin normal yani gunun gecti ben olmasaydim yarin ssbah yspicaktim sende ysp bence[/QUOTE]

Ya iste hüsrana uğramaktan korkuyorum aslında hem kesimde acele etmeyelim diyo pazartesi saliyi bekleyelim diyo

Kızlarr sizinle birşey paylaşacağım:
HAYATIN BAŞLADIĞI ANDASINIZ

Yumurtalıklardan atılan yumurta hücresi ile erkekden gelen sperm fallop tüplerinde karşılaşır. Pekçok sperm, yumurta etrafında kümelenmesine rağmen bunlardan sadece 1 tanesi yumurtanın zarını geçerek içine girer ve kendi genetik materyali ile yumurtanın genetik materyali birleşir. Yani döllenir. Döllenme ile birlikte adına yaşam denilen mucize başlar. Fertilizasyon yani döllenme tek bir spermin yumurta hücresinin içine girmesi ile başlar ve zigot adı verilen oluşumun ortaya çıkması ile sonlanır. Fertilizasyon süreci yaklaşık 24 saat kadardır. Bir sperm yaklaşık 48 saat canlı kalabilir. İlişki esnasında vajina içine yaklaşık 300 milyon sperm bırakılır. Spermlerin sadece %1’i yani 3 milyon kadarı rahim içine girebilir. Rahim içine giren spermler kadının üreme organları içinde ilerleyerek tüplere kadar ulaşırlar. 10 saat süren bu seyahat sonunda yumurta hücresine kadar gelen spermleri başka bir görev bekler; yumurta hücresinin kabuğunu kırarak içine girmek. Yumurta hücresi zona pellucida adı verilen bir zar ile çevrilidir. Spermlerden sadece 1 tanesi bu zarı delerek yumurtanın içine girebilir. Penetrasyon adı verilen bu işlem 20 dakika kadar sürer ve bir sperm penetre olduktan sonra zona pellucida tamamen kapanarak başka bir spermin girişine izin vermez. Sperm ve yumurta hücrelerinin çekirdeklerinin birleşmesi ile zigot ortaya çıkar ve döllenme sona erer."

NE Kadar da zormuş yumurtanın döllenmesi, spermler uzuun ve zorlu bir yolculuktan geçiyormuş:)
Resmen bir mucizeye tanıklık ediyormuşuz!ayrıca ilk cümleye takıldım, bu sitede okumuştum: yumurta atılmadan önce fallop tüplerinde sperm olması daha iyimiş!!Bir de şu yolculuğun 10 saat sürmesi çok entrrasan:) ben youtobe dan seyretmiştim videosunu ama yolculuğun bu kadar uzuun sürdüğünü falan yeni öğrendim:KK66:

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

X