Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Canim yumurtlamam 1 martta oldu son adetim 4 subatti benim. Simdide cift cikmasi sasirtti beni flastan acik cikti normalde daha koyu cizgilerim hayrlisi artik canimQUOTE=Amazon;34337046]Hayatım adetine 1-2 gün kala yapmalısın. İkisi de aynı koyulukta kopkoyu çıkacak. Şimdiden çok kaptırma kendini o yüzden..

Aynen canım işte stresten dengemizi bozuyoruz. Ovu testi yapmak da insanı çok strese sokan birşey aslında. Sana tavsiyem testini yapmaya devam et. Madem bugün de aynı koyulukta iki çizgi gördün demek ki henüz yumurtan çatlamamış. Bugün ilişkiye girmeyin derim ben sperm kalitesi açısından. Yarın testini yinelersin. Zaten T çizgisi silikleştiği zaman çatlamış demektir.Silikleştiyse ilişkiye girin. Silikleşmese de girin. Bugün denem bence dinlendir kendini derim.

Kürünü aksatma bitir canım. Şu an gebelikle alakalı birşey söylemek zor. En büyük belirti adet gecikmesidir. Ona da daha çok olduğuna göre kürünü tamamla.

Canım geçen ay benim de aynı böyleydi. Bir türlü o çift ve kopkoyu çizgiyi göremedim. Hafif koyulaşıp silikleşiyodu falan filan.. Zaten akıntım falan da gelmemişti anlamıştım bi anormallik olduğunu. Adet olunca dr a gittim meğer yumurta çatlamayıp kistleşmiş..Ama bu ay adetimin 12. günü öylesine ve umutsuzca ovu testi yapayım dedim,daha idrarı damatır damlatmaz ikinci çizgi kopkoyu çıkıverdi. Ertesi gün hafif silikleşti, daha sonraki gün daha da silikleşti.Sen yine de adet olana kadar devam et yapmaya. Ayrıca şöyle birşey de var. Kimi zaman yumurtlama olmayadabiliyor. Bu ihtimali de düşünmek lazım.. Testlerinde ovulasyon olduğunu gösterecek kadar bir koyuluk yok , henüz bir şey olmamış.[/QUOTE]

6atypaha.jpg

Merhaba kızlar, bu ayki testlerimi yorumlarmısınız, yanında yıldız olan günlerde ilişki oldu, ayrıca: 16.,17.günlerde de ilişki oldu 4 gün üstüste:)) ne dersiniz şansım var mı? Bu ilk test yapışım!!

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

canımm yaa çok teşekkür ederimm, senin yazıkların çok rahatlıyo beni...bence sen bu topiğin danışmanı ol..taktiklerini uygulayacam inşallahh..RAbbim sanada en kısa zamanda hayırllıısından Sağlıklı evlatlar nasip etsinn..isteyen herkese de..içinde bana da...:KK16: :KK34:

Canımm yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana. Hep geçtik bu yollardan, bu dönemin stresini çok iyi bilirim. 4 yaşında bir kızım var benim de.. 6 aydır da 2. si için uğraşıyorum. Bu hamile kalma süreçlerinde artık doktor gibi oluyoruz:)) Hayır dualarımızı birbirimizden eksik etmeyelim yeter..

6atypaha.jpg

Merhaba kızlar, bu ayki testlerimi yorumlarmısınız, yanında yıldız olan günlerde ilişki oldu, ayrıca: 16.,17.günlerde de ilişki oldu 4 gün üstüste:)) ne dersiniz şansım var mı? Bu ilk test yapışım!!

Canım 15. gün ovulasyona hazır hale gelmiş, daha sonraki günlere ait testlerin olmadığı için bir şey diyemeyeceğim.. 16. ve 17. günler test yaptıysan ve silikleştiyse, üstüne üstlük ilişkin de olmuş, iyi değerlendirmişsin bu ayını tatlım..

Son düzenleme:
$06032014464.jpg

Kızlar bunlar da benim ovu testlerim 12-13-14. günler. Bu ay ben de ovulasyonu yakaladım.. Umarım bebişim gelir bu ay..

Merhaba cok yeniyim. Ovulasyon adetten 15 gun once olmuyo mu tahmini? Yoksa degisiyo mu kisiden kisiye :/ Ovulasyon tarihi hesaplamasina gore denemistim ben de

kızlar ilk defa alıyorum bu testleri yapmaya basladım tam koyu olunca ilişki olcak ama biz işimizi garantiye almak adına 2-3 günde 1 ilişki yapıyoruz ama testide dıkkatede alıyoruz tabıkı. 29 günde 1 adet oluyorum düzenlidir adetlerim ama 7 ay once kürtaj olmustum 4 aydan beri hamıle kalamıyorum.nasip buraya testlerimi koycam bilgi verirmisinz banada dün ilişkim oldu. 4 defa test yaptım ilk gün silik cıktı digerleri böyle cıktı. szce yumurtlamam yakınmı ??
Herzaman 14-15 günlere özen gösterirdik ama tutmadı bakalım bu testler ıse yarayacakmı.

Eki Görüntüle 1011692 Eki Görüntüle 1011692

Merhaba cok yeniyim. Ovulasyon adetten 15 gun once olmuyo mu tahmini? Yoksa degisiyo mu kisiden kisiye :/ Ovulasyon tarihi hesaplamasina gore denemistim ben de

Tahmini evet dediğin gibi oluyor ama yumurta hücresi 24 saat canlı kalabildiği için gününü tutturmak bazen mümkün olmuyor.

kızlar ilk defa alıyorum bu testleri yapmaya basladım tam koyu olunca ilişki olcak ama biz işimizi garantiye almak adına 2-3 günde 1 ilişki yapıyoruz ama testide dıkkatede alıyoruz tabıkı. 29 günde 1 adet oluyorum düzenlidir adetlerim ama 7 ay once kürtaj olmustum 4 aydan beri hamıle kalamıyorum.nasip buraya testlerimi koycam bilgi verirmisinz banada dün ilişkim oldu. 4 defa test yaptım ilk gün silik cıktı digerleri böyle cıktı. szce yumurtlamam yakınmı ??
Herzaman 14-15 günlere özen gösterirdik ama tutmadı bakalım bu testler ıse yarayacakmı.

Eki Görüntüle 1011692 Eki Görüntüle 1011692

Canım senin de 12. gün tam çatlayacak dereceye gelmiş. 13. ve 14. günü testi yapmaya devam et, silikleştiğini gördüğün an ilişkiye gir canım.

Tahmini evet dediğin gibi oluyor ama yumurta hücresi 24 saat canlı kalabildiği için gününü tutturmak bazen mümkün olmuyor.

Canım senin de 12. gün tam çatlayacak dereceye gelmiş. 13. ve 14. günü testi yapmaya devam et, silikleştiğini gördüğün an ilişkiye gir canım.

nasıl yani tam koyu olunca degılde silik oluncamı yapcam kafam karıstı :44::44: ben gene yarın ve dgier günleride koycam ama koyu oluncamı ılıskı olcak koyudan sonra silikleşincemı ılıskı olcak bir arkadas bana koyu olunca yapılcak ve ertesi günde bi kere daha yapılcak okadar demıstı de :44::44::44::44::44:

nasıl yani tam koyu olunca degılde silik oluncamı yapcam kafam karıstı :44::44: ben gene yarın ve dgier günleride koycam ama koyu oluncamı ılıskı olcak koyudan sonra silikleşincemı ılıskı olcak bir arkadas bana koyu olunca yapılcak ve ertesi günde bi kere daha yapılcak okadar demıstı de :44::44::44::44::44:

Canım bak şimdi, LH hormonu yumurtayı çatlatmak için en üst seviyeye ulaştığında yaptığımız ovu testlerinde iki çizgi de aynı koyulukta çıkar. Bu eşit koyuluk 12-36 saat arasında yumurta çatlayacak anlamına gelir. Çatladığı zaman da LH hormonu hızla düşer. Test yaptığımızda da T çizgisinin silikleştiğini gördüğümüzde anlıyoruz ki ovulasyon gerçekleşmiş. O sebeple asıl silikleştiği zaman ilişki önemlidir. Ama garantiye almak için çift çizgi gördüğün anda peşpeşe ilişkidir. Arkadaşın doğru söylemiş. Test yapmayı bırakma silikleştiğini gör mutlaka.Bazılarında 2-3 gün üst üste koyu çıktığı oluyor çünkü.

Son düzenleme:
Canım bak şimdi, LH hormonu yumurtayı çatlatmak için en üst seviyeye ulaştığında yaptığımız ovu testlerinde iki çizgi de aynı koyulukta çıkar. Bu eşit koyuluk 12-36 saat arasında yumurta çatlayacak anlamına gelir. Çatladığı zaman da LH hormonu hızla düşer. Test yaptığımızda da T çizgisinin silikleştiğini gördüğümüzde anlıyoruz ki ovulasyon gerçekleşmiş. O sebeple asıl silikleştiği zaman ilişki önemlidir. Ama garantiye almak için çift çizgi gördüğün anda peşpeşe ilişkidir. Arkadaşın doğru söylemiş. Test yapmayı bırakma silikleştiğini gör mutlaka.

test yapmayı bırakmam zaten canım saolsun eşim 2 hafta yetecek kadar test almıs bakalım ne olcak umarım hayırlısıysa olur ama biz genede dikkat ediyoruz testte cıkmaz yada sorun olmasın diye mesela dün ilişki oldu ama bugun bıraz rahatsızım diye ilişkı olmadı eger yarın kopkoyu cıkarsa gene ılıskı olur sonra sılıklesırse duruma göre bakarız saolun :KK16::KK16:

test yapmayı bırakmam zaten canım saolsun eşim 2 hafta yetecek kadar test almıs bakalım ne olcak umarım hayırlısıysa olur ama biz genede dikkat ediyoruz testte cıkmaz yada sorun olmasın diye mesela dün ilişki oldu ama bugun bıraz rahatsızım diye ilişkı olmadı eger yarın kopkoyu cıkarsa gene ılıskı olur sonra sılıklesırse duruma göre bakarız saolun :KK16::KK16:

Zaten en doğrusu günaşırı ilşki. Hiç teste falan da gerek yok o zaman..

ya günasırıda denedık olmadı belkıde bır seylerı kacırıyorum dıyerek aldımt estı eger gene olmazsa 2-3 ay ıcındede dr a gidicez gerci doktorum bir sorun yok dedi ama beklıyoruz iste

Canım 15. gün ovulasyona hazır hale gelmiş, daha sonraki günlere ait testlerin olmadığı için bir şey diyemeyeceğim.. 16. ve 17. günler test yaptıysan ve silikleştiyse, üstüne üstlük ilişkin de olmuş, iyi değerlendirmişsin bu ayını tatlım..[/QUOTE]

Sevgili nurnurum, 16. ve 17. Günler yapmadım testi,koyu çizgiyi yakalayınca bırak diyordu testte, bilseydim yapardım, demek silikleşmeside gerekiyormuş, bilmiyordum bunu, ama 24-48 saatte çatlayacak yazıyordu, biz o günleride değerlendirdik, şimdi adetime 11 gün var, adet belirtisimidir bilmem :göğüslerim çok acıyor,sızlıyor,bide kasıklarımda batmalar oluyor,tutturamadık mı acaba??hayırlısı inşallah bebişler bizi bulur:))

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1011448 kızlaaar son adet tarihim 23 şubat yani beklediğim yumurtlama günü 8 mart idi adetim düzenlidir . bu ay ilk kez ovülasyon kullanıyorum sonuçlar fotodaki gibi ben daha iki çizgi aynı koyulukta olmadı derken bugün ne göreyim 2. çizgi yook.ben dün yumurtlamış mıyım yani???:18::18::18:

Benimde ayni senin gibi. P.tesiden beri hergun test yapiyorum p.tesi cift çizgi yoktu sali ikici çizgiyi silikte olsa gördüm carsamba yani dun biraz daha koyu gordum. Ama tabi bugunlerde birlesme olmadi bizde. Bugun işten gelince yine yaptim bi baktim ikinci çizgi yok. Simdin ben ne yapmalıyım bilmiyorum acaba bugun birlesme olsa şansımız olurmu.. yardim edebilecek biri varmi

canım şubat ayında aynen bende iki çizgi aynı koyuluğu yakalayamadım. hergün yapmama rağmen yakalayamadım. çok sıvı almama bağladım vs . o hafta boyunca gün aşırı çalıştık ama olmadı.

6atypaha.jpg

ikinci çizgiyi çok güzel yakalamışsın canım.. inşallah gebesindir.

bazen diyorum amaaan eskiden ovülasyon mu varmış biz nasıl olduk :KK1::KK1::KK1:

ya günasırıda denedık olmadı belkıde bır seylerı kacırıyorum dıyerek aldımt estı eger gene olmazsa 2-3 ay ıcındede dr a gidicez gerci doktorum bir sorun yok dedi ama beklıyoruz iste

dün doktora gittim. dr çok kızdı bana. ne bu ovulasyon bilmem ne. gerek yok böyle şeylere.akışına bırak. didikleme dedi. 27 günde regl oluyorum ben. 10-16 arası yoğun çalışma yapın 6 ay içinde gebesin. internette fazla dolaşma . okudukça didikledikçe stres oluyorsunuz stres engel oluyor gebeliğe dedi. haklı sanırım..

Son düzenleme:
ikinci çizgiyi çok güzel yakalamışsın canım.. inşallah gebesindir.

İnşallah öyledir canım, daha adetime 11 gün var dünden beridir: göğüslerimde çok ağrı, kasıklarımda batma hissi var, ama akıntım yok, bunlar adetin belirtileri ama niye bu kadar erken ,anlamadım:KK43:

X