Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

4 aydır özen gösteriyoruz ama bir türlü hamıle kalamadım daha önce hamılelık yasadım ve bebegım karnımda öldüğünden kurtaj oldum yasaklı süreden sonra korunmayı kesmememıze ragmen 4 ay bitti hala hamıle kalamadım bu testlerden almak stiyorum ama nasıl kullancamı bilmiyorum 29 günde 1 adet görüyorum düzenli adetlerim ilişkiyide düzenlı yapmaya calısıyoruz ama olmuyor zamanı gelmemıstır olmuyordur diyoruz ama ilk hamılelıgım hemen 2. ayımda olmustu sımdı korkuyorum ya benım cocugum olmazsa :KK5: çünkü ben okadar cok cocukları seviyorumkı ne olur birileri beni aydınlatsın bu testleri nerden alırım nasıl kulllanırım çift cizgi gördüğüm aksam mı ertesı aksmmı yoksa her 2 aksammı birlkte olmak gereklı 2. cizginin silik oldugu zamanlarda ılıskı olması gerekıyomu bunları detaylı anlatırsanız sevınırım ılk sayfadan okudum anladım ama mesela tek cızgıde bişey olmadıgını anladım ama 2 cizgi bazen silik oluyomus o sılık cızgıde ne yapcam o aksam gene deneme olcakmı ertesı gunemı sarkcak anlayamıorum nolur yardımcı olun :KK14::KK14:

Size tavsiyem adetiniz bittikten sonra gün aşırı iliskiye girmeniz. Bu testler yumurtlama tarihini az cok gösteriyor ama bence % 100 dogru sonuc vermeyebiliyorlar. Yani yumurtaniz erken catlarsa günü kacirabiliyosunuz. En ama en güzeli gün asiri duzenli ilişki bence.

canım hayırlı uğurlu olsun, sağlıkla doğar inşallah :KK34: :nazar:

inşallah bu ay kalırız hepbirlikte :)

kesinlikle çıkar canım, hatta kanda şimdi bile çıkar :KK34: ben tam adet günümde baktırmıştım ilk hamileliğimde, 300 küsurlarda çıkmıştı beta hcg :KK34:

sperm azlığı varsa bir gün ara vererek, gün aşırı ilişkiye girmelisiniz canım...

canım çok teşekkür ederim allahım isteyen herkeze nasip etsin dualarım sizinle :)

adetime 8 gün kaldı ciddi ciddi heyecan bastı beni,bugece rüya gördüm çok şiddetli sancım vardı kesin adet olacam diyordum, sonra bi erkek bebek kucagımdaydı ama benim deyilmiş öyle seviyorumki çocugu böyle içimin eridigini gerçekten hissettim,bir iki gün benle kalıyor,sonra eşim geliyo onu götürmem lazım diyo ben vermicem diye direnip aglıyorum.eşime yalvarıyorum ben bakarım diyorm ama alıyor elimden yerlere yatıp aglıyorm vermeden önce deliler gibi öpüp kokluyorum bebeyi,battaniyesini iyi ört diyorm, sonra bi gözümü açtım rüyaymış,ama çok etkiledi beni hayırdır inşallah diyelim,ya kızlar belimin agrısı geçmiyor sanki bugün yarın adet olacakmısım gibi sancı var belde bacakta

inşallah hamilesindir canım bendede bacak ve bel ağrısıyla belli etti ve hala bel ağrım var :)

adetten sonraki 12. günüm bugun. test bugün elime ulaştı. biraz önce yaptım tek çizgi sayılır.. çookk çookk silik ikinci çizgi. zaten 30 31 günde regl oluyorum..

canım bende 30 31 günde regli oluyordum tam ortası yumurtlama günümdü diye biliyorum ama değilmiş ovu. testini reglimin 9. gününden başladım yapmaya 11. ve 12. gün yumurtladım ovu. testinin çok faydası oldu yumurtlama günümü bulmakta :)

benim regl günüme daha 10 gün varya 3ü 4ü gibi heyecanlıyım yaa kasıklarıma iğne batar gibi oluyor ilk hamileliğimdede böyle olmuştum beklemek ne kadar zor sabırsızlanıyorum ,korkuyorum karmaşık duygular.erken gebelik testi ne kadar önce yapılabiliyor acaba bilen varmı

canım bende 30 31 günde regli oluyordum tam ortası yumurtlama günümdü diye biliyorum ama değilmiş ovu. testini reglimin 9. gününden başladım yapmaya 11. ve 12. gün yumurtladım ovu. testinin çok faydası oldu yumurtlama günümü bulmakta :)

hmm.. ben geç yumurtluyorum diye biliyorum. bugun 2. kere yaptım testi yine silik.. bakalım 16-17-18 de de çıkmazsa diğer aya kalacak herhalde.. Allahtan hayırlısı sağlıklı olsunda..

benim regl günüme daha 10 gün varya 3ü 4ü gibi heyecanlıyım yaa kasıklarıma iğne batar gibi oluyor ilk hamileliğimdede böyle olmuştum beklemek ne kadar zor sabırsızlanıyorum ,korkuyorum karmaşık duygular.erken gebelik testi ne kadar önce yapılabiliyor acaba bilen varmı

adetine 10gün varsa belirtiler için biraz erken.. ama herkesin hamileliği bir olmuyor.. erken gebelik testleride testten teste değişiyor. kimi ilişkiden 5 gün sonra bile yapılabiliyor diyo ama genelde makalelerde bhcg nin kanda 7-8 günden sonra belli olduğu yazıyor.. adetine 4-5 gün kala yapsan güvenilir bi sonuç alabilirsin bence.. çok hassas testler var bhcg 12nin üstünde olduğunda pozitif çıkıyormuş..

Çok şükür en sonunda adet oldum daha öncede yazdım ama adet olamayınca yazmayı bırakmıştım
Kızlar ben tüp bebek tedavisi oldum daha yeni kimyasal gebelikle sonuçlandı bu benim için iyi bişi demekki hamile kala biliyorum yine tüp bebek tedavisi olucam donmuş embriyolarım var ama doktorum 2 ay dinlen dedi
Şimdi 2 ay içerisinde ovulasyon testi sayesinde gebe kalmayı denicem
Yeni adet olan varmı? ben normalde 28 günde bir adet oluyorum yani teste 10 gün sonra başlıcam
İnşallah hepimiz güzel sonuçlar alırız :)

Çok şükür en sonunda adet oldum daha öncede yazdım ama adet olamayınca yazmayı bırakmıştım
Kızlar ben tüp bebek tedavisi oldum daha yeni kimyasal gebelikle sonuçlandı bu benim için iyi bişi demekki hamile kala biliyorum yine tüp bebek tedavisi olucam donmuş embriyolarım var ama doktorum 2 ay dinlen dedi
Yeni adet olan varmı? ben normalde 28 günde bir adet oluyorum yani teste 10 gün sonra başlıcam

bence 10.günü beklemeyin adet sonrası hemen başlayın çünkü sizin gibi düşünen ama daha önce veya daha sonra yumurtasının çatladığını öğrenen çok arkadaş var.eğer daha önce ovi.test kullandıysanız zaten tahmini yumurtlayacağınız günü bilirsiniz ama ilk defa ise o zaman adet sonrası başlayın derim.benim 15.ve 16. gün çatlıyor 3 ay hep aynı oldu.o yüzden ben 13. gün başlıyorum teste

bence 10.günü beklemeyin adet sonrası hemen başlayın çünkü sizin gibi düşünen ama daha önce veya daha sonra yumurtasının çatladığını öğrenen çok arkadaş var.eğer daha önce ovi.test kullandıysanız zaten tahmini yumurtlayacağınız günü bilirsiniz ama ilk defa ise o zaman adet sonrası başlayın derim.benim 15.ve 16. gün çatlıyor 3 ay hep aynı oldu.o yüzden ben 13. gün başlıyorum teste

Doğrudur ama elimde 20 tane var yetermi acaba ?

Son düzenleme:
Kızlar selam bişey soracağım, bu erken gebelik testleri adetten ne kadar önce yapılabilir sizce?

Test yapmabma gerek kalmadbı. Regl oldum az once. Bir hafta erken hemd.e. Bu ay ovu testi yapmıcam

X