Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Canim ben zaten adetime 4-5 gun kala yaptigim gebelik testinde silik bir ikinci cizgi gordum. Ovulasyon testlerim de 17.gunden itibaren hep cift cizgi verdi, ordan suphelenip gebelik testi yaptım zaten. Ama cizgi silik oldugu icin, kan testinde gormeden icim rahat etmeyecek :)

canım önce bi normal gebelik testi yapayım diyorum,nedersiniz

Canim ben zaten adetime 4-5 gun kala yaptigim gebelik testinde silik bir ikinci cizgi gordum. Ovulasyon testlerim de 17.gunden itibaren hep cift cizgi verdi, ordan suphelenip gebelik testi yaptım zaten. Ama cizgi silik oldugu icin, kan testinde gormeden icim rahat etmeyecek :)

Haklısın cnm kan testi en iyisi ama gebelik testinde silik çıkmasıda çok iyi ne zaman yapltıracaksın cnm kan testi biran önce yaptırsan keşke bende heyecanlandım ovulasyon testi sayesinde hamile kalman beni çok mutlu edecek heyecanladım şimdi acaba bende iki çizgi görürmüyüm :) içimde çok garip bi heycan var ilk tüp bebeği yaptırdığımda heyecan sıfırdı şimdi ilk defa deneyeceğim ondanmı bilmiyorum sanki ovulasyon testinden hamile kalacakmışım gibi geliyor :)
Cnm sen ovulasyon testini adet bittikten sonramı kullanmaya başladın ?

Son düzenleme:

Kan testini ancak haftasonu yaptirabilecegim, size hemen yazarim :)

Canim valla ben ovulasyon testiyle kalmadim. gecen ay testle denedik. 20.gun gordum cizgiyi, calismalari hizlandirdik. Sonra tam 34.gun adet oldum. Burdan anlaşılıyor ki, ben cift çizgiyi yumurtam catladiktan sonra gordum ve dolayisiyla gec kalmis oldum.

Ben de bu ay hic teste bakmadan, reglim bittikten sonra gun aşırı iliskiye girdim. Testi 17.gun yapmaya basladim, o da yumurtlama takibi icin, ne zaman regl olacagimi bileyim diye. Ilk yaptığım testten itibaren silik cift cizgi gormeye basladim. Burdan anlaşılıyor ki, gebelik tohumlari atildiysa, daha önce atilmistir.

O sebeple yine söylüyorum, bu testlere bel baglamayin, gec kalabilirsiniz. Usenmeyin, gun asiri calisin. Bak benim bi arkadasim da nerdeyse 1 sene boyunca gun sayarak denedi olmadi. Bi ay gun asiri calisti, o ay tuttu. Siz de boyle yapin bence.

Tamam cnm sağol yardımın için :)
Sanırım siz denediniz peki hamile kaldınız mı ovulasyon testi sayesinde yoksa deneme aşamasındamısınız

kullandığım ilk ay hamile kaldım canım ama düştü:KK43:sonraki ay eşim yurtdışında olduğu içi değerlendiremedim bu ay yine kullandım ama aramıza ufak bir tatsızlık girdiği için yine değerlendiremedim..ama yumurtlama tarihimi artık öğrendim 3 ayda aynı gün oldu.o yüzden hatta önümüzdeki aya test kullanmadan denemek istiyorum:)

Çok teşekkür ederim.. boran333.. Ben 2 gün sonra yapmaya başlıcam.. Resimlerimi koysam sen benimle uğraşıp yorum yapabilir msini? Lütfen :KK43:(

ugraşamk olurmu hiç,eyer bildigim olursa seve seve yorumlarım,bende iki tane azmanta çocuk var iki oglum var allah sizede onlar gibisini nasip etsin,banada hayırlı saglıklı bi kız evlat nasip etsin

bugun 3. kez yaptım ovulasyon testini 14. günüm. hala aynı siliklikte. 30-31 günde bir regl oluyorum.. yumurtlamama bi kaç gün daha var ama birazda olsa koyulaşması gerekmiyor mu..sadece bir gün mü koyu oluyor bu testler.

Cnm doktorumla özel konuştum bu konuyu hiç korkma dedi ben onun önlemini aldım dedi
Transferden sonra hergün göbekten yapılan bi iğne vermişti birde coraspirin kullanmştım ama kimyasal gebelik oldu ikinciye denicem inşallah gerek kalmaz kendiliğinden hamile kalırım ama hep içimde bi korku olarak kalacak ya yine tutmazsa
Test derken cnm ben daha önceden genetik testi yaptırmıştım orda sonuç biraz yüksek çıkmıştı ayrıca başka test yapılması gerekiyorsa yaparım
Tamam göbekten yapılan iğne ve coraspin kullandıysan önlem alınmış demek ki. Bir dahaki hamileliğinde de aynı şekilde önlem alınacaksa bence başka test yaptırmana gerek yok. Yani sonuçta hepsinin tedavisi kan sulandırıcı iğne, coraspin ve yüksek doz folik asit. ben de genetik pıhtılaşma faktörlerime baktırmıştım :KK34:
şuanda coraspin ve folik asit kullanıyorum. Hamile kalınca da iğneye başlıcaz. Tabi kısmet olur da hamile kalabilirsem :)

bugun 3. kez yaptım ovulasyon testini 14. günüm. hala aynı siliklikte. 30-31 günde bir regl oluyorum.. yumurtlamama bi kaç gün daha var ama birazda olsa koyulaşması gerekmiyor mu..sadece bir gün mü koyu oluyor bu testler.

yok canım benim yavas yavaş koyulaşma falan olmuyor,benim ,ilk iki testte biri koyu diyeri belli belirsiz çıktı 3.ve 4.de sadece tek çizgi çıktı 5.de ikiside koyu çıkmıştı,bugünler çalışmayı sakın bırakmayın,heran koyulaşabilir

ugraşamk olurmu hiç,eyer bildigim olursa seve seve yorumlarım,bende iki tane azmanta çocuk var iki oglum var allah sizede onlar gibisini nasip etsin,banada hayırlı saglıklı bi kız evlat nasip etsin

Ayy maşallah.. Benim yok henüz. 2 yıllık evliyim..Olur inşallah Rabbimin izniyle. Sana da bir kız evlat versin Rabbim..

X