Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

selam ben yeni üyeyim ve tecrübeli arkadaşlardan birkaç fikir almak istiyrm.Benim adet döngüm düzenli ve 27 günde bir.Bu ay adetimin 11,12,13,14 günlerinde ovulasyon testi kullandım.11.gün t çizgisi silik olmakla birlikte 2çizgi,12.gün t çizgisi biraz daha belirginleşmiş olmakla birlikte c çizgisi koyuluğunda değildi. 13.gün pik yapmayı beklerken tek çizgi çıktı.Bilakis bugün de tek çizgi vardı. Yani benim ovulasyonum 12.günmüymüş?veya yumurtam çatlamadı mı acaba?testlerde aynı yoğunlukta olmamakla birlikte yakın yoğunluktaki çizgiler pozitif anlamına mı geliyor o zaman? :KK76:

Bildiğim kadariyla herkeste aynı koyulukta çizgi olmuyor. Bence 12.gün yumurtlamış olabilirsin.

Ovulasyon testi yaparken dikkat etmeniz gerekenler

Sabah idrarı ile kesinlikle YAPILMAMALI
En az 4 saat kadar tutulan idrarla test yapılmalı
Bu süre içinde sıvı tüketilmemeli
Saat sabah 10 ile 16 aralığı en doğru sonuç veren zaman dilimidir.
Çift çizgi aynı koyuluğa ulaştığı gün kaçırılmamalı
Çift çizgiden sonra yapılan test silik çıkmışsa yumurta çatlamış demektir.
Bazen 2-3 gün çift çizgi aynı koyulukta çıkar. Bu da yumurtanın daha çatlamadığını gösterir.

Mrb kızlar. Ben bu ay ovu testini ikinci kez deneyecem. Geçen ay olmadı. Bu ay inşallah hep birlikte hamile kalırız :))) benim bugün 6.gün. henüz test yapmaya başlamadım. Yarın başlarım testlere ve bu sefer hergünü fotoğraflayııp burdan paylaşırım. Benim asıl merak ettiğim çift çizgiden sonraki 2 gün çalışma olsa sonra bırakacak mıyız? Sonradan birlikte olmaya devam etmek sonucu etkiler mi? :)))

çift çizgiden sonraki iki gün bence yeterli,ama çift çizgi çıkmadan öncede ilşki olsun,yani çizgilere bagımlı kalma

aaylaradırr uğraşıyorum..sonuç şuanda öğrendiğim gibi hep hüsran.. ovi ve gebelik testlerine döktüğüm para kolumdan alınan kanlarda cabası.. olmayınca olmuyor..:KK14::KK14:

aaylaradırr uğraşıyorum..sonuç şuanda öğrendiğim gibi hep hüsran.. ovi ve gebelik testlerine döktüğüm para kolumdan alınan kanlarda cabası.. olmayınca olmuyor..:KK14::KK14:

Ben de aynı durumdayım canım. Aylardır deniyoruz. Henüz mutlu sona ulaşamadık. Ama olacak biliyorum. En doğru zamanda olacak. Sen de buna inan. Ben artık gebelik testi yapmıyorum. Nasılsa olmuşsa olmuştur. Sabrederek bekliyorum. Allah hepimize bu duyguyu yaşatacak inşallah.

Mrb kızlar. Ben bu ay ovu testini ikinci kez deneyecem. Geçen ay olmadı. Bu ay inşallah hep birlikte hamile kalırız :))) benim bugün 6.gün. henüz test yapmaya başlamadım. Yarın başlarım testlere ve bu sefer hergünü fotoğraflayııp burdan paylaşırım. Benim asıl merak ettiğim çift çizgiden sonraki 2 gün çalışma olsa sonra bırakacak mıyız? Sonradan birlikte olmaya devam etmek sonucu etkiler mi? :)))

canım tamam bebek istiyoruz fakat herkezin söylediği bişey var bebek yapıcaz diye ilişki yaşama zevk alarak isteyerek kafan rahat bir şekilde ilişkini yaşa olurunu bırak ummadığın anda o bebek olur yeterki kafana takma tarih belirleme dediler.
ama malesefki hepimiz kafaya takıyoruz.çizgiyi gördüğün zaman + öncesi ve sonrasında ikinizde istediğiniz sürece birlikte olun şartlandırma kendini rahat bırak kendini anı yaşa :KK1:

dün kopkoyuydu bugün silinmiş bu akşam çalışma yapsak olur mu ki? koyu oduktan sonra 24 saat içinde çatlıyacak demek değil miydi? bekledim bugün olsa acebaaa? :)

dün kopkoyuydu bugün silinmiş bu akşam çalışma yapsak olur mu ki? koyu oduktan sonra 24 saat içinde çatlıyacak demek değil miydi? bekledim bugün olsa acebaaa? :)
Canim bnm de bugün koyu cizgim bu yumurtanin 24 36 saat icinde catlayacagini gosterir o yüzden yarın çalışma yapicaz hayirlisiyla
Sizde bugün yaparsaniz tam zamani

Merhaba kizlar bu sitede baya eskiyim yaklasik bes alti aydir girmiyorum bir ara cok taktim bu bebek isine artik istemekten cok benimki biraz neden olmuyor diye strese girdim alti aya yakindir yapmiyorum bu arada uc aya yakin spora basladim 10 kilodan fazla verdim iki ayda turkieyey tatile geldim su bebek takintisini attim...simdi kis ayi malumdisari cikma imkani kisitli bu aralar sikintidanmi nedir yine bebek stresi yapmaya basladim derke internetten ovulasyon testi aramaya basladim normalde ben hep ebaydan alirim kactir deniyorum surekli kredi kartim icin hata veriyordu derken baska bir site kesfettim toptanci bir site bu ebay gitti gidiyor gibi internet sitelerindeki kullanicilar bu ve bunun gibi sitelerden aliyorlar bh testleri az once cubuk ovulasyon testini 120 kusurunu 22 dolara aldim baya ucuza geldi normal websayfasindan 50 tanesini 26 dolarami ne aliyodumhttp://www.aliexpress.com/item/42-OVULATION-FEMALE-FERTILITY-STRIP-TEST-TESTS-By-Alice-Free-Shipping/1554386993.html sizde bir goz atin deri gitti gidiyordan aliyosaniz eger bu cok daha ucuza geliyor 42 tanesi 15 lira falan kargoda ucretsiz ama dedigim gibi cubuktest kaset degil, kasete nazaran kullanimi daha kolay ...ebaydada bu test var normalde ben bundan alicaktim ama surekli hata verince mecbur baska sitelerden baktimhttp://www.ebay.ca/itm/60-Ovulation-Predictor-30-Early-Pregnancy-Test-Strips-/321224381286?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item4aca771366&_uhb=1#shpCntId bundada kargo ucretsiz kizlar....bir goz atin derim su testlere verdigimiz paradan gina geldi artikkkkkkk

$DSCN11141.jpg

kızlar banim bat: 26 aralık
9 gün var bat'a ve bu ovu. testini bugün yaptım :44:

nezamandır evlisin yaşın kaç,üzülme bukadar yıllaca ugraşan var,yeterki allah dilesin 3 ay 3 yıl hatta 20 yıl,allah bilir,benim görümcemin 26 yıl sonra oldu,dediya yeterki yaradan bunu istesin,üzülme bukadar

Günaydın herkese. Dün gece rüyamda hamile olduğumu gördüm. Nasıl da mutlu oldum. Artık ne kadar bilinçaltıma işlediyse geceleri de rüyalarda devam :)))

Eki Görüntüle 899242

kızlar banim bat: 26 aralık
9 gün var bat'a ve bu ovu. testini bugün yaptım :44:
canm ovulasyn testlernde gebelik gostermsi icin iki czgininde ayni koyulukta olmasi lazm.senin t czgisi silik.bat a 9 gn warnis dha cok erkn.bn bata 4 gn kla yptgmda kopkoyu cikmisti sende bikacgn snra yine tekrarla insallahh gebesindir canim hayrli haberini alirz:KK49:

cicişleeer,bugün benim sag kasıkta bi kımıldama var,hani etin kımıldarya bendede öyle kasık içinde pıt pıt ediyor,yumurtada kalmamıştırki şimdiye,bilgisi olan yada bunu yaşayan varmııı

cicişleeer,bugün benim sag kasıkta bi kımıldama var,hani etin kımıldarya bendede öyle kasık içinde pıt pıt ediyor,yumurtada kalmamıştırki şimdiye,bilgisi olan yada bunu yaşayan varmııı

Cnm bnm taze gbe olarakrltn cvpliyim hemn :)) yumurtlma donemimden sonra bndede oluyodu sol kasigimda ama bn kndimi umitlndirmemk icn pek ustunde durmuyrdm.bebismis :emir_bebek::nazar::KK16: insllaahh seninde oyledr canm.batin nezaMn?

X