Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Hamiş bacılar sizlerde yerleşme kanaması oldumu acaba? Olduysa nekadar sürdü ? Bende tam adet olmam gereken günde ve dün iççamaşırımı kirletmeyen ancak peçeteye sildiğimde farkettiğim pembe bir lekelenme gördüm çok araştırdım yerleşme kanaması denen şeye benziyor yarın doktora gideceğiz. Ayrıyeten sarımtrak akıntılar mevcut oda sadece wc ye gittiğimde görüyorum yine çamaşırımı kirletmiyor :44:

Bende olmadı canım ilk çocuğumdada olmamıştı batın geçtimi senin genelde bata bir hafta kala olması lazım o kanamanın sen en iyisimi dr git tatlım korkma hemen tamam mı

Bende olmadı canım ilk çocuğumdada olmamıştı batın geçtimi senin genelde bata bir hafta kala olması lazım o kanamanın sen en iyisimi dr git tatlım korkma hemen tamam mı

Batım pazardı tabi biz idrar testiyle gebeliği biraz erken öğrendik ama tam bat günümde olmuştu açık pembemsi lekelenme ve dün oldu. Ama 3 gündür en sık yaşadığım sarı-beyaz akıntılar büyük tuvalette(afedersiniz)
Kanama yok gülüm 2 kez lekelenme oldu peçeteye silmesem farketmicem yani. inşALLAH bir sorun yoktur:26:

Batım pazardı tabi biz idrar testiyle gebeliği biraz erken öğrendik ama tam bat günümde olmuştu açık pembemsi lekelenme ve dün oldu. Ama 3 gündür en sık yaşadığım sarı-beyaz akıntılar büyük tuvalette(afedersiniz)
Kanama yok gülüm 2 kez lekelenme oldu peçeteye silmesem farketmicem yani. inşALLAH bir sorun yoktur:26:

hımmm inşallah bir sonum yoktur.bence de bir dr a gitmende fayda var.peçeteye gelen kanımsı lekelenme belki yerleşme kanamasıdır ama o akıntıyı bilemiyorum hiç.

KIZLAAR mrb adetime 8 gün var aşırı göğüs hassasiyeti karında şişkinlik var ilkdefa ovulasyon testi kullandım dün gece dayanamadım çıkmaz ama idrar testi yapıcam dedim ilk baktım çıkmadı sabah kalktım silik çizgi vardı :s sonra sabah tekrar test yaptım bişey çıkmadıı sizce nedir DURUM ???

KIZLAAR mrb adetime 8 gün var aşırı göğüs hassasiyeti karında şişkinlik var ilkdefa ovulasyon testi kullandım dün gece dayanamadım çıkmaz ama idrar testi yapıcam dedim ilk baktım çıkmadı sabah kalktım silik çizgi vardı :s sonra sabah tekrar test yaptım bişey çıkmadıı sizce nedir DURUM ???

Canım daha çok erken bence panik yapma ve adetinden sonraki gün kan testi yada idrar testi yap umarım hamilesindir :) iyi haberlerini bekliyoruz canım benim

Tatlım niye yanlış anlayayım ki öyle düşünme bende aklıma ne takılırsa sorarım arkadaşlara bi kere sana şunu söyliyeyim her dr farklıdır senin değerlerde gayet normal onlar ne olur ne olmaz çok heyecanlandırmıyorlar bizleri ondandır boş gebelik diyede kafanı yorma dua et bebişin sağlıklı sıhhatli doğsun allahtan bunu iste bende öyle yapıyorum eğer doğacağı varsa meleklerimizin biz kendimizi harap etsekte doğacaklar yoksada sürekli dinlensekte bi rengel çıkacaktır rabbim bizleri korusun amin sende rahat ol artık benim kızda öyle ikide bir kan vermekte yoktu o zamanlar tıp işte ilerliyor amaaaan takmaaa allah kerim:)

canım çook şükür gördük bugün ultrasonda 4.5 mm dedi:) biraz daha rahatladım ama dediğin gibi inşallah Allahım sonunu getirir hayırlısıyla hepimizinkini.daha ilk olunca çok heycanlıyız eşimle bide hiç beklemediğimz anda gelince daha bi farklı.Eli ayağı düzgün sağlıklı bebeklerimiz olsun inşallah

Bende adete 1 hafta önce yaptığımda evire çevire güneşin altında incelemelerimle silik bi çizgi gördüm-gördüğümü zannettim:KK9: Çıkıyor yani canım hatta bizimki geç döllenme olduğu halde,yeni nesil testler oldukça hassas dilerim sonucun pozitiftir :26:

Selam kızlar

ya bikac gündür agzimin hic tadi yok sanki agzimin icini jelatinle kaplamislar gibi yedigimden içtiğimden hic tat almıyorum. Annem kardesime hamileyken boyle oldugunu 3 ay yemek yemek istemedigini soylerdi. Sizin de böyle bi durumunuz oldu mu hiç?

Selam kızlar

ya bikac gündür agzimin hic tadi yok sanki agzimin icini jelatinle kaplamislar gibi yedigimden içtiğimden hic tat almıyorum. Annem kardesime hamileyken boyle oldugunu 3 ay yemek yemek istemedigini soylerdi. Sizin de böyle bi durumunuz oldu mu hiç?

aynen o metalimsi tadı çoğu gebe yaşamıştır,ama iştahsızlığın aksine bende müthiş derecede iştah açılması var :44:

Canım daha çok erken bence panik yapma ve adetinden sonraki gün kan testi yada idrar testi yap umarım hamilesindir :) iyi haberlerini bekliyoruz canım benim

inşş canımm ben işe gittikten sonra diğer testimdede silik çizgi çıktı inşş öyledirr inş hepimiz hayırlı haberler alıırızzz :)

Bende adete 1 hafta önce yaptığımda evire çevire güneşin altında incelemelerimle silik bi çizgi gördüm-gördüğümü zannettim:KK9: Çıkıyor yani canım hatta bizimki geç döllenme olduğu halde,yeni nesil testler oldukça hassas dilerim sonucun pozitiftir :26:

inşş canımm ben işe gittikten sonra diğer testimdede silik çizgi çıktı inşş öyledirr inş hepimiz hayırlı haberler alıırızzz :) SENİN az olan kanamaan neymiş canımm yerleşme kanamasımı??

UOTE=askperisi87;32639341]Hamiş bacılar sizlerde yerleşme kanaması oldumu acaba? Olduysa nekadar sürdü ? Bende tam adet olmam gereken günde ve dün iççamaşırımı kirletmeyen ancak peçeteye sildiğimde farkettiğim pembe bir lekelenme gördüm çok araştırdım yerleşme kanam ası denen şeye benziyor yarın doktora gideceğiz. Ayrıyeten sarımtrak akıntılar mevcut oda sadece wc ye gittiğimde görüyorum yine çamaşırımı kirletmiyor :44:[/QUOTE]

kiminde olmu CANIM İDRAR YOLLARINDA İLTİHAP VARMI ONA BAKTIR BENİMDE ÇOK GELİRDİ AKINTI BOL BOL SU İÇ yerleşme kanamsına gelince kiminde ol yor kiminde olmuyor rahat ol canımmy

inşş canımm ben işe gittikten sonra diğer testimdede silik çizgi çıktı inşş öyledirr inş hepimiz hayırlı haberler alıırızzz :) SENİN az olan kanamaan neymiş canımm yerleşme kanamasımı??

Normalde 10dk sonrasını dikkate almayın diyor testin üzerinde ama ertesi güne belli olup hamile olanıda çok duydum seninde öyle olsun Rahman mucizeni yollasın :nazar::KK34:

Benim 2 gün arayla 2 kere lekelenmem olmuştu hem tahlil yapana hem eczacıya söylediğimde yerleşme kanamasıdır demişlerdi ama tam manasıyla ne olduğunu yarın doktora gidince öğrenicem canım ALLAH şu mübarek günlerde herkezin yavrusunu korusun ve isteyenlerede bol bol versin hayırlısından :26:

Son düzenleme:
kiminde olmu CANIM İDRAR YOLLARINDA İLTİHAP VARMI ONA BAKTIR BENİMDE ÇOK GELİRDİ AKINTI BOL BOL SU İÇ yerleşme kanamsına gelince kiminde ol yor kiminde olmuyor rahat ol canımmy

Haklısın gülüm bende iltihap var ve ben bu ay onun için 15 gün soğan kürü uygulamıştım sanıyorum o yüzden akıntım var unutmuşum :44:

kizlar merhaba.. bende bugun ilk defa ovulosyon testi kullandim. fakat 2. cizgi silik cikti. bu ne anlama geliyor. yardimci olabilir misiniz:KK16:

Ya bunu gebelik belirtisi sayayım mı şimdi :))

Bata bikac gun kaldi test alip yapmamak icin zor tutuyorum kendimi :KK1:

O zaten bir gebelik belirtisi ama tek başına yeterlimidir bilemedim :KK43: Zaten gerçektende birebir adet olacakmışsın gibi hamilelik belirtileri. Eğer negatif sonuç çıkarsa üzülmem diyorsan bugünlerde belli olabilir ki ben battan 1 hafta önce silik çizgi görmüştüm .Bizede haber ver :KK39:

kizlar merhaba.. bende bugun ilk defa ovulosyon testi kullandim. fakat 2. cizgi silik cikti. bu ne anlama geliyor. yardimci olabilir misiniz:KK16:

Merhaba :KK3:

Ovulasyon testini adetin bittiğinde hergün aynı saatte 3-4 saat sıvı tüketmeden gün ortasında tekrarlamalısın.Sabah idrarı olmamalı iyi sonuç için.

T çizgisi C ile aynı koyuluğa geldiğinde yumurtlama günün olarak kabul edilir ve 12-24 saat içinde yumurta oluşmaya başlar.Ovulasyon testi bunun habercisidir.T çizgisi yumurtlama sona erdikten sonra giderek silikleşir.

Senin bugün yaptığın silik çizgi şuanda yumurtlama olmadığını gösteriyor ama azimle hergün bunu tekrarla ve yukarıda bahsettiğim gibi gün ortası 3-4 saat sıvı tüketmeden.

Bu testleri çok seviyom yav :KK51:

Kızlar benimde son 4 :) iki gündür yemek yiyemiyorum sadece yoğurt ekmek yiyorum açligimi bastirsin midem bulanıyor işyerinde çalışıyorum bugün burnuma dibi yanmis yemek kokusu geldi zor tuttum kendimi :KK43: kolonyali medil kokladim birdr yüzüm sapsarı neden acaba yaaa :KK43:

X