Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Günaydın kızlar ;

Bişi sorucam. Benim ovulasyonum 17. gün oldu. Bu da siklusun 33 gün sürdüğünü gösteriyor sanırım. Şimdi ben 33 gün sonra regl olmazsam mı geçikmiş olucam? bu gün 29. günümdeyim 3 gündür kasıklarım ağrıyor ama hala bi şey yok.

hah.bunu bende merak ediyorum ha!

Canım çok tşk ederim güzel dileklerin için ultrasonda baktır kesin için rahatlıyor bak dün dr bana d k hapındandır dedi bugün ultrasondan bakınca düşük yapmışsın dedi inş önümüzdeki aya güzel haberler verecez hayırlısıyla:) yumurtalıklarının sancısına gelince üşütmemeye dikkat et bendede önceki aylarda kist vardı ondan olacağını sanmam bu ay bendede oldu iğne batması gibi ben havalara bağlıyorum düşünme rahat ol öyle daha iyi.

Hadiyaa insallah benim de icim rahatlar yaa:KK43:usuttummu acaba bilmiyorum kii pzrtesi gidicem.dr insallah guzel seyler soyler..bende yarin yapmaya basliyorum ovu testlerini.biliyorum 11 ci gun yumurtlama oluyor bende ama..yinede ne olur ne olmaz.diye.basliyayim..zaten cok zahmetli bir iste olmadigi icin.:)))))

Kızlar bu sabahta erken gebelik testi ya.tm negatif çıktı. Daha 7 gün var baya erken yaptım galiba:)))Eşim de biraz rahat ol artik diye söylendi bana... içim rahat nedendir bilmiorum ama ne gelirse buyursun gelsin...

Hangi markadan aldın canım? Evet ya daha çok erken ben güvenmiyorum o testlere zaten.

Kızlar ben de sizden yardım istiyorum. Adetim ort. 30 gün ve testte yazandan erken 11. günde teste başladım. Bugün 15. gün ve aynı zamanda akıntı kontrolü yapıyorum akıntım bugün yumurta akı kıvamında ama hiçbir zaman şeffaf olmadı beyaz şeffaf dalgalı bir rengi var. Acaba mantar felan olabilir mi diye şüphe düştü. Bilgisi olan var mı? Akıntıya bakılırsa bugün yarın yumurtlamam gerek ama testte henüz bir renk koyulaşması yok. Testi akşam 7 gibi yapıyorum. Markası laboquick.

Kızlar ben de sizden yardım istiyorum. Adetim ort. 30 gün ve testte yazandan erken 11. günde teste başladım. Bugün 15. gün ve aynı zamanda akıntı kontrolü yapıyorum akıntım bugün yumurta akı kıvamında ama hiçbir zaman şeffaf olmadı beyaz şeffaf dalgalı bir rengi var. Acaba mantar felan olabilir mi diye şüphe düştü. Bilgisi olan var mı? Akıntıya bakılırsa bugün yarın yumurtlamam gerek ama testte henüz bir renk koyulaşması yok. Testi akşam 7 gibi yapıyorum. Markası laboquick.

Bu ay ben de akıntı kontrolü yaptım benim de şeffaf değildi. Aynı tarif ettiğin gibiydi. Mantar olduğunu sanmıyorum. Normal olması gereken akıntıdır. Testleri takip etmeye devam et belki teste göre yumurtladığın zaman gelir şeffaf akıntı. Test zaten bir anda koyulaşıyor birkaç güne pozitifi göreceksindir. Ben 27 günde bir adet oluyorum ama 15. ve 16. günlerde koyulaştı. Ben de daha erken olacağını düşünmüştüm.

Hangi markadan aldın canım? Evet ya daha çok erken ben güvenmiyorum o testlere zaten.

Clearblue aldım canm ama neye yarar negatif çıktı. Erken yaptım farkındayim . Bugün burcumu okudum tesadüfen bazı şeyler için önceden davranıyorsunuz zamanını beklemeniz gerekiyor dedi.Bencede zamanı gelince gorurum var mi yok mu bugün daha sakinim bu konuda merakımı yendim biraz da olsa. Eşimde sagolsun kendimi telkin etmeme yardımcı oluyor.

Bu ay ben de akıntı kontrolü yaptım benim de şeffaf değildi. Aynı tarif ettiğin gibiydi. Mantar olduğunu sanmıyorum. Normal olması gereken akıntıdır. Testleri takip etmeye devam et belki teste göre yumurtladığın zaman gelir şeffaf akıntı. Test zaten bir anda koyulaşıyor birkaç güne pozitifi göreceksindir. Ben 27 günde bir adet oluyorum ama 15. ve 16. günlerde koyulaştı. Ben de daha erken olacağını düşünmüştüm.
Teşekkür ediyorum cevabın için. İçime kuşku düştü çünkü. Annem anlattı kardeşime gebe kalmak istediğinde 6 ay kalamamış sonra doktora gitmiş doktor mantar var demiş tedavi vermiş sonrasındaki ay da gebe olduğunu öğrenmiş. Neyse bugün de bakayım testin sonucuna ona göre bir yol çizeriz. Sonuçta bugünleri de gün aşırı değerlendiriyoruz.

Clearblue aldım canm ama neye yarar negatif çıktı. Erken yaptım farkındayim . Bugün burcumu okudum tesadüfen bazı şeyler için önceden davranıyorsunuz zamanını beklemeniz gerekiyor dedi.Bencede zamanı gelince gorurum var mi yok mu bugün daha sakinim bu konuda merakımı yendim biraz da olsa. Eşimde sagolsun kendimi telkin etmeme yardımcı oluyor.

Kesinlikle erken bence. Çünkü eğer 17sinde yumurtladıysan ve o gün döllenme olduğunu kabul edersek o günden bugüne daha 6-7 gün geçmiş demektir. Bu süre zarfında daha embriyo rahme yerleşmemiştir veya yeni yerleşiyordur. Eee yerleşme olmadan Beta HCG hormonu salgılanmaya başlanamayacağına göre gebeliğin testte de çıkması imkansız. :) Yani erken gebelik testleri biraz kofti bence. En fazla BATtan 2-3 gün önce belki doğru sonuç veriyordur.

Teşekkür ediyorum cevabın için. İçime kuşku düştü çünkü. Annem anlattı kardeşime gebe kalmak istediğinde 6 ay kalamamış sonra doktora gitmiş doktor mantar var demiş tedavi vermiş sonrasındaki ay da gebe olduğunu öğrenmiş. Neyse bugün de bakayım testin sonucuna ona göre bir yol çizeriz. Sonuçta bugünleri de gün aşırı değerlendiriyoruz.

Eğer için rahatlicaksa doktora görün. İnsanın aklına bin türlü şey geliyor anlıyorum seni. Ben geçen bayramdan önce smear verdim önce rahattım ama sonra çok endişelendim ya bir şey varsa diye. Daha sonucu öğrenmedim hala endişeleniyorum. :) İyiyi düşünelim iyisi olsun.

Kesinlikle erken bence. Çünkü eğer 17sinde yumurtladıysan ve o gün döllenme olduğunu kabul edersek o günden bugüne daha 6-7 gün geçmiş demektir. Bu süre zarfında daha embriyo rahme yerleşmemiştir veya yeni yerleşiyordur. Eee yerleşme olmadan Beta HCG hormonu salgılanmaya başlanamayacağına göre gebeliğin testte de çıkması imkansız. :) Yani erken gebelik testleri biraz kofti bence. En fazla BATtan 2-3 gün önce belki doğru sonuç veriyordur.

Haklısın canm zamana bıraktım ne gelirse hayırlısı artık...

mrb arkadaşlar uzun zamandır girmiyorum topiğe ben bu ay yumurtlama testi kullandım ama hiç pozitifi görmedim bugün 25. günüm ikinci çizgi hep silik çıktı neden acaba:18:

merhabalar herkese kızlar..
ben de internetten laboquick testini sipariş verdim kullanan vardır? nasıl sizce memnun kalır mıyım.
bu ay 4.denememiz olacak hayırlısı olur inşallah:KK8:

Arkadaşlar lobıquick marka ovulasyon testini eczanelerde bulamadım. Birine ısrarla getirtmesini söyledim. Adamcağız kaç yeri aradı. Ama hiç biri önermedi. Sağlıklı sonuç vermediği için. Ben de başka marka aldım. İnanmıycaksınız ama pazarlık ettim :KK1::KK1::KK1: 15 Tl etiket fiyatı olan ürünü 6 Tl ye aldım (2 adet test). Fortestti galiba. Ama onunla denemelerimde çıkmadı. (daha günü gelmediği için) 4 tane bitince aynı yere gidemedim, daha yakından 20 tl'ye galenik marka aldım. Sonuç bariz bir şekilde belli idi. Silik falan değil yani.

NOT:Bu markaları ilk defa bu ay kullandım. İki farklı markada edindiğim tecrübelerimdir.

X