Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

resimi ekledikten sonra paylaşımlara baktım daha koyu olmalıydı sanırım :/

t c den koyu olmaliydi cnm.

Merhaba kizlar
Benim adetim bu ayin 11 de geldi.Bidaki ayin 5 veya 6 inda gelmesi lazim.24 veya 25 gunde bir adet olurum bazen de 28 gun de olur.
Ben bu ayin 30 unda yani bugun aksam saat
7.30 da ovulasyon yumurtlama testi yaptim ikincizgi ilk cizgi kadar koyu degil ama silik de degil belirgin diyim
Benim sorum 1.30cm lik normal kistten var aca bu kist yumurtlama testi pozitif gosterirmi ?
Ikinci sorum.
Hamilelik icin yumurtlama testini yaparken illaki 4 saat idrari tutmak gerekirmi ?
Bide sivi tuketilebilirmi bu fark edermi?
Cunki adetime 6 gun var yukarda belirttigim gibi belirgin.. ilk cizgi gibi koyu olmasada silikten hafif belirgin
Yani hamile olabilirmiyim diye bende meraktan yumurtlama testi yaptim.
Artik hayirlisi

Tecrübe ile sabit şunu söyleyebilirim ki: o c kadar koyu olmayan ama silik te olmayan çizgi her zaman çıkabiliyor. bunlar pozitif anlamında değil ancak adetine 2 gün kala yaptığında idrarı damlatır damlatmaz kıpkırmızı koyu çizgi çıkarsa hamilesin anlamına gelir bu kadar net... Ben ilk hamileliğimi böyle öğrendim ama 6 haftalıkken öldü kalbi hiç atmadı kürtaj oldum aldırdım mucizemi ve 3 yıldır uğraşıyorum artık tecrübelendim. Buna rağmen hala çizgilerin silikliği koyuluğu hep umutlanırıyor o da ayrı mesele ama olay dedğim kadar net ve basit.
Yumurtalık kistinden olur mu onu bilemem
Son olarak da ben saat tutarak yapmıyorum su,çay falan içmediğim anlarda testi yapıyorum kaç saattir bilmiyorum ama 4 saat tuvalete gitmeden hayatta duramam bunu biliyorum yani doğal olarak az sıvı tüketirsen idrar koyulaşır çok su tüketirsen rengi açılır sulandırmış olursun kısaca :)

Bu arada umarım hamilesindir testi 3-4 gün sonra tekrarla bakalım koyuluk ne durumda????

Kızlar bugün adetimin 3.günü yumurtlama testi yaptım ikincisi silik çıktı anlamadım meraktan yaptım bide..

Cizgi gittikce rengi acildi..Iki gundur bende kasik agrisi var hafiften özellikle hareketsesiz kaldigimda hissediyorum ve Sol yaninama igne batmasi oluyor yatarken...bunun yumurtalama bitmesiyle alakasi varmidir acaba?..

Ovulasyon testiyle hamilelik kac Gun sonra Test edilebilir???

Son düzenleme:
Mrb arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende sizden yorumlamanızı isteyeceğim bir konu var bata 9 gün var ama bende yumurtlama olduktan sonra sağ kasığımda batma vardı bu iki gün sürdü daha sonra hafif mide bulantılarım var arada kasıklarımda çok hafif.adet sancısı.gibi.oluyor göğüslerim acıyor ama dokununca bugünde akıntım losyon şeklindeydi fakat rengi sarıya.dönük ve ben bugün ovulasyon testi yaptığımda t çizgisi.koyulaşmaya başlamıştı.yeniden dünde yapmıştım düne göre daha koyuydu kızlar.siZlere.sorum.acaba.bunlar gebelik belirtisi midir şimdiden cevaplarınız için tşk ederim.Allahım bebek isteyen herkesi hayırlısıyla güldürsün.

mrb canım bu kadar erken gebelik belirtisi çıkar mı bilmiyorum inş gebeliktir bu belirtilere takılma tatlım yanıltabiliyor bazen... ovülasyon testinde çıkması beni şaşırttı inş hamişsindir biraz daha bekle canım

Canım çok tşk ederim cvbın için artık kaç aydır bekliyorum ama hep kırmızı kart görüyorum tabi hayırlısı böle eşimde çok istiyor bende bu ay ovulasyon testiyle çift çizgi olduğu günü ve öncesini değerlendirmiştik topiclerde de adet yaklaşınca ovulasyon testi tekrardan koyulaşmaya başlayınca gebelik olabilir diye yazı okuyunca acaba dedim umut :18:

ne demek canım benimben geçen ay çok kaptırdım kendimi hamileymişim gibi davrandım bütün hamilelik belirtilerini yaşadım adetim bir hafta geçti sonuç sıfıro yüzden işi oluruna bırakmak gerekiyor biz elimizden geleni yapalım takdir rabbime kalmış..

Doğru diyorsun tatlım Allahım inş. Bekleyenleri güldürür o ne derse o olur inş. Bu sefer hamileyimdir inş. Sende öylesindir tatlım

Doğru diyorsun tatlım Allahım inş. Bekleyenleri güldürür o ne derse o olur inş. Bu sefer hamileyimdir inş. Sende öylesindir tatlım

inş canım adet günün gelene kadar sabretmelisin canım doğru sonuç için inş vardır bebişben şuan adet günündeyim canım dün 3. günümdü ovü. testi yaptım ikinci çizgi silik çıktı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…