Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Sevgilimelek bence sen bugünü değerlendir bir testte yarın yap muhtemelen testin gittikçe koyulaşacaktır bende öyle olmuştu ama tutmadı orası ayrı :) hergünü değerlendirmekte fayda var.

ya inşallah buna bi umut başladım ama:KK43: tutmama ihtimalinide düşünmek lazım tabi...
dua et de tutsun canım ya...
yoksa gün geçtikçe umudu tükeniyor insanın..
sen ne kadar süre denedin esti?

bu işler hiç belli olmuyor biliyor musun.inşallah olumsuz bişeyler yoktur.iyi haberlerini bekliyorum yine de.ben tatile gideceğim cmt.tam yumurtlama günlerini tatilde değerlendireceğiz yani.hayırlısı artık

tatil iyi gelirde inşallah dönüşte hayırlı haberlerini alırız canım.

resim yüklemekte sıkıntı yaşıyorum. bir türlü yüklenmiyor resim neden acaba yardımcı olacak arkadaş var mı?

Canım, aşağıda yazacağım site üzerinden yükle, bak şu adımları takip etmelisin;

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim :nazar: Bu site canım...

Dosya Seç

İşlem Ayarlarını Göster
Boyutlandırmada Orta olanı seç (ben hep orta seçiyorum, daha görülebilir oluyor foto)
Şimdi Yükle
Biraz bekliyorsun yüklemeyi
Sonra da;
FORUMLAR yazısındaki linki kopyalıyorsun veee
Buradaki cevap yazma kutucuğuna
yapıştırıyorsun.
İşte bu kadar
:KK34:

Canım, yeni başladığın için sana tavsiyem testlerinin üzerinde mutlaka reglinin kaçıncı günü olduğu yazsın
7.Gün mesela, sağ köşeye de testinin saatini yazabilirsin 15:30 şeklinde ve ilişki olan günlerde de bir köşeye görülebilir bir nokta koy... Ve mutlaka her testini yaptıktan sonra 10 dk. geçmeden fotoğrafla :KK34:

$10.gun.jpg $11-1.jpg $12.gun.jpg $13.gun.jpg $14.gun.jpg
yorum yapabilir misiniz?
benim 12 de pik. 13 de de siliklesme basladi. bugunde hepten silik. simdi dun siliklesme baslasigi icin dun ve bugun arasinda yumyum catladi ve artik bitti demek dimi. yani bugunku silinme yumurta catladi ve 12-24 saat daha yasayacak demek degilm dimi?

:KK52::KK52::KK52::KK52: Bebek demek bebeeeekkkkk :emir_bebek::emir_bebek: :emir_bebek::emir_bebek:
Sabahki testinden 8 saat sonraki ovu testini de görelim, kesinleştiğini onaylarız canımcım :KK16:

Bu testi sen fotodan daha net görmüşsündür, yani ikisinin de aynı koyulukta olduğunu, demi canım
:KK31:

:) canım benim çok sağol olsada olmasada seviniyo insan bunları duyunca,teste gelince çok kafam karışık aynı fotodaki gibi yani eşit gibi,zaten yumurtlama zamanında da en koyulaşmış hâli böyleydi akşam testi yapsamda yükleyemicem evde değil başka yerde kalcam,karnıma ağrı giriyo düşündükçe yaa:)

Eki Görüntüle 769658 Eki Görüntüle 769659 Eki Görüntüle 769660 Eki Görüntüle 769661 Eki Görüntüle 769662
yorum yapabilir misiniz?
benim 12 de pik. 13 de de siliklesme basladi. bugunde hepten silik. simdi dun siliklesme baslasigi icin dun ve bugun arasinda yumyum catladi ve artik bitti demek dimi. yani bugunku silinme yumurta catladi ve 12-24 saat daha yasayacak demek degilm dimi?

Canım, bugün itibariyle tüm foliküller çatlamış görünüyor..
Dünkü hafifleşme muhtemelen önce davranan folikülün çatlamasıydı, o yüzden LH hafif azalmış ve bugün artık tamamı çatlamış görünüyor...
24 saat daha ömrü var yumoşların...
Sabah da yapsaydın aslında tam çatlama vaktini de anlardık

Canım, bugün itibariyle tüm foliküller çatlamış görünüyor..
Dünkü hafifleşme muhtemelen önce davranan folikülün çatlamasıydı, o yüzden LH hafif azalmış ve bugün artık tamamı çatlamış görünüyor...
24 saat daha ömrü var yumoşların...
Sabah da yapsaydın aslında tam çatlama vaktini de anlardık

saol cnm. sabah uyuyakaldigim icin yapamadim testi cnm. yarin da son kez yapar birakirim artik.

bir de demistim ya sag yumurtaligim ve kasigim agriyr diye. iste kesin ondan atti bi yumyum.
iki gundur de yine sol yumirtalikta agri vardi boyle hafif hafif. demekki ondan da atti yumyum. bakarsin cift yumyum cift dollenme olur :KK52:

(benim halalarim da cift yumurta ikizi)...

slm kızlar

birşey sormak istiyorum 13. koyu çizgiyi gördüm yavaş yavaş silikleşmeye başladı ve hala silikte olsa çizgi var bugün 21. gün

sizce normal mi?

bayagıdır göruyorum forum takıpte bu konuyu bugun yazayım dedim.....

bende gecen ay ovulasyon testı aldım. testı yapmaya basladım ve bellı bır sure sureklı 2. çizgi belırıyordu bır vardı bır yoktu. sonra o ayda regl olunca doktora gittim ve prolaktınım yuksek cıktı.

ee madem yumurtlamam olmuyordu bu 2. çizgi nasıl olmustu?
bu teste guvenımı kaybettım acıkcası:26:

saol cnm. sabah uyuyakaldigim icin yapamadim testi cnm. yarin da son kez yapar birakirim artik.

bir de demistim ya sag yumurtaligim ve kasigim agriyr diye. iste kesin ondan atti bi yumyum.
iki gundur de yine sol yumirtalikta agri vardi boyle hafif hafif. demekki ondan da atti yumyum. bakarsin cift yumyum cift dollenme olur :KK52:

(benim halalarim da cift yumurta ikizi)...

Belli mi olur işte canım, bakarsın çift yumurtan döllenir :21:
Biliyor musun benim en çok istediğim şey ikiz gebelik :KK76::KK76:
Benim de babaanemin ikiz kardeşleri varmıştı, annemin de teyzelerinde varmış, bakarsın bize de denk gelir, inşallahhh :KK16::KK16:

bende gecen ay ovulasyon testı aldım. testı yapmaya basladım ve bellı bır sure sureklı 2. çizgi belırıyordu bır vardı bır yoktu. sonra o ayda regl olunca doktora gittim ve prolaktınım yuksek cıktı.

Testte bir yanılgı ya da yanlışlık yok canım. Zaten belli bir miktarda her daim var bu hormon (LH) vücudumuzda...

Merhaba prolaktinin kaç çıktı acaba? benim de 32 çıktı az yüksek .. İlaç kullanmaya başladım. ovu testleri aldım ben de. Bakalım tutarsa diye. Doktorum ilaçlardan dolayı herhalde 1-2 ay yapma dedi testleri. Ama ben dayanamam yaparım :)

Merhaba prolaktinin kaç çıktı acaba? benim de 32 çıktı az yüksek .. İlaç kullanmaya başladım. ovu testleri aldım ben de. Bakalım tutarsa diye. Doktorum ilaçlardan dolayı herhalde 1-2 ay yapma dedi testleri. Ama ben dayanamam yaparım :)

43 cıktı....bende ılaç kullanıyorum yalnız ılac kullanırken hamıle kalmamak lazım o yuzden bosuna yapma testleri....

merhaba arkadaşlar. ovulasyon testi yapmayı bugünden sonra bırakıyrm. çünkü yumurtlamam gerçekleşti ve testte silikleşti. ayrıca ateş öçlme yötemini de kullanıyorum. her iki yönteme göre 12. gün yumurtlamışım. bugün 15. gün. bakalım artık bundan sonrası Allah'a kaldı. umarım herşey güzel olur. testleri de son kez toplu halde ekliyorum. sizler de son kez yorumlarsanız sevinirim. $15.gun.jpg $14.gun.jpg $13.gun.jpg $12.gun.jpg $11-1.jpg $10.gun.jpg $8.gun.jpg $9-1900.jpg $7.gun.jpg

zaten onlar var ben de cnmm tel.den yazdigim icin onlari kullanmak zor geliyor...yine de tesekkur ederim.

biz de oni kullaniurz cnm. simdi kullanma talimatinda yaziyr ama ben kizlardan da ogrendigimi sana aktarayim.
saat oglen 13.00 da en son birseyler iciyorum. sonra 14.00 a kadaf wc ye gidoyrm. sonra saat 17.00 da testi yapiyrm. yani 3 saat birsey icmiyrm ve wc ye gitmiyrm.

hmm anladım canım cok tesekkur edyorum ama ıste bu ramazan ayı gırdı orucluyuz pazartesi gunu 8. ci gunum 9.mu 10. cumu gunu baslıyalım calısmalara ? yanı mesela bu ıslemı ıftardan sonra yapsam 9. cu gunumde yoksa fark edermı saati hep duzenlı aynı saattemı olacak yanı.

hmm anladım canım cok tesekkur edyorum ama ıste bu ramazan ayı gırdı orucluyuz pazartesi gunu 8. ci gunum 9.mu 10. cumu gunu baslıyalım calısmalara ? yanı mesela bu ıslemı ıftardan sonra yapsam 9. cu gunumde yoksa fark edermı saati hep duzenlı aynı saattemı olacak yanı.

cnm. hep ayni saatte yapman faydali. prespektuste testin yapilmasi icin en uygun saatler yaziyr. biz de kizlarla konustuk. en iyi saatin 17.00 olduguna karar versik. oruc olman sorun degil cnm. istersen yine 14.00 de en son wc ye gidersin. sonra 3 saat tutarsin idrarini. onemli olan testten onceki 2-4 saat birsey icmemek ve wc ue gitmemek.

cnm. hep ayni saatte yapman faydali. prespektuste testin yapilmasi icin en uygun saatler yaziyr. biz de kizlarla konustuk. en iyi saatin 17.00 olduguna karar versik. oruc olman sorun degil cnm. istersen yine 14.00 de en son wc ye gidersin. sonra 3 saat tutarsin idrarini. onemli olan testten onceki 2-4 saat birsey icmemek ve wc ue gitmemek.

2-4 degil. 3-4 olacakti. yanlis yazmisim.

X