Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

cnm. ben de iki dusuk yaptim ya folbiol + elevit dedi dr 3 ay oncesinden basla dedi. benim de iki ay oldu. neyse yine koruma amacli coraspirinde aliyrm gunde 1 tane.

Canım, ben de Folidoce ve Coraspin kullanıyorum...
Elevite şimdi gebelik öncesi mi başlattı doktorun? Sanki ben onu gebeliğin 12. haftasından itibaren Folidoce'den sonra veriyorlar diye hatırlıyorum da
:44:

Canım, ben de Folidoce ve Coraspin kullanıyorum...
Elevite şimdi gebelik öncesi mi başlattı doktorun? Sanki ben onu gebeliğin 12. haftasından itibaren Folidoce'den sonra veriyorlar diye hatırlıyorum da
:44:

cnm. yuksek doz folik asit almami istediler. onun icin folbiol + elevit.
dedigij dogru normalde 3 ayin sonunda elevit ama benim durumum farkli. yani iki dusuk. ikisi de 8 hafta bitince dustu.
.normalde pihtilasma testlerim filan tertemizm ama ben koruma amacli iciyrm aspirini :KK66:)

ee uzman olduk artik.

arkadaşlar cevabınıza ihtiyacım var..benim cuma günü ovu silik çıktı cumartesi günü biraz daha koyu pazar günü bildiğin çift kırmızıydı pazartesi yine yaptım yani dün yaptım yine koyuydu biz ilk üç günü değerlendirdik ama dün okadar yorgundumki hemen uyumuşum sizce günümü kaçırmış olabilirmiyim niye 2 gün üst üste koyu çift çizgi çıktı

Canım, çift kırmızı, koyu diye tabir ettiklerin iki çizgi aynı koyuluk değil mi?
Eğer öyleyse evet foliküller büyüyor, LH yükseliyor, çatlama yakın ama hala vaktin var, kaçırmış olduğunu düşünme.
2. çizgi 1. den de koyu olunca, yani LH PİK yaptığında 24-36 saat arasında çatlar yumurtalar, yani PİK sonrası gördüğün ilk silikleşmiş çizgi yumurtladığını gösterir ve bu şekilde de 24 saat daha vaktin var...
Kısacası pik sonrası silikleşmeyi gördüğün gün de dahil bu sıralar çalışmalara devam etmelisin canım
:KK34:

slm kızlar bikaç gündür yazıyorum dün pik durumundaydı ovu testler ama biz çalışamadık sahura kadar misafir vardı bu gün çatladı inşaallah yımırtam ve inşaallah tek atışta hedefi tuttururuz hayırlısyla:KK1::KK1::KK1::KK1:

slm kızlar bikaç gündür yazıyorum dün pik durumundaydı ovu testler ama biz çalışamadık sahura kadar misafir vardı bu gün çatladı inşaallah yımırtam ve inşaallah tek atışta hedefi tuttururuz hayırlısyla:KK1::KK1::KK1::KK1:

Hoşgeldin canım :KK16:
Bugün silikleşti mi testin? Bugün ve yarını es geçmeyin sakın :KK17::KK1::KK1:
Dünden önce de olduysa onlar da beklemededir zaten, eh hadi bakalım hayırlısı olsun tatlım :KK16:

Hoşgeldin canım :KK16:
Bugün silikleşti mi testin? Bugün ve yarını es geçmeyin sakın :KK17::KK1::KK1:
Dünden önce de olduysa onlar da beklemededir zaten, eh hadi bakalım hayırlısı olsun tatlım :KK16:
evet phiacım bu gün silikleşti ama benm derdim var yani herkeste öylemi acaba bu spermanlar hep çıkıyo akıyo yaaaa:KK17::KK17:

Canım, aslında sen bugün ve ikinci test için de perşembe kan testine gitsen iyi olur...
Çünkü öğrenir öğrenmez kan testi yaptırmak ve 2 gün sonrasında tekrar kan testi yaptırarak Beta HCG değerinin katlanmasına göre gebeliğin sağlıklı ilerleyip ilerlemediğini, Allah korusun bazı durumlarda da önlemler alabilmek için çok büyük önem taşımakta...

doğru söylüyorsun hayatım ama şu 2 günü de bir geçireyim öyle gideceğim inşallah.erken öğrenmek işte bu yüzden kötü oluyor acayip strese giriyor insan.

evet phiacım bu gün silikleşti ama benm derdim var yani herkeste öylemi acaba bu spermanlar hep çıkıyo akıyo yaaaa:KK17::KK17:

Öyle canım...
Ama onu en aza indirgemek için; ilişki sonrası eşin senin bacaklarını yavaşça havaya kaldırıp popişin altına kırlenti, minder vs. koysun.
Bir müddet öyle bekle, ayaklar havada. Ara ara indirirsin bacağını dinlenir sonra geri kaldırırsın.
Sonra da canım, yatış pozisyonuna geçeceğin zaman yumurtlamanın olduğu yöne dönüp uyu. Kasık ağrısından anlarsın yumurtalarının geliştiği tarafı...

Canım, çift kırmızı, koyu diye tabir ettiklerin iki çizgi aynı koyuluk değil mi?
Eğer öyleyse evet foliküller büyüyor, LH yükseliyor, çatlama yakın ama hala vaktin var, kaçırmış olduğunu düşünme.
2. çizgi 1. den de koyu olunca, yani LH PİK yaptığında 24-36 saat arasında çatlar yumurtalar, yani PİK sonrası gördüğün ilk silikleşmiş çizgi yumurtladığını gösterir ve bu şekilde de 24 saat daha vaktin var...
Kısacası pik sonrası silikleşmeyi gördüğün gün de dahil bu sıralar çalışmalara devam etmelisin canım

cnm cvbın için çok saol testım bittiği için bugün yapamadım dün bu saatlerde yani 24 saat önce koyuydu ondan önceki günde koyuydu..şimdi bu gece yine çalışma yapalımmı yoksa çatlamışmıdır son adetim 14 temmuz ve 28-30 gün adet döngüm bu akşamda iftara davetliyiz eve gelmemiz en erken 12:44: çalışmalara devam etsekmi ? üff ya keşke dün akşamıda boş geçirmeseymişim:KK14:

Arkadaşlar 7. Gun hala çizgilerin silikleşmedi bugun resmen pikin piki okadar koyu ki. Adetiminde 22. Günü bugun. Hala çatladı bu yımırtalar kafayı yicem.

cnm cvbın için çok saol testım bittiği için bugün yapamadım dün bu saatlerde yani 24 saat önce koyuydu ondan önceki günde koyuydu..şimdi bu gece yine çalışma yapalımmı yoksa çatlamışmıdır son adetim 14 temmuz ve 28-30 gün adet döngüm bu akşamda iftara davetliyiz eve gelmemiz en erken 12:44: çalışmalara devam etsekmi ? üff ya keşke dün akşamıda boş geçirmeseymişim:KK14:

Hehehheeee, testin bittiyse ona da çare var canım. Bak aşağıda yazacağım yer benim ovu testlerini elden aldığım yer, ama internet siparişi de oluyor, havale/eft ile... Hem de çoookkkk ucuz; 21 kutu yani 42 adet ovu testi 27 lira, tabi ben onu elden 20 liraya alıyorum hep. Gebelik testide çok ucuz 50'ye yakın test 20 lira, hem de hepsi Laboquick marka..
TIP KM SAN | Kaset ve Strip Testler | medikal,laboratuvar,kimya,Aile hekimlii,cerrahi alet,cerrahi malzeme,cerrahi aletler,cerrahi,salk merkezi,doktor,eczac,kimyasal,deney malzemeleri,merck,tan,diyabet,diagnostik,kimyasallar,tp,tbbi,test,ADR,tpkimsan
Aklında olsun canım bu laboratuar, çok hesaplı, hem g.g da da onlar satıyor çoğunu ama orada daha pahalıya veriyorlar...

Gelelim ilişki durumunaaaa;

Bak şimdi kendimden örnek vereyim; benim bu ay;

8. ve 9. günüm aynı koyulukta idi.
10. ve 11. günüm Pik idi (Yani 2. çizgi tavan yapmıştı, 1.çizgiden koyu demek yani)
Sonra 12. günüm tekrar aynı koyuluğa döndü.
13. gün silikleşmeye başladı...
Ateş takibimde 11. gün çatladığım görünüyor ama ovu ile birden fazla gelişen yumurtalar olduğundan muhtemelen onlar peşpeşe çatladığından LH devam etti o ara...
Benim ilişki günlerime gelince 10-11-12-13-15. günler oldu. Ama memlekette olmasaydım 8. ve 9. günleri de boş geçirmezdik bu ay...

Yani sonuç olarak canım, sen de birşey kaçırmadın henüz diye düşünüyorum.
Sonuçta ikisi de aynı koyuluk olduktan sonra pik yapacak daha ve belki 2 gün de o sürecek, sonraki günlerde de çatlayacak.
Bu durumda bugün de dahil, önümüzdeki 3-4 hatta 5 günü boş geçirmeyin, garanti olsun en azından
:KK1:
Bak ben ateş tablomu ekleyeyim bu aykini, fikir olur belki;
http://www.fertilityfriend.com/home/4012bb/
My Ovulation Chart

My Ovulation Chart
​4012bb Ovulation charts on FertilityFriend.com

Son düzenleme:

Eklentiler

• $11-1.jpg
    $11-1.jpg
    22,6 KB · Görüntüleme: 48
  • $12.gun.jpg
    $12.gun.jpg
    18,6 KB · Görüntüleme: 44
Hehehheeee, testin bittiyse ona da çare var canım. Bak aşağıda yazacağım yer benim ovu testlerini elden aldığım yer, ama internet siparişi de oluyor, havale/eft ile... Hem de çoookkkk ucuz; 21 kutu yani 42 adet ovu testi 27 lira, tabi ben onu elden 20 liraya alıyorum hep. Gebelik testide çok ucuz 50'ye yakın test 20 lira, hem de hepsi Laboquick marka..
TIP KM SAN | Kaset ve Strip Testler | medikal,laboratuvar,kimya,Aile hekimlii,cerrahi alet,cerrahi malzeme,cerrahi aletler,cerrahi,salk merkezi,doktor,eczac,kimyasal,deney malzemeleri,merck,tan,diyabet,diagnostik,kimyasallar,tp,tbbi,test,ADR,tpkimsan
Aklında olsun canım bu laboratuar, çok hesaplı, hem g.g da da onlar satıyor çoğunu ama orada daha pahalıya veriyorlar...

Gelelim ilişki durumunaaaa;

Bak şimdi kendimden örnek vereyim; benim bu ay;

8. ve 9. günüm aynı koyulukta idi.
10. ve 11. günüm Pik idi (Yani 2. çizgi tavan yapmıştı, 1.çizgiden koyu demek yani)
Sonra 12. günüm tekrar aynı koyuluğa döndü.
13. gün silikleşmeye başladı...
Ateş takibimde 11. gün çatladığım görünüyor ama ovu ile birden fazla gelişen yumurtalar olduğundan muhtemelen onlar peşpeşe çatladığından LH devam etti o ara...
Benim ilişki günlerime gelince 10-11-12-13-15. günler oldu. Ama memlekette olmasaydım 8. ve 9. günleri de boş geçirmezdik bu ay...

Yani sonuç olarak canım, sen de birşey kaçırmadın henüz diye düşünüyorum.
Sonuçta ikisi de aynı koyuluk olduktan sonra pik yapacak daha ve belki 2 gün de o sürecek, sonraki günlerde de çatlayacak.
Bu durumda bugün de dahil, önümüzdeki 3-4 hatta 5 günü boş geçirmeyin, garanti olsun en azından
Bak ben ateş tablomu ekleyeyim bu aykini, fikir olur belki;
http://www.fertilityfriend.com/home/4012bb/
My Ovulation Chart

My Ovulation Chart
​4012bb Ovulation charts on FertilityFriend.com

vaay bee ben hiç öyle bakmamıştım olaya :KK1: ben direk çift çizgi koyu olunca o gün çatlıyo ve bitiyo sanıyodum ozaman ben bu akşamda işe koyuayım..dün çatladıysada pazar günü olan ilişki durumu kurtarırmı öyle ümitleniyorum artk :KK1::KK1:

vaay bee ben hiç öyle bakmamıştım olaya :KK1: ben direk çift çizgi koyu olunca o gün çatlıyo ve bitiyo sanıyodum ozaman ben bu akşamda işe koyuayım..dün çatladıysada pazar günü olan ilişki durumu kurtarırmı öyle ümitleniyorum artk :KK1::KK1:

Bu günlerde çatlar daha canım, dün çatlamamıştır, çünkü pik değilmiş çizgin ya :KK34:
Diyorum ya, sen şu günler kocişin yakasını bırakma işte 3-4 hatta 5 gün :KK52::KK52::KK52:

Yarın pik yapar artık, bugün epey koyu çünkü canım.
Maraton başlıyor desene

Bu günleri değerlendir canım :) bi kaç gün böyle koyu görünebilir bazen hemen düşmüyor lh.

cokk tesekkur ederim....

phia canimcim. simdik ben direk gozle bakiyrm ya yani foto degil. c soluk pembe. t mor. simdik bu aslinda pozitif dimi? bir de bunu ben ates de h mip mi gireyim?

cokk tesekkur ederim....

phia canimcim. simdik ben direk gozle bakiyrm ya yani foto degil. c soluk pembe. t mor. simdik bu aslinda pozitif dimi? bir de bunu ben ates de h mip mi gireyim?

Canım, c ile t ikisi aynı ise H gir, eğer 2. çizgi yani t çizgisi daha koyu ise ilk çizgiden o zaman da P gir tatlım.
E bugünkü senin ikisi de aynı demi, o yüzden H girmelisin canım, ilk 10 dakikalık sonuca göre belirle yalnız

X