Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

aslında bugün gidecektim ama yarına kaldı galiba çok sakinim nedense hiç acele edesim yok
zaten sabah idrar testimi yeniledim bu kez baya bi koyu çıktı nerdeyse C çizgisine yakındı rengi
kan değerini öğrensemde bişi değişmicek yani gebe olduğumu biliyorum artık
allah hakkımıza hayırlısını versin hepimizin
duruda düşmesse 8 haziranda gidicem doktora kese anca ozamana görünür zaten 8 haftalık olmadanda söylemeye niyetim yok kimseye tabi bulantımdan falan fark eden olmassa
sabah çıkardım çünkü eşim başladık dedi güldük :KK70:

rabbim sizede tez zamanda sağlıkla versin inş. canım :nazar::KK49::KK49::KK16::KK16::KK16:

cok tebrikler bbilim. senin adina cok sevindim. Allahim saglikla kucagina almak nasip etsin insallah.

ben hollanda da yasiyorum. burda bebek 3 aylik olana kadar kimseye soylemezler adetleri boyle. yani 8 hafta kimseye soylememe fikrini destekliyorum:nazar:

bi de kıskanabilir çok büyük değilse ben kardeşimi çok kıskanırdım aramızda bir yaş vardı, anneme bunu atalım pencereden pis zaten dediğim olmuş annem altını değiştirirken, birde kardeşim uyurken yatağının vidalarını gevşetirken yakalanmısım planlı programlı bir suikast girişimi hala gülüyorum aklıma geldikçe :KK9: çocukların aklı başka çalışıyor :KK9:
şubat annesi olursak muhtemelen kova burcu olur çocuklar bakalım haber vericem muhakkak adet olursam da hamile olursam da :)

kıskançlığın bir miktarı doğaldır zaten ama seninki biraz aşısıymış :KK9:

umarım benim oğlum çok kıskanmaz şimdilik çok istiyor çok seviyor ama kız istiyor yawrum birde kel olmasın diyor geçenelrde bir kel bebek gördük bunu sevmedim bu çok çirkin bizimkisi kel olmaısn dedi :KK9::KK9::KK9: oldu şiparişi ona göre veririm dedim içimden

evet haberini bekliyorum canım hayırlısı olsun inş.:KK34::nazar::nazar:

cok tebrikler bbilim. senin adina cok sevindim. Allahim saglikla kucagina almak nasip etsin insallah.

ben hollanda da yasiyorum. burda bebek 3 aylik olana kadar kimseye soylemezler adetleri boyle. yani 8 hafta kimseye soylememe fikrini destekliyorum:nazar:

sağol canım
kaba bi tabirle hani bizimkiler elin gavuru derler ya :KK9::KK9::KK9:
vallaha bizden iyilermiş diyorum bizde hemen regl geçmeden gidilip kan veriliyorki bunu çok yanlış buluyorum zaten bir çok kadın o kimyasal gebelik denilen olayı yaşarmış ve fark etmezmiş fakat şimdi kan vermek kolay hemen gidip veriyolar sonrada kimyasal gebelik geçirdim ah vah
ama bu zaten doğalki kim bilir bende kasımda öyle oldum gibi geliyor 4 günüm geçti kasımda tam test yapcaktım regl oldum ve çoktu reglim aynı zamanda uyukluyordum 2-3 gün öncesinden
yani gayet normal bişi bu

hayırlısı diyorum sana macayı araştırdınmı orda ?

nat geoda görmüştüm ben 38 yaşında bi bayan çok yol denemiş tüp bebek v.s doktorlar artık imkansız demişler ama macaya başlamış daha doğrusu kurbağa suyuna :KK9::KK9::KK9: içinde kurbağada vardı içtiği şeyin ama macada vardı

kadının çocuğu olmuş 39 yaşında
uzmanlar incelemiş o içtikleri şeyi macanın etkili olduğuna kanaat getirmişler

sağol canım
kaba bi tabirle hani bizimkiler elin gavuru derler ya :KK9::KK9::KK9:
vallaha bizden iyilermiş diyorum bizde hemen regl geçmeden gidilip kan veriliyorki bunu çok yanlış buluyorum zaten bir çok kadın o kimyasal gebelik denilen olayı yaşarmış ve fark etmezmiş fakat şimdi kan vermek kolay hemen gidip veriyolar sonrada kimyasal gebelik geçirdim ah vah
ama bu zaten doğalki kim bilir bende kasımda öyle oldum gibi geliyor 4 günüm geçti kasımda tam test yapcaktım regl oldum ve çoktu reglim aynı zamanda uyukluyordum 2-3 gün öncesinden
yani gayet normal bişi bu

hayırlısı diyorum sana macayı araştırdınmı orda ?

nat geoda görmüştüm ben 38 yaşında bi bayan çok yol denemiş tüp bebek v.s doktorlar artık imkansız demişler ama macaya başlamış daha doğrusu kurbağa suyuna :KK9::KK9::KK9: içinde kurbağada vardı içtiği şeyin ama macada vardı

kadının çocuğu olmuş 39 yaşında
uzmanlar incelemiş o içtikleri şeyi macanın etkili olduğuna kanaat getirmişler

39 yasinda biseymi ben kac kisi taniyorum 44 yasinda ilk bebegini kucagina alan.
ben maca'yi zaten biliyordum kuzum. burda ki butun aktarlarda rahatca bulabilirsin. hayit tohumu kapsullerinidi oyle. dun ona bi baktim netten. duzenli adet icin yaziyor. demekki yumurtalari tetikliyor. ama ben su an pek bisey yapmayi dusunmuyorum. bugun regl oldum tam gunu gunune yani. yarin kan aldircam hormonlarim icin. pazarteside buyuk bi ihtimal yumurta sayimi yapilacak.

ah be kuzum biz zaten surda 3 aydir bebek calismalari yapiyoruz. ben yasimdan dolayi biraz acele ediyorum yoksa doktorumun dedigine gore herbiseyciklerim normalmis.

Hayirlisi neyse o olsun.

39 yasinda biseymi ben kac kisi taniyorum 44 yasinda ilk bebegini kucagina alan.
ben maca'yi zaten biliyordum kuzum. burda ki butun aktarlarda rahatca bulabilirsin. hayit tohumu kapsullerinidi oyle. dun ona bi baktim netten. duzenli adet icin yaziyor. demekki yumurtalari tetikliyor. ama ben su an pek bisey yapmayi dusunmuyorum. bugun regl oldum tam gunu gunune yani. yarin kan aldircam hormonlarim icin. pazarteside buyuk bi ihtimal yumurta sayimi yapilacak.

ah be kuzum biz zaten surda 3 aydir bebek calismalari yapiyoruz. ben yasimdan dolayi biraz acele ediyorum yoksa doktorumun dedigine gore herbiseyciklerim normalmis.

Hayirlisi neyse o olsun.

amin hayırlısı neyse o olsun dediğin gibi :KK34:

bilim cim maca diye bahsettiğin çay mı.
şimdi araştırıcam ben de google dan.
bitkisel bişeyler kullanmak konusunda isteksizim biraz.
şu an çok şükür görünen bi sorunum yok.
ama eşim için bişeyler kullansak mı diye düşünüyorum bugün.
incir kürü filan varmış ya.
keçiboynuzu pekmezi var arada tüketiyor ama düzenli değil.
ne yapsak ki başka tedbiren.

kızlar merhaba benim bu ayın 13. de çok akıntı oldu 14 ünde adet sancısı gibi ağrım oldu ve sanıyorum o gün yumurtladım. şimdi yumurtlamamın 15. günü ve adet olmadım ama dün yaptığım gebelik testi negatifti offffffffffffffff

sizce neyim ben şimdi yaaaaaa

bekle kuzum telaş etme.. belki akşama doğru olursun , belki gece bir vakitte olursun.
belki de olmazsınnn kim bilir..:KK16:
strese sokma kendini lütfen.. hep dediğim gibi , sağlıksal ve hormonsal olarak kendinden eminsen strese kapılmadan bekle... her şey yoluna girer ve bizi mutlu edecek o haberi alıveririz biz de:KK31:

kızlar reglme bi hafta var gecen hafta erken gebelk testi yaptım negatif cıktı. ama bel agrım uyku halim ve 10 gündür beyaz akıntım var. niye ya niyeeeeee :KK43:

beyaz akıntın sadece akıntı ise , koku falan yoksa endişe etme bence normal bir durumdur.
uyku hali , bu derece erken gebeliklerde hemen ortaya çıkmaz diye düşünüyorum , muhtemele havaların dengesizliğindendir.

ben de çok uykuya düştüm bu aralar ama yüzde bin eminim hamile olmadığımdam.:KK34:

günaydın kızlar
batları yaklaşanlar nerelerde bakalım.
breezey cim nerelerde acaba.hiç karşılaşmadık.
bu ay da uçtu gitti.yapacak bişey yok.eşimin deyimiyle önümüzdeki maçlara bakacağız:))

karşılaştık işte yineee..
kuzum olanları da biliyorsun işte..
senelik smear testimde bu sene LSIL çıktı. ( düşük hücresel bozulma yani )
doğal olarak kolposkopi ve biyopsi yapıldı pazartesi.:KK37:
3 haftam var aslında ne olduğunu öğreneceğim.:KK31:
kısaca böyle işteç

bende breyzeyi merak ettim prfilinden baktım enson yazdığı mesajı gördüm
sanırım simir almışlar oda sorunlu çıkmış daha detaylı bir incileleme yapılacakmış ordaki hücreler temizlenecekmiş falan
gebe kalma yok demiş sanırım doktor yanlış anlamadıysam:KK50::KK50:

evet kuzum kolposkopi sonrası , 15 gün ilişki ve 3 ay gebelik yasakmış.:KK17:
benim enteresan vücudum bu 3 ayda hamile kalır mı kalır valla , hayırlısı bakalım.:KK16:

evet canım malesef aybukeyide merak ettim oda başka bi yere yazmış adet olmuş doktora gitmiş tahliller için doktor usg ile bakmış senin rahmin ters pkonda var demiş rahim filmi istemiş ayrıca

bende çok şaşırdım ilk gebeliğinde nasıl fark edilmedi rahmi tersse demi ama

Alahım yaa , bu doktorlar zamanında olabilecek riskleri elemek adına , her şeyi kontrol etseler.
ama yok , illa ki sorun çıkacak sonra , aaa ne sorunuymuş diyecekler.
ben tüp bebek demememi yapan doktora , bu sene smear testi mi yaptırmadım , ya sorun varsa dedim...yok yok önemli değil dedi..
belki de benim transferim bu LSIL yüzünden başarılı olmadı kimbilir.:44:

zaten yürek ağızda yaşıyoruz her ayı , bir de bu doktorların yüzünden , her ay başka aksiyon yahuu... yuhhh:KK51:

aslında bugün gidecektim ama yarına kaldı galiba çok sakinim nedense hiç acele edesim yok
zaten sabah idrar testimi yeniledim bu kez baya bi koyu çıktı nerdeyse C çizgisine yakındı rengi
kan değerini öğrensemde bişi değişmicek yani gebe olduğumu biliyorum artık
allah hakkımıza hayırlısını versin hepimizin
duruda düşmesse 8 haziranda gidicem doktora kese anca ozamana görünür zaten 8 haftalık olmadanda söylemeye niyetim yok kimseye tabi bulantımdan falan fark eden olmassa
sabah çıkardım çünkü eşim başladık dedi güldük :KK70:

rabbim sizede tez zamanda sağlıkla versin inş. canım :nazar::KK49::KK49::KK16::KK16::KK16:

Kuzum inşallah sonuna kadar güzel haberlerle gidersin...
önce beni sonra topikteki herkesi sevince boğarsın...

Rabbim yar ve yardımcın olsun kuzummmm:KK19:

Hayirlisi neyse o olsun.

acele yok kuzumm , vakti zamanı var her şeyin , sadece biz bilmediğimizden acele ediyoruz:KK37:
bitkisel diye diye en sonunda kanıp size , başlıycam bir bitkiye.. ama durun bakalımm..:KK49:
şimdi ben bu 3 ay hamilelik yasak dönem de , bir rahatlar bir de hamile kalırsam ne olacak hiç bilen var mı , diyin bakimmm:44::KK17:

kısaca böyle işteç

benim enteresan vücudum bu 3 ayda hamile kalır mı kalır valla , hayırlısı bakalım.:KK16:

Alahım yaa , bu doktorlar zamanında olabilecek riskleri elemek adına , her şeyi kontrol etseler.
ben tüp bebek demememi yapan doktora , bu sene smear testi mi yaptırmadım , ya sorun varsa dedim...yok yok önemli değil dedi..

zaten yürek ağızda yaşıyoruz her ayı , bir de bu doktorların yüzünden , her ay başka aksiyon yahuu... yuhhh:KK51:

acele yok kuzumm , vakti zamanı var her şeyin , sadece biz bilmediğimizden acele ediyoruz:KK37:
bitkisel diye diye en sonunda kanıp size , başlıycam bir bitkiye.. ama durun bakalımm..:KK49:
şimdi ben bu 3 ay hamilelik yasak dönem de , bir rahatlar bir de hamile kalırsam ne olacak hiç bilen var mı , diyin bakimmm:44::KK17:

tekrar geçmiş olsun.sonuçlarının temiz çıkmasını dilerim breezey cim.
herşeyde var bi hayır.artık böyle demeliyiz.
önce sağlığımız yerinde olacak ki bebeişler gelsin demi:))

selcan cım bu maca yı sen de biliyordun değil mi.
nasıl kullanacağız kapsül mü çay mı
biraz araştırıyorum ama kapsüller çıkıyo karşıma çeşitli markada.
bir de maca kökü tozu olarak çıkıyo.

bekle kuzum telaş etme.. belki akşama doğru olursun , belki gece bir vakitte olursun.
belki de olmazsınnn kim bilir..:KK16:
strese sokma kendini lütfen.. hep dediğim gibi , sağlıksal ve hormonsal olarak kendinden eminsen strese kapılmadan bekle... her şey yoluna girer ve bizi mutlu edecek o haberi alıveririz biz de:KK31:

beyaz akıntın sadece akıntı ise , koku falan yoksa endişe etme bence normal bir durumdur.
uyku hali , bu derece erken gebeliklerde hemen ortaya çıkmaz diye düşünüyorum , muhtemele havaların dengesizliğindendir.

ben de çok uykuya düştüm bu aralar ama yüzde bin eminim hamile olmadığımdam.:KK34:

kısaca böyle işteç

iyi dileklerin çok teşekkür ederim canım
sanada geçmiş olsun diyorum
son durum nedir şimdi ben anlamadım sorun çıktımı gerçekten bu 3 ayda tedavimi verdi doktorun?

bilim cim maca diye bahsettiğin çay mı.
şimdi araştırıcam ben de google dan.
bitkisel bişeyler kullanmak konusunda isteksizim biraz.
şu an çok şükür görünen bi sorunum yok.
ama eşim için bişeyler kullansak mı diye düşünüyorum bugün.
incir kürü filan varmış ya.
keçiboynuzu pekmezi var arada tüketiyor ama düzenli değil.
ne yapsak ki başka tedbiren.
inanki bilemiyorum onları ben tek macayı biliyorm öbürleri konusunda diğer topiklerden bilgi edinebilirsin belki
fakat bizim burda biz çok şekerli besleniriz mesela ceviz incir üzüm pekmezi şekerli sucuk bizim için sıradan şeylerdir mesela eşim sürekli yer ben onlardan bir paket istda bir akradaşıma göndermiştim şaşırmıştı niye kız bizi yatak odasında çıkarmıcanmı demişti daha bebek istemiyorum ben demişti
yani o tarz gıdalar etkiliyor olaiblir sperm kalitesini bilemicem tam

selcan cım bu maca yı sen de biliyordun değil mi.
nasıl kullanacağız kapsül mü çay mı
biraz araştırıyorum ama kapsüller çıkıyo karşıma çeşitli markada.
bir de maca kökü tozu olarak çıkıyo.

o maca kökü tozu işte iyisi olan kapsülden daha iyi bence
ama işte güvenilirmi onu bilmiyorum inş güvenilirdir yani normalde tadını bilmediğimiz içn adamlar bize un verse anlamayız o açıdan dedim ben

Son düzenleme:
iyi dileklerin çok teşekkür ederim canım
sanada geçmiş olsun diyorum
son durum nedir şimdi ben anlamadım sorun çıktımı gerçekten bu 3 ayda tedavimi verdi doktorun?

geçmiş olsun dileğin için de ben de sana teşekkür ederim canım.

son durum şu.

smear testimde LSIL ( düşük dereceli hücresel bozukluklar ) çıkınca , doktorum beni kolposkopi için zeynep kamile yönlendirdi.
pazartesi kolposkopim yapıldı ve belirlenen 3 yerden biyopsi ile parça alındı. sonuçları 3 hafta sonra çıkacak.
rahim ağzında bir sorun var ama bunun ne derece ciddi olduğu yada olmadığı 3 hafta sonra belli olacak ve sonuca göre ya 3 ayda veya 6 ayda bir smear kontrolu yapılacak yada rahim ağzı huni şeklinde kesilerek o bölge temizlenecek veya yakılacak.
( yani ya konizasyon ya leep denilen işlemlerden biri uygulanacak.
ama 3 ay hamile kalmak yasak , bu durumun ne olduğu netleşmeden gebelik önerilmiyor yani.

kısaca anlatmaya çalıştım umarım başarmışımdır :KK37:

son durum şu.

smear testimde LSIL ( düşük dereceli hücresel bozukluklar ) çıkınca , doktorum beni kolposkopi için zeynep kamile yönlendirdi.
pazartesi kolposkopim yapıldı ve belirlenen 3 yerden biyopsi ile parça alındı. sonuçları 3 hafta sonra çıkacak.
rahim ağzında bir sorun var ama bunun ne derece ciddi olduğu yada olmadığı 3 hafta sonra belli olacak ve sonuca göre ya 3 ayda veya 6 ayda bir smear kontrolu yapılacak yada rahim ağzı huni şeklinde kesilerek o bölge temizlenecek veya yakılacak.
ama 3 ay hamile kalmak yasak , bu durumun ne olduğu netleşmeden gebelik önerilmiyor yani.

evet canım anladım
bence doktorun dediği mantıklı en azından sonuçların çıkana kadar korunmalısınız (zaten 15 gün ilişki yasakmış) sonrasındada 1 hafta daha korunun
sonuçlarında temiz çıkar umarım hiç birine gerek kalmazda bi kaç aya sende gebe kalırsın hayırlısıyla :KK16:

evet canım anladım
bence doktorun dediği mantıklı en azından sonuçların çıkana kadar korunmalısınız (zaten 15 gün ilişki yasakmış) sonrasındada 1 hafta daha korunun
sonuçlarında temiz çıkar umarım hiç birine gerek kalmazda bi kaç aya sende gebe kalırsın hayırlısıyla :KK16:

gebelik 3 ay yasak canım , yani ağustos sonuna kadar:KK31:

olsunn zaten tüp bebek dahil 8 aydır olmuyor bir şey , bu 3 ayda olursa , Rabbimin hikmeti derim.. olmazsa da kkafaya takmam , hayırlısıymış derim.

canım cevap verdiğin için ve güzel dileklerin için teşekkürler :) amin, hepimiz için ööle olur inşallah. bide blgin varsa sormak istyorum. akıntı durumu normalmi. 10 gündür var beyaz akıntı. bööle cok olmazdı

Canım bende senın gıbıyım her şeyi yorumlamaya çalışıyorum ama aslında yapmamak lazım.Gebelik belirtisi olarak akıntı olurmuş :) inş bakalım

son durum şu.

Breezeycim cok gecmis olsun oncelikle kafana takma oncelikle herseyin hayirlisi hem smear testinde yanilma payi % 45 mis dun okudum eger smearda bir sorun cikarsa kolposkopi ile incelemeye alinirmis smear testinde sorun cikip kolposkopiyle temiz cikan cok var senin sonuclarin cikmamis% 45 cok ciddi bir yanilma payi yari yariya yakin sonuclar cikana kadar rahat ol...ciksa bile tedavi sonrasi hamileligine hic bis sorun cikmaz yasinida dert etme bildigim kadariyla hormon testlerin normaldi 28-29 yasinda yumurta rezervleri biten kadinlar var sen gayet iyisin hem yasin geregi ikiz gebelik oranin baya yuksek...kafana cok takma hersey olucagina varir canim

hatunlar simdi bisi sorucam bende clearblue markanin bir kolay hamilelik monitoru birde dijital testleri var ayriyeten cubuk ovulasyon testleri kullaniyorum...simcik resimde eklicem ama dunden beri testlerim pozitif veriyor hatta ikinci cizgim bugun daha bir koyu ama kullandigim monitore gore hala yumurtlama doneminde dilim ayni markanin digger testi bile gulen yuz yani yumurtlama evresinde oldugumu gosteriyor.monitor suan icinde uretilmis en guvenilir test ama o haric hepsi pozitif arkadas neye inanayim ben simdi $SAM_0340.jpg $SAM_0341.jpg bir akil verin bana napmali hangi inanmali ona gore calismalara ya ara vericem yada kocayi bugunde rahat birakmicam:KK1::KK1::KK1:

yaaa kılar gercekten cok meraktayım. nolur fikri olan varsa yazsın. reglmn ilk günü 9 mayıstı. ama şuaralar akıntım var beyaz. bel agrım. bide göüslerde hassaiyet başladı. erken gebelk testi sonuç verirmi . yada bunlar belirtimi.

X