Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

umutcum seni o kadar iyi anliyorum ki. ben de butun testlerden sundan bundan acayip sogudum bende surekli geriliyordum. ama dun kendi kendime karar aldim
artik oluruna birakiyorum. dun oglen doktorum aradi esimin sperm analiz sonucu icin. uzerine basa basa tekrar soyledi ortada hic bir sorun gorunmuyor diye
sorun olabilecek tek sey yas durumu. benim lekelenmeler aksam itibariyle fazlalasti yarin benimde adetim baslar buyuk bi olasilikla.
sonra kan testi yapilacak sonrasida tupbebek goruluyor. Rabbim hayirlisini versin Allah vericekse eninde sonunda olur.

sen nerdesin ki arkadasim?
meca bitkisinin kapsulleri var? hollanda da rahatca bulunabiliyor ne gibi faydasi var mis ki onun? benim bildigim libidonun artisini sagliyor.

sen nerdesin ki arkadasim?
meca bitkisinin kapsulleri var? hollanda da rahatca bulunabiliyor ne gibi faydasi var mis ki onun? benim bildigim libidonun artisini sagliyor.

hem onu artırıyormuş hemde üremeyi kolaylaştırıyormuş yani kadında yumurtlamayı artırıyor erkekte spermin sanıyısını ve kalitesini

ttp://www.fairhavenhealth.com/
kizlar su yukardaki linki mutlaka inceleyin derim infertilite icin cay bitkisel haplar vs. vs. seyler var buradan bir cay aliyorum fertilite tea diye icinde hayat tohumu bogurtlen koku isirgan otu yesil cay nane yapragi karisimi var kullananlar cok memnun sizde bu karisimdan bulup kullanabilirsiniz...maca denilen bitki ise erkek ve kadinda kisirligi giderdigi soyleniyor hatta youtube izlemistim maca royal jelly (ari poleni)karistirip yiyordu kadin,maca ya tablet yada toz halde bulunur tabletinde gelatin bulunur domuz eti katkili pek tavsiye etmem...

bilgin icin tesekkurler. jelatin konusuna gelince jelatin sadece domuz kemiginden yapilmiyor arkadasim balik ve inek kemiginden de yapiliyor. hepsinin kullanim alani farkli.
kapsullerde genelde balik jelatini kullaniliyor ben daha once bunu arastirmistim.

ewet sirf domuz dan uretilmiyor sigir ve balikta kullaniliyor hatta karisik kullaniliyor burda ben hamileyken emzirirken hatta suan icin bile almak istedigim ilaclar olursa mutlaka arayip soruyorum ne kullandigini cogu karisik kullaniyor digerleride domuz eti hiic sigir kullaniyoruz diyeni duymadim piyasada en ucuz hangi hayvan etiyse o kullaniliyor buda genellikle domuz oluyor ilaclarin zeten genellikle dis yuzeyi icin kullaniliyor icindeki zaten bitkisel karisim o yuzden toz halinde almak daha mantikli ayriyeten dahada ucuz kapsullere nazaran...

kızlar selam..uzun zamandır giremiyordum. Hamişimiz hayırlı olsun. benim bat 30 mayıs.ama hiçbir belirti yok.bol bol sivilce haricinde.eğer yarın gelmezse kaç gün sonra yapmam lazım gebelik testini.yada erken gebelik testi mi alıp yapsam acaba?

kızlar selam ,

Biz 6 aydır çocuk için uğraşıyoruz.Yumurtlama günümü internetteki otomatik hesaplıyıcaklardan hesaplıyordum ama bir türlü hamile kalamadım.Adetlerim çok düzenlidir 28 günde 1 .
bu ay ilk defa Labquick ovulasyon testi aldım.Normalde dün yumurtlama günüm diye biliyordum ama test öyle söylemedi . Hala T çizgisi silik çıkıyor. Acaba test mi yanlış sonuç veriyor yoksa ben mi 6 aydır yanlış gün hesaplıyorum.
Başına böyle bir olay gelmiş olanınız var mı?

eger dedigin gibi adetlerin duzenli ise bu senin icin cok buyuk avantaj...simdi her adet donemini tipta uce ayririrlar falikuler faz ovulasyon ve luteal faz...falikuuler faz adetin ilk gununden kayda alinir bu yeni bir yumrta olusum evresidir kiminin 15. gunune kadar olan sure kiminin 18 kiminin 20 bu kisiden kisiye degisir...ovulasyon donemi falikuler fazda yumurta olgulasir ya her ay bu ovulasxyon doneminde yumurta disariya atilfigi donemdir kadinin ureme donemidir yani luteal faz ise ymurtlama sonrasi donemdir.bu yaklasik 14 gunluk donem olarak bilinir.her kadin ovuulasyondan sonraki 14.gun mutlaka adet gorur saglikli isleyen vucutta boyle olmasi gerekir suan sen eger yirmi sekiz gunde adet oluyorsan adet siklus uzunlugunu luteal fazdan cikarman gerek 28-14=14 yani sen her ayin 14.gunu ovulasyon yani yumurtlaman oluyor...suan sen kacinci gunundesin?hee bu araada mesela sen 14.gunu ovulasyon gerceklestiriyorsan testlere uc gun once basla derim bazen cunku duzenlide olsa arada duzensizlesme oluyor uzun oldu ama umarim yardimci olmusumdur

:) cok açıklıyıcı olmus canım cok teşekkürler. Ben Mayıs 14. regli oldum .Bu durumda dün müydü benim yumurtlama günü
Testte hata var o halde öyle mi ?teste başlıyali 5 gün oldu.

:) cok açıklıyıcı olmus canım cok teşekkürler. Ben Mayıs 14. regli oldum .Bu durumda dün müydü benim yumurtlama günü
Testte hata var o halde öyle mi ?teste başlıyali 5 gün oldu.

canım 17.günde yumurtlayabilirsin tabi olasılık bu hatta 18. 20.gün yumurtlayanalrda var
ben 3 aydır 17.günde yumurtluyorum ve üüstünden 14 gün geçmeden regl oluyordum ki bunada luteral faz yetmezliği deniyor
ben bunu kendim keşfettim kendimde doktora gitmedim bu ay rahimden progesteron takviyesi aldım 16.günden beri her gün alıyorum

luteral faz yetmezliğinin açılımı şu : vucut yeterince progesteron üsretmediği için döllenme gerçekleşmiyor (ısı olmuyor çünkü progesteron ısıdan sorumlu hormon) döllenme olsa bile tutunmuyor, fakat progesteronu takviye edersen vucudunu sıcak tutuyorsun ve bebk oluşumu için zemin hazırlıyorsun
bunları ben kendi kendime düşündüm kendi kendime uygulamadım
ama sana tavsiyem böyle bişiden şüpheleniyorsan bir hekime git satından 21.gün sonra senden kan alıp progesteron tahlili isteyecektir doktorun bunun neticesinde azlık görürse progesteron takviyesi verecektir

Kızlar yardımlarınız için cok tesekkurler.Beklim bakalım o halde olmadı 21.gün doktora giderim.

canım cevap verdiğin için ve güzel dileklerin için teşekkürler :) amin, hepimiz için ööle olur inşallah. bide blgin varsa sormak istyorum. akıntı durumu normalmi. 10 gündür var beyaz akıntı. bööle cok olmazdı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…