Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Vee ilk idrar testimde nurtopu gibi tek cizgiyle sahalardayim canlar:)))

senin batına 1 hafta varki zaten
zaten gebeysen bile çıkmaz
fakat seni üzmek istemem ama kandada baktırmıştın demi sen yine negatifti
neden kendini strese sokuyorsunki allahın vardır bir bildiği
vereceksede hayırlısıyla versin de ne olursa hayırlısı olsun de bu ısrar neden
biliyorum çok istiyorsun ama herşeyde vardır bir hayır yinede böyle düşün biraz
allaha şükür bi kızın var yanlış bilmiyorsam
ona sarıl allah ona sağlık sıhhat versin
şimdi silkelen ve kendine gel lütfen
kusura bakma bu yazdıklarım seni kırdıysa

Bilimcim biliyorum kuzum kirmadin beni ama inanin ordan gorundugu gibi takinti degil benimki zaten ikinci cocugu yil sonunda tup bebekle tekrar denemeyi planliyoruz aslinda ben bu arada hani bi ihtimal olurda cikar umidiyle yapiyorum rahatiz arkadaslar :)
Reglime 4 gun var kanda baktirdigimda en son 9 gun vardi bat 1 haziran

rahat ol zaten canım ya
bak ben daha öncede yazmıştım şubatta kaybettim 8 hatfalıktı o gebeliğim kalsa şu kadar olurdu bu kadar olurdu diyordum hep
mayıs başında regl oldum ve çok üzüldüm ama bi kaç gün sonra oğlum apandistten ameliyat oldu ve 3 gece hastanede başında ben bekledim normal olarak gebe olsaydım karnım 6 aylık olacaktı o karınla nasıl indirip kaldırcaktım
yada o ay regl olmasamda gebe oldumu anlasam muhtemelen mide bulantılarım başlıcaktı ve çok zorlancaktım hastane ortamında
inan o günlerde iyikide gebe değilmişim dedim allahım bundada varmış bir hayır diye dua ettim
hatta o yüzdende bu ay korkuyor pek istemiyordum bende korku oluştu çünkü ameliyattı hastaneydi falan ikinci çocuk fikri bile bana uzak gelmeye başladı
çalışma yaptık tabi ama dedimki rabbim hayırlısıysa ver yoksada zaten istemiyorum

hakkımıza hayırlısı olsun canım hepimizin

Vee ilk idrar testimde nurtopu gibi tek cizgiyle sahalardayim canlar:)))

humus cum gerçekten rahatmısın stres olmuyomusun yani:))bi söyle bakayımmmmm
o kadar test yaptın - kan verdin stres olmadın mı hiç

benim de testler var evde ama yarın akşama kadar en azında bekleyeceğim.
ben hafta sonunda deneme amaçlı bir gebelik testi ve bir ov. testi yaptım.
gebelik testini yaptım çünkü mart ayında gebelik testlerinde silik çizgi mağduru oldum resmen(adete 1-2 gün kala yaptığım farklı marka testlerde silik çizgiler çıkmıştı.ve o kadar inanmıştım hamile olduğuma.sonra gecikmeli olarak adetim geldi 32. günde.3. gecikme günü kan testi yaptırdım o da emin olmak adına.yoksa para verip o testi de yaptırmak o stresi çekmek istemezdim erkenden:))
cumartesi yaptığım testte hiç bi çizgi yoktu.emin oldum yani.adet yaklaşırken acaba silik çizgi mi çıkıyor bende diye bi merakım vardı-saçma ama-onu gördüm.
ov. testini de ovulasyon sonrası adetim yaklaşırken rutinde ovulasyon testi çizgisi nasıl gözüküyor diye yaptım.acaba tamamne kayboluyor mu yoksa çok silikte olsa çizgi çıkıyomu diye.o merakı da giderdim.
şimdi bekliyorum artık.özellikle karnım belim de ağrıyınca yani adet belirtisi verince artık testleri boşverdim açıkcası

canim gecen ay sende dollenme olmus ama tutunmamis anladigim kadariyla. bunu ben cok yerde okudum Saracoglundan da duymustum. galiba kimyasal gebelik deniyor bunuda burda ogrendim :13:

canim gecen ay sende dollenme olmus ama tutunmamis anladigim kadariyla. bunu ben cok yerde okudum Saracoglundan da duymustum. galiba kimyasal gebelik deniyor bunuda burda ogrendim :13:

selcan cım bende bu forumda öğrendim.kimyasal gebelik olabilir diye.
zaten kan testini vermemdeki amaç ta oydu.olayı netleştirmek istedim.sonuç 1.2 çıktı.
eğer biraz daha fazla bi değer olsaydı okuduğum örneklere göre kesin emin olacaktım.
belki yine de kimyasal gebelikti ancak b hcg az bi miktar yükselip hızla geri düştü.
şu an sadece yorum yapıyorum ne oldu bilemiyorum.
ama bildiğim bişey var ki o idrar testleri asla durduk yerde silik çizgi çıkartmıyor.
oğluma hamile kamaya çalışırken aylar ve aylar boyu bir kere bile siliğin de siliği çizgi görmedim ben.dile kolay 20 ay:))
mart ayında korunmayı bıraktığım ilk aydı hamile kalacağıma dair içimde korkunç bi his vardı.kesinlikle emindim.6.his diyelim:))
psikoljik olarak mı çizgi çıkarttım acaba testlerde.
ama o ay çok ağrılı adet oldum ve çok pıhtılıydı.en son bunları da yaşayınca acabalar artmıştı kafamda.
işte o olay aklımı çok karıştırdı benim.
artık bi önemi yok tabi.test yapmasaydım bişeyin farkında olmayacaktım:))
zaten çoğu kadın yaşarmış kimyasal gebelik.

20 ay mi? of cok uzun sure ugrasmissin canm ya. biz daha tam olarak biraraya gelisimiz 3 ay oldu. yurtdisinda yasadigim icin esim daha 3 aydir yanimda. bosu bosuna kendimi yipratmayim o zaman ben niye olmuyor diye.

20 ay mi? of cok uzun sure ugrasmissin canm ya. biz daha tam olarak biraraya gelisimiz 3 ay oldu. yurtdisinda yasadigim icin esim daha 3 aydir yanimda. bosu bosuna kendimi yipratmayim o zaman ben niye olmuyor diye.

:))
herkeste aynı olacak diye bişey yok tabi.:))kısmet
sebepsiz infertilite denilen bi illet durum var ya canım hemen şak diye onu yapıştırdı dr.
sorun yoktu ama olmuyordu.2 kere aşılama yaptırdım rahim filmi çektirdim filan filan.
en son aşılama olmayınca dr. tamam artık 3. aşılamayı denemicem.temmuz ayında gelin rapor düzenleyip tüp bebeğe yönlendiricem dedi.mart ayıydı 2006.
ve ben nisanın sonunda dr.un odasındaydım elimde 1600 küsürlü b hcg sonucumla:)))
herşeyin bir hayırlı olduğu vakit varmış demekki:))
şimdi de eşim kızıyor bana
biliyosun biz zor bebek yapıyoruz.aylar önce neden başlamadık diye:))

o zaman senin skinti yapmana hic gerek yok bence canm. bazisi turk filmlerinde ki gibi ilk seferde hedefi tutturuyor kimiside bizim gibi biraz zorlaniyor yapcak bisey yok. senin de soyledigin gibi herseyin bi zamani var. ay bugun burda yazmak beni oldukca rahatlatti
neymis herseyin hayirlisi

ya arkadaşlar benm reglime 9 gün vardaha.. ama belim şmdiden agrıyor. akıntım var beyaz. bide uykuuuuuuuuuuuu hemde cok. bunlar normalde olmazdı. test yaptım negatif. acaba testmi erekn yoksa benmkiler pskolojikmi

Yok cnm stress olmuyorum cunku 8 yildir ben her supheli ilski sonrasi bunu yapiyorum sirf imkansiz dedikleri icin ve ben meraklandigim icin yapiyorum yani alistim artik diyebilirim malesef . Ama artik hakli olduklarina inaniyorum ki bu benim icin cok üzücü hale geliyor.

ya arkadaşlar benm reglime 9 gün vardaha.. ama belim şmdiden agrıyor. akıntım var beyaz. bide uykuuuuuuuuuuuu hemde cok. bunlar normalde olmazdı. test yaptım negatif. acaba testmi erekn yoksa benmkiler pskolojikmi

Nasilsiniz kizlar cok fazla giremiyorum simdi okudum ama bir hamis adayimiz varmis hakkinda hayirlisi olsun bbilim bende yavas yavas yumurtlama donemime girmeye basladim monitorumle test yaptim az once ikinci cizgiyi cok belirgin gosterdi yarin cigi esitlesir oburgun iyice koyulasir gibi...bu arada moral sifir bende adetimin ucuncu gunu kan testi yaptirmistim doktor dun aradi aksam gormek istedi gittik degerlerim gayet iyimis ama troidim sinirda dedi bazi insanlarda ya dusuk yada yuksektir dedi bende tam ortalardaymis tedaviye gerek duyulmaz ama alti ay gozlemlicez seni dedi anlamadim simdi zaten ortalarda olmasi gerekmezmi nicin gozlem altinda tutucakki beni? Internetten afastirdim tiroiddeki degerlerin normal disi olmasi gebeligi zorlastiriyormus gebelik olsada kromozom anormalilikleri nedeniyle dusuge neden oluyormus anlicaginiz doktor kafami baya karistirdi...biraz sonra tekrar gidicem hormon degerlerimin kopyasini isticem turkiyedeki doktorlardan birini maille atar yorum yapmasini isterim.Bu arada bu doktor aile hekimim beni ayrintili muayene icin jinekologa yonlendiricek smear testi vs.yapilicak ultrason icin de bir ay sonraya randevu aldim bakalim...

günaydınlar
malesef adetim başladı kızlar.
üzülmedim desem yalan olur üzüldüm...
aylarca hamile kalmaya uğraşmak fikri beni çok geriyor.
seneler önceki senaryoyu yeniden yaşayacağım heralde(((((((((
Hakkımızda en hayırlısını yüce mevlam bilir...

sağol canım iyi dileğin için henüz tam gebeyim diyemiorum aslında birazdan tekrar idrar testi yapmayı planlıyorum
senin içinde en iyisi herşeyin kontrol edilmesi bende aralıkta smear testi falan yaptırdım hatta dişçiye bile gittim nisanda dedim dişim çürükse şmdiden yaptırayım gebe kalırsam yaptıramam yani herşeyin önlemini almak en iyisi

umuts üzülme demek kolay biliyorum ama üzülme be arakdaşım allah hakkımıza hayırlısını versin
hayır tohumu tavşancıl otu falan diyorlar bitkisel şeyler onlardan denesen uygun şekilde
ben maca bitkisi getirtmek istiyordum perudan ama peruda tanıdığım yok
burda amerikalı bi arkadaş var ondan istemeyi düşündüm bile

Son düzenleme:
az önce yine idrar testi yaptım yine uçuk pembe satım 1 mayıstı 29.gündeyim bugün yarın kan vercem inş. hayırlısı diyorum

ama korkuyorumda

bilim cim ben de senin gibi diş tedavilerimi yaptırdım-rutin tahlillerimi de yaptırdım
ancak bitkisel bişey kullanma niyetim yok.
sadece folic plus kullanıyorum 3 aydır.
hayırlısı artık.belki eşimde sorun var bilemeyiz.biraz zaman geçince ona da baktırırız tabi.
eşimin sitemlerini duymak istemiyorum.
niye daha önce yapmamışız karar veripte-bebeği yani.
hiç bişey yapasım yok.olursa olur olmazsa olmaz.
ovulasyon testinden bile soğudum..((
geçmişte yaşadığım tüm stresler gözümün önünden geçiyo sabahtan beri.tekrar bi cenderenin içine düşmek istemiyorum.
ama ah işte yaşım var.çok bekleme lüksüm de yok.
şu an bebek düşüncesini tamamen unutmak istiyorum o derece yani(
bana bakmayın kızlar yaa.canım sıkıldı işte

canım stres yapma demek kolay biliyorum ama şunuda biliyorum sters kötü etkiliyor bebek olayını
bitkisel bir şeyi neden düşünmüyorsun ?

ben bir belgeselde görmüştüm maca bitkisini hemde nat.geoda bulsam vallahi alırdım ta önceden

eşiniin sorunu varmı onuda araştırmak lazım tabi bu daha öncelikli bişi bence ikinizde bi hekime gidin canım allah hayırlısını versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…